PANASONIC PRZEDSTAWIA NAJMNIEJSZY, NAJLŻEJSZY I NAJCICHSZY NA ŚWIECIE PROJEKTOR
Firma Panasonic wprowadza na rynek najmniejszy, najlżejszy i najcichszy na świecie projektor LCD o jasności 20 000 lumenów[1]. Nowy model PT-MZ20K stanowi świetne rozwiązanie na spotkania korporacyjne, do sal wykładowych i przestrzeni hybrydowych. Wyróżnia się doskonałym stosunkiem ceny do wydajności oraz imponującą jakością obrazu w jasno oświetlonych pomieszczeniach i w przypadku zdalnej transmisji z wykorzystaniem kamer IP.
Dzięki lekkiej konstrukcji ważącej zaledwie 22,3 kg i cichej pracy (36 dB) projektor bez trudu wtapia się w otoczenie, a dostępne wyłącznie od Panasonic technologie oszczędzające czas i redukujące koszty upraszczają jego instalację. Model PT-MZ20K to świetny wybór dla klientów ceniących sobie wartościowe rozwiązania.
Panasonic zadbał o idealną równowagę między dużą jasnością a żywymi kolorami, wyposażając model PT-MZ20K w precyzyjny mechanizm optyczny z 1-calowymi panelami LCD. W projektorze zastosowano także technologię Pure White Generator, która wykorzystuje dodatkowe światło, aby zwiększyć precyzję odwzorowania kolorów, dzięki czemu obraz jest bardziej żywy i wciągający. W połączeniu z technologią kontrastu dynamicznego, która analizuje obraz wideo i dostosowuje moc światła w celu uzyskania optymalnego kontrastu, obraz jest dobrze widoczny nawet z tyłu pomieszczenia, a także dla widzów zdalnych.
Z myślą o łatwej instalacji i integracji projektor obsługuje dwa sygnały wejściowe 4K i wejścia HDMI zgodne ze standardem CEC, które umożliwiają włączanie i wyłączanie urządzenia źródłowego lub systemu prezentacji bezprzewodowych PressIT od Panasonic.
Funkcja NFC obsługująca konfigurację IP bez zasilania, aplikacja Smart Projector Control z funkcją ustawiania automatycznej ostrości z poziomu aparatu w smartfonie, wstępnie aktywowane zestawy aktualizacji do oprogramowania Geometry Manager Pro oraz ekran informacyjny pozwalający wyświetlać status w trybie czuwania zapewniają dodatkową oszczędność czasu.
Model PT-MZ20K jest zgodny z wieloma opcjonalnymi obiektywami firmy Panasonic, np. z ultrakrótkoogniskowym obiektywem ET-EMU100 z zerowym przesunięciem, dzięki czemu może być używany także jako urządzenie digital signage, w muzeach lub obiektach rozrywkowych.
Użytkownicy mogą liczyć na intuicyjną i prostą obsługę dzięki niezawodności i wydajności, jakie zapewniają silnik wyposażony w kilka napędów laserowych oraz unikalne systemy chłodzenia firmy Panasonic: szczelny system chłodzenia cieczą i koło fosforowe. Wymienny filtr powietrza i laserowe źródło światła umożliwiają działanie przez 20 000 godzin bez potrzeby obsługi technicznej. Zabezpieczające przed awarią zespoły obwodów elektrycznych zapobiegają utracie jasności spowodowanej awarią diod, a zapasowy sygnał wejściowy chroni przed zniknięciem obrazu w razie usterki, zapewniając poczucie bezpieczeństwa w newralgicznych sytuacjach.
Model PT-MZ20K będzie dostępny w ofercie w grudniu 2022 roku. Więcej informacji można znaleźć na stronie Panasonic Business.
Oprócz modelu PT-MZ20K firma Panasonic zapowiedziała także wprowadzenie na rynek najmniejszego i najlżejszego na świecie projektora 4K z 3-chipowym procesorem DLP o jasności 20 000 lumenów, który będzie dostępny od września 2022 roku.
Urządzenia z serii PT-RQ25K są o 40% mniejsze i o 35% lżejsze od poprzednich modeli, dzięki czemu stanowią świetne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie konieczna jest płynna integracja (np. w przypadku stałych instalacji stanowiących element tematycznych lub lokalnych atrakcji rozrywkowych) oraz łatwa konfiguracja i możliwości sprawnego przenoszenia (np. w punktach wynajmu lub w zastosowaniach scenicznych).
[1] Klasa jasności 20 000 lm lub wyższa (listopad 2021).
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Czterodniowy tydzień pracy testuje coraz więcej organizacji. Przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i firmom
Rząd pracuje nad skróceniem tygodnia pracy, a szefowa resortu pracy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zadeklarowała, że zmiana miałaby wejść w życie jeszcze w obecnej kadencji Sejmu. Choć eksperci i pracodawcy są w tej kwestii podzieleni, to przykłady z innych rynków, m.in. Islandii, Wielkiej Brytanii i Portugalii, pokazują, że taki model ma wiele korzyści, zarówno po stronie pracowników, jak i firm.
Bankowość
Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców
W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.
Handel
Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł
Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.