PANASONIC ŚWIĘTUJE ROZDANIE NAGRÓD NOBLA
Firma Panasonic pomogła uczcić postępy w eksploracji przestrzeni kosmicznej przez ludzi, wykorzystując swoje projektory przy organizacji widowiskowego mapowania projekcyjnego, w ramach którego na fasadzie słynnego ratusza miejskiego (Stadshuset) w Sztokholmie wyświetlono dzieło „SPACE” autorstwa Andreasa Skärberga, wyprodukowane przez firmę PXLFLD. 16-minutowa animacja składająca hołd zdumiewającym postępom w dziedzinie fizyki kosmosu, którą mogło podziwiać ponad 100 tys. osób, została zaprezentowana w ramach festiwalu Nobel Week Lights.
Firma PXLFLD zaangażowała we współpracę swoich partnerów Lumination of Sweden i Creative Technology, którzy specjalizują się w tworzeniu zaawansowanych rozwiązań technicznych na potrzeby wydarzeń „na żywo” oraz pomagają swoim klientom urzeczywistnić ich wizje. Zespół wykorzystał łącznie 30 projektorów PT-RQ22K i PT-RZ21K firmy Panasonic.
Potrzebowaliśmy projektorów laserowych, które można było łatwo ustawić bez względu na ostre krawędzie budynku oraz które zagwarantowałyby lepsze kolory i kontrasty. Ważne było także, aby sprzęt był kompaktowy i prosty w instalacji przy ograniczonej przestrzeni, wyjaśnia Johan Törnström z firmy Creative Technology. Törnström dodał, że niezawodna architektura laserowa firmy Panasonic okazała się najważniejszą funkcją projektorów, ponieważ instalacja była wyświetlana przez ponad 12 dni, a wiele układów działało w trybie pionowym.
Projektory PT-RQ22K i PTRZ21K firmy Panasonic oferują jasność na poziomie 20 tys. lumenów, obrazowanie za pomocą 3-chipowego procesora DLP i laserowo-fosforową technologię SOLID SHINE 4K+. Dzięki temu zapewniają doskonałą jednorodność jasności obrazu, która jest bardzo ważna przy mapowaniu projekcyjnym. Te projektory stworzono z myślą o sytuacjach, w których nie można pozwolić sobie na przestoje. Zapasowy sygnał wejściowy gwarantuje ciągłość wyświetlania obrazu nawet w przypadku przerwania sygnału podstawowego, mówi Hartmut Kulessa, European Marketing Manager w Panasonic Business.
Okazja do zaprezentowania tego ogromnego dzieła przy zachowaniu bezpieczeństwa i przedstawieniu treści wizualnych na pierwszym planie była bardzo pouczającym doświadczeniem, a reakcja publiczności była bardzo pozytywna, podsumowuje Anders Granström, projektant techniczny z PXLFLD.
Projekcja „SPACE” była jednym z największych projektów mappingu video zrealizowanych dotychczas w Sztokholmie. Wydarzenie odbyło się przy okazji ceremonii wręczenia nagród Nobla za 2020 r. Inspiracją do stworzenia instalacji wyświetlanych w kilku punktach miasta były odkrycia laureatów.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.