PANASONIC PRZEDSTAWIA NAJMNIEJSZY, NAJLŻEJSZY I NAJCICHSZY NA ŚWIECIE PROJEKTOR
Firma Panasonic wprowadza na rynek najmniejszy, najlżejszy i najcichszy na świecie projektor LCD o jasności 20 000 lumenów[1]. Nowy model PT-MZ20K stanowi świetne rozwiązanie na spotkania korporacyjne, do sal wykładowych i przestrzeni hybrydowych. Wyróżnia się doskonałym stosunkiem ceny do wydajności oraz imponującą jakością obrazu w jasno oświetlonych pomieszczeniach i w przypadku zdalnej transmisji z wykorzystaniem kamer IP.
Dzięki lekkiej konstrukcji ważącej zaledwie 22,3 kg i cichej pracy (36 dB) projektor bez trudu wtapia się w otoczenie, a dostępne wyłącznie od Panasonic technologie oszczędzające czas i redukujące koszty upraszczają jego instalację. Model PT-MZ20K to świetny wybór dla klientów ceniących sobie wartościowe rozwiązania.
Panasonic zadbał o idealną równowagę między dużą jasnością a żywymi kolorami, wyposażając model PT-MZ20K w precyzyjny mechanizm optyczny z 1-calowymi panelami LCD. W projektorze zastosowano także technologię Pure White Generator, która wykorzystuje dodatkowe światło, aby zwiększyć precyzję odwzorowania kolorów, dzięki czemu obraz jest bardziej żywy i wciągający. W połączeniu z technologią kontrastu dynamicznego, która analizuje obraz wideo i dostosowuje moc światła w celu uzyskania optymalnego kontrastu, obraz jest dobrze widoczny nawet z tyłu pomieszczenia, a także dla widzów zdalnych.
Z myślą o łatwej instalacji i integracji projektor obsługuje dwa sygnały wejściowe 4K i wejścia HDMI zgodne ze standardem CEC, które umożliwiają włączanie i wyłączanie urządzenia źródłowego lub systemu prezentacji bezprzewodowych PressIT od Panasonic.
Funkcja NFC obsługująca konfigurację IP bez zasilania, aplikacja Smart Projector Control z funkcją ustawiania automatycznej ostrości z poziomu aparatu w smartfonie, wstępnie aktywowane zestawy aktualizacji do oprogramowania Geometry Manager Pro oraz ekran informacyjny pozwalający wyświetlać status w trybie czuwania zapewniają dodatkową oszczędność czasu.
Model PT-MZ20K jest zgodny z wieloma opcjonalnymi obiektywami firmy Panasonic, np. z ultrakrótkoogniskowym obiektywem ET-EMU100 z zerowym przesunięciem, dzięki czemu może być używany także jako urządzenie digital signage, w muzeach lub obiektach rozrywkowych.
Użytkownicy mogą liczyć na intuicyjną i prostą obsługę dzięki niezawodności i wydajności, jakie zapewniają silnik wyposażony w kilka napędów laserowych oraz unikalne systemy chłodzenia firmy Panasonic: szczelny system chłodzenia cieczą i koło fosforowe. Wymienny filtr powietrza i laserowe źródło światła umożliwiają działanie przez 20 000 godzin bez potrzeby obsługi technicznej. Zabezpieczające przed awarią zespoły obwodów elektrycznych zapobiegają utracie jasności spowodowanej awarią diod, a zapasowy sygnał wejściowy chroni przed zniknięciem obrazu w razie usterki, zapewniając poczucie bezpieczeństwa w newralgicznych sytuacjach.
Model PT-MZ20K będzie dostępny w ofercie w grudniu 2022 roku. Więcej informacji można znaleźć na stronie Panasonic Business.
Oprócz modelu PT-MZ20K firma Panasonic zapowiedziała także wprowadzenie na rynek najmniejszego i najlżejszego na świecie projektora 4K z 3-chipowym procesorem DLP o jasności 20 000 lumenów, który będzie dostępny od września 2022 roku.
Urządzenia z serii PT-RQ25K są o 40% mniejsze i o 35% lżejsze od poprzednich modeli, dzięki czemu stanowią świetne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie konieczna jest płynna integracja (np. w przypadku stałych instalacji stanowiących element tematycznych lub lokalnych atrakcji rozrywkowych) oraz łatwa konfiguracja i możliwości sprawnego przenoszenia (np. w punktach wynajmu lub w zastosowaniach scenicznych).
[1] Klasa jasności 20 000 lm lub wyższa (listopad 2021).

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.