Komunikaty PR

PANASONIC SECURITY NAWIĄZUJE WSPÓŁPRACĘ Z FIRMĄ A.I.TECH

2020-09-11  |  01:00
Biuro prasowe

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej on-line firma Panasonic ogłosiła nawiązanie współpracy z firmą tworzącą oprogramowanie A.I.Tech. Ma ona na celu połączenie wiodących w branży kamer bezpieczeństwa i-PRO z wbudowanymi funkcjami opartymi na sztucznej inteligencji oraz przełomowych inteligentnych aplikacji, aby zapewnić szereg rozwiązań biznesowych opartych na głębokim uczeniu maszynowym, z których wiele znajduje zastosowanie w obecnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19.

 

Aplikacje do głębokiego uczenia maszynowego są uruchamiane bezpośrednio na kamerach, co eliminuje potrzebę stosowania dodatkowych serwerów do obliczeń analitycznych, zachowując jednocześnie równie wysoki poziom dokładności. Korzyści obejmują niższy całkowity koszt posiadania infrastruktury zabezpieczeń, jak również szybsze przetwarzanie i krótszy czas otrzymywania alarmów, powiadomień lub informacji z aplikacji.

W dobie obecnej pandemii COVID-19 można używać wielu różnych aplikacji do uczenia głębokiego przy użyciu sztucznej inteligencji, aby łatwiej zarządzać dystansem społecznym, liczbą osób w obszarze czy noszeniem maseczek. Aplikacje mogą być również wykorzystywane przez sprzedawców detalicznych w celu zwiększenia zadowolenia klientów, w inteligentnych miastach do monitorowania ruchu i inteligentnego parkowania oraz przez organizatorów imprez i węzły komunikacyjne do monitorowania i zapewnienia bezpieczeństwa.

Są one w pełni zintegrowane z niedawno wprowadzoną na rynek ofertą kamer Panasonic i-PRO serii X z silnikiem sztucznej inteligencji, która obejmuje łącznie sześć nowych modeli – kamery o rozdzielczości 5 MP trafiły do sprzedaży w lipcu, a kamery o rozdzielczości 4K zostaną wprowadzone na rynek w listopadzie. Wszystkie modele są dostępne w konfiguracjach typu box i kopułkowych do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych.

To połączenie sztucznej inteligencji z naszymi wszechstronnymi i łatwymi do dostosowania kamerami umożliwia zaoferowanie nowej generacji aplikacji biznesowych i zabezpieczających, które pomogą naszym klientom zwiększyć aktywność w codziennej pracy, mówi Gerard Figols, Business Unit Director w Panasonic Security w Europie. Kamery bezpieczeństwa Panasonic i-PRO stanowią otwartą platformę umożliwiającą tworzenie własnych rozwiązań przez inne firmy. To dopiero początek nowej ery inteligentnych aplikacji, kontynuuje Figols.

Ta współpraca po raz pierwszy umożliwia klientom pełne wykorzystanie zalet wszystkich naszych aplikacji opartych na uczeniu głębokim dzięki niesamowitym możliwościom silnika sztucznej inteligencji w kamerach Panasonic i-PRO. To doskonała okazja do dostosowania sprzętu zabezpieczającego do konkretnych potrzeb firmy lub społeczności, dodaje Alessia Saggese, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w firmie A.I.Tech.

Więcej informacji na temat poszczególnych aplikacji do uczenia głębokiego firmy A.I.Tech dostępnych z kamerami Panasonic i-PRO serii X można znaleźć na stronie internetowej https://www.aitech.vision/en/products/.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.