PANASONIC ŚWIĘTUJE ROZDANIE NAGRÓD NOBLA
Firma Panasonic pomogła uczcić postępy w eksploracji przestrzeni kosmicznej przez ludzi, wykorzystując swoje projektory przy organizacji widowiskowego mapowania projekcyjnego, w ramach którego na fasadzie słynnego ratusza miejskiego (Stadshuset) w Sztokholmie wyświetlono dzieło „SPACE” autorstwa Andreasa Skärberga, wyprodukowane przez firmę PXLFLD. 16-minutowa animacja składająca hołd zdumiewającym postępom w dziedzinie fizyki kosmosu, którą mogło podziwiać ponad 100 tys. osób, została zaprezentowana w ramach festiwalu Nobel Week Lights.
Firma PXLFLD zaangażowała we współpracę swoich partnerów Lumination of Sweden i Creative Technology, którzy specjalizują się w tworzeniu zaawansowanych rozwiązań technicznych na potrzeby wydarzeń „na żywo” oraz pomagają swoim klientom urzeczywistnić ich wizje. Zespół wykorzystał łącznie 30 projektorów PT-RQ22K i PT-RZ21K firmy Panasonic.
Potrzebowaliśmy projektorów laserowych, które można było łatwo ustawić bez względu na ostre krawędzie budynku oraz które zagwarantowałyby lepsze kolory i kontrasty. Ważne było także, aby sprzęt był kompaktowy i prosty w instalacji przy ograniczonej przestrzeni, wyjaśnia Johan Törnström z firmy Creative Technology. Törnström dodał, że niezawodna architektura laserowa firmy Panasonic okazała się najważniejszą funkcją projektorów, ponieważ instalacja była wyświetlana przez ponad 12 dni, a wiele układów działało w trybie pionowym.
Projektory PT-RQ22K i PTRZ21K firmy Panasonic oferują jasność na poziomie 20 tys. lumenów, obrazowanie za pomocą 3-chipowego procesora DLP i laserowo-fosforową technologię SOLID SHINE 4K+. Dzięki temu zapewniają doskonałą jednorodność jasności obrazu, która jest bardzo ważna przy mapowaniu projekcyjnym. Te projektory stworzono z myślą o sytuacjach, w których nie można pozwolić sobie na przestoje. Zapasowy sygnał wejściowy gwarantuje ciągłość wyświetlania obrazu nawet w przypadku przerwania sygnału podstawowego, mówi Hartmut Kulessa, European Marketing Manager w Panasonic Business.
Okazja do zaprezentowania tego ogromnego dzieła przy zachowaniu bezpieczeństwa i przedstawieniu treści wizualnych na pierwszym planie była bardzo pouczającym doświadczeniem, a reakcja publiczności była bardzo pozytywna, podsumowuje Anders Granström, projektant techniczny z PXLFLD.
Projekcja „SPACE” była jednym z największych projektów mappingu video zrealizowanych dotychczas w Sztokholmie. Wydarzenie odbyło się przy okazji ceremonii wręczenia nagród Nobla za 2020 r. Inspiracją do stworzenia instalacji wyświetlanych w kilku punktach miasta były odkrycia laureatów.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Doświadczenia Ukrainy są cenną lekcją dla polskich medyków. Pomagają się przygotować na potencjalny konflikt
– Ukraińskie doświadczenia z frontu są cenną lekcją dla wojskowych służb medycznych w Polsce, która zmienia podejście do zabezpieczenia medycznego na wypadek ewentualnego konfliktu – mówi gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, dyrektor WIM – PIB. Jak podkreśla, wiele się mówi o konieczności zwiększania wydatków na zakupy broni i sprzętu wojskowego, a wciąż stosunkowo mało uwagi poświęca się budowaniu bezpieczeństwa medycznego.
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Konsument
Systemy żywnościowe będą się zmieniać w kierunku bardziej zrównoważonym. Transformacja czeka nie tylko rolników
Europejski Zielony Ład budzi wiele kontrowersji i sprzeciwów, w szczególności w Polsce. Jak przyznaje ekspert zespołu Team Europe powołanego do wyjaśniania polityk Unii Europejskiej, choć w strategii „Od pola do stołu” można poprawić pewne elementy, to jest ona konieczna, by ratować kurczące się zasoby naturalne w Europie. Polska jest dużym producentem rolnym UE i zarazem krajem mocno zagrożonym suszą, więc transformacja systemów żywnościowych jest dla nas szczególnie istotna.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.