PANASONIC PRZEDSTAWIA NAJMNIEJSZY, NAJLŻEJSZY I NAJCICHSZY NA ŚWIECIE PROJEKTOR
Firma Panasonic wprowadza na rynek najmniejszy, najlżejszy i najcichszy na świecie projektor LCD o jasności 20 000 lumenów[1]. Nowy model PT-MZ20K stanowi świetne rozwiązanie na spotkania korporacyjne, do sal wykładowych i przestrzeni hybrydowych. Wyróżnia się doskonałym stosunkiem ceny do wydajności oraz imponującą jakością obrazu w jasno oświetlonych pomieszczeniach i w przypadku zdalnej transmisji z wykorzystaniem kamer IP.
Dzięki lekkiej konstrukcji ważącej zaledwie 22,3 kg i cichej pracy (36 dB) projektor bez trudu wtapia się w otoczenie, a dostępne wyłącznie od Panasonic technologie oszczędzające czas i redukujące koszty upraszczają jego instalację. Model PT-MZ20K to świetny wybór dla klientów ceniących sobie wartościowe rozwiązania.
Panasonic zadbał o idealną równowagę między dużą jasnością a żywymi kolorami, wyposażając model PT-MZ20K w precyzyjny mechanizm optyczny z 1-calowymi panelami LCD. W projektorze zastosowano także technologię Pure White Generator, która wykorzystuje dodatkowe światło, aby zwiększyć precyzję odwzorowania kolorów, dzięki czemu obraz jest bardziej żywy i wciągający. W połączeniu z technologią kontrastu dynamicznego, która analizuje obraz wideo i dostosowuje moc światła w celu uzyskania optymalnego kontrastu, obraz jest dobrze widoczny nawet z tyłu pomieszczenia, a także dla widzów zdalnych.
Z myślą o łatwej instalacji i integracji projektor obsługuje dwa sygnały wejściowe 4K i wejścia HDMI zgodne ze standardem CEC, które umożliwiają włączanie i wyłączanie urządzenia źródłowego lub systemu prezentacji bezprzewodowych PressIT od Panasonic.
Funkcja NFC obsługująca konfigurację IP bez zasilania, aplikacja Smart Projector Control z funkcją ustawiania automatycznej ostrości z poziomu aparatu w smartfonie, wstępnie aktywowane zestawy aktualizacji do oprogramowania Geometry Manager Pro oraz ekran informacyjny pozwalający wyświetlać status w trybie czuwania zapewniają dodatkową oszczędność czasu.
Model PT-MZ20K jest zgodny z wieloma opcjonalnymi obiektywami firmy Panasonic, np. z ultrakrótkoogniskowym obiektywem ET-EMU100 z zerowym przesunięciem, dzięki czemu może być używany także jako urządzenie digital signage, w muzeach lub obiektach rozrywkowych.
Użytkownicy mogą liczyć na intuicyjną i prostą obsługę dzięki niezawodności i wydajności, jakie zapewniają silnik wyposażony w kilka napędów laserowych oraz unikalne systemy chłodzenia firmy Panasonic: szczelny system chłodzenia cieczą i koło fosforowe. Wymienny filtr powietrza i laserowe źródło światła umożliwiają działanie przez 20 000 godzin bez potrzeby obsługi technicznej. Zabezpieczające przed awarią zespoły obwodów elektrycznych zapobiegają utracie jasności spowodowanej awarią diod, a zapasowy sygnał wejściowy chroni przed zniknięciem obrazu w razie usterki, zapewniając poczucie bezpieczeństwa w newralgicznych sytuacjach.
Model PT-MZ20K będzie dostępny w ofercie w grudniu 2022 roku. Więcej informacji można znaleźć na stronie Panasonic Business.
Oprócz modelu PT-MZ20K firma Panasonic zapowiedziała także wprowadzenie na rynek najmniejszego i najlżejszego na świecie projektora 4K z 3-chipowym procesorem DLP o jasności 20 000 lumenów, który będzie dostępny od września 2022 roku.
Urządzenia z serii PT-RQ25K są o 40% mniejsze i o 35% lżejsze od poprzednich modeli, dzięki czemu stanowią świetne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie konieczna jest płynna integracja (np. w przypadku stałych instalacji stanowiących element tematycznych lub lokalnych atrakcji rozrywkowych) oraz łatwa konfiguracja i możliwości sprawnego przenoszenia (np. w punktach wynajmu lub w zastosowaniach scenicznych).
[1] Klasa jasności 20 000 lm lub wyższa (listopad 2021).

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.