PANASONIC SECURITY NAWIĄZUJE WSPÓŁPRACĘ Z FIRMĄ A.I.TECH
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej on-line firma Panasonic ogłosiła nawiązanie współpracy z firmą tworzącą oprogramowanie A.I.Tech. Ma ona na celu połączenie wiodących w branży kamer bezpieczeństwa i-PRO z wbudowanymi funkcjami opartymi na sztucznej inteligencji oraz przełomowych inteligentnych aplikacji, aby zapewnić szereg rozwiązań biznesowych opartych na głębokim uczeniu maszynowym, z których wiele znajduje zastosowanie w obecnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19.
Aplikacje do głębokiego uczenia maszynowego są uruchamiane bezpośrednio na kamerach, co eliminuje potrzebę stosowania dodatkowych serwerów do obliczeń analitycznych, zachowując jednocześnie równie wysoki poziom dokładności. Korzyści obejmują niższy całkowity koszt posiadania infrastruktury zabezpieczeń, jak również szybsze przetwarzanie i krótszy czas otrzymywania alarmów, powiadomień lub informacji z aplikacji.
W dobie obecnej pandemii COVID-19 można używać wielu różnych aplikacji do uczenia głębokiego przy użyciu sztucznej inteligencji, aby łatwiej zarządzać dystansem społecznym, liczbą osób w obszarze czy noszeniem maseczek. Aplikacje mogą być również wykorzystywane przez sprzedawców detalicznych w celu zwiększenia zadowolenia klientów, w inteligentnych miastach do monitorowania ruchu i inteligentnego parkowania oraz przez organizatorów imprez i węzły komunikacyjne do monitorowania i zapewnienia bezpieczeństwa.
Są one w pełni zintegrowane z niedawno wprowadzoną na rynek ofertą kamer Panasonic i-PRO serii X z silnikiem sztucznej inteligencji, która obejmuje łącznie sześć nowych modeli – kamery o rozdzielczości 5 MP trafiły do sprzedaży w lipcu, a kamery o rozdzielczości 4K zostaną wprowadzone na rynek w listopadzie. Wszystkie modele są dostępne w konfiguracjach typu box i kopułkowych do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych.
To połączenie sztucznej inteligencji z naszymi wszechstronnymi i łatwymi do dostosowania kamerami umożliwia zaoferowanie nowej generacji aplikacji biznesowych i zabezpieczających, które pomogą naszym klientom zwiększyć aktywność w codziennej pracy, mówi Gerard Figols, Business Unit Director w Panasonic Security w Europie. Kamery bezpieczeństwa Panasonic i-PRO stanowią otwartą platformę umożliwiającą tworzenie własnych rozwiązań przez inne firmy. To dopiero początek nowej ery inteligentnych aplikacji, kontynuuje Figols.
Ta współpraca po raz pierwszy umożliwia klientom pełne wykorzystanie zalet wszystkich naszych aplikacji opartych na uczeniu głębokim dzięki niesamowitym możliwościom silnika sztucznej inteligencji w kamerach Panasonic i-PRO. To doskonała okazja do dostosowania sprzętu zabezpieczającego do konkretnych potrzeb firmy lub społeczności, dodaje Alessia Saggese, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w firmie A.I.Tech.
Więcej informacji na temat poszczególnych aplikacji do uczenia głębokiego firmy A.I.Tech dostępnych z kamerami Panasonic i-PRO serii X można znaleźć na stronie internetowej https://www.aitech.vision/en/products/.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.