PANASONIC ŚWIĘTUJE ROZDANIE NAGRÓD NOBLA
Firma Panasonic pomogła uczcić postępy w eksploracji przestrzeni kosmicznej przez ludzi, wykorzystując swoje projektory przy organizacji widowiskowego mapowania projekcyjnego, w ramach którego na fasadzie słynnego ratusza miejskiego (Stadshuset) w Sztokholmie wyświetlono dzieło „SPACE” autorstwa Andreasa Skärberga, wyprodukowane przez firmę PXLFLD. 16-minutowa animacja składająca hołd zdumiewającym postępom w dziedzinie fizyki kosmosu, którą mogło podziwiać ponad 100 tys. osób, została zaprezentowana w ramach festiwalu Nobel Week Lights.
Firma PXLFLD zaangażowała we współpracę swoich partnerów Lumination of Sweden i Creative Technology, którzy specjalizują się w tworzeniu zaawansowanych rozwiązań technicznych na potrzeby wydarzeń „na żywo” oraz pomagają swoim klientom urzeczywistnić ich wizje. Zespół wykorzystał łącznie 30 projektorów PT-RQ22K i PT-RZ21K firmy Panasonic.
Potrzebowaliśmy projektorów laserowych, które można było łatwo ustawić bez względu na ostre krawędzie budynku oraz które zagwarantowałyby lepsze kolory i kontrasty. Ważne było także, aby sprzęt był kompaktowy i prosty w instalacji przy ograniczonej przestrzeni, wyjaśnia Johan Törnström z firmy Creative Technology. Törnström dodał, że niezawodna architektura laserowa firmy Panasonic okazała się najważniejszą funkcją projektorów, ponieważ instalacja była wyświetlana przez ponad 12 dni, a wiele układów działało w trybie pionowym.
Projektory PT-RQ22K i PTRZ21K firmy Panasonic oferują jasność na poziomie 20 tys. lumenów, obrazowanie za pomocą 3-chipowego procesora DLP i laserowo-fosforową technologię SOLID SHINE 4K+. Dzięki temu zapewniają doskonałą jednorodność jasności obrazu, która jest bardzo ważna przy mapowaniu projekcyjnym. Te projektory stworzono z myślą o sytuacjach, w których nie można pozwolić sobie na przestoje. Zapasowy sygnał wejściowy gwarantuje ciągłość wyświetlania obrazu nawet w przypadku przerwania sygnału podstawowego, mówi Hartmut Kulessa, European Marketing Manager w Panasonic Business.
Okazja do zaprezentowania tego ogromnego dzieła przy zachowaniu bezpieczeństwa i przedstawieniu treści wizualnych na pierwszym planie była bardzo pouczającym doświadczeniem, a reakcja publiczności była bardzo pozytywna, podsumowuje Anders Granström, projektant techniczny z PXLFLD.
Projekcja „SPACE” była jednym z największych projektów mappingu video zrealizowanych dotychczas w Sztokholmie. Wydarzenie odbyło się przy okazji ceremonii wręczenia nagród Nobla za 2020 r. Inspiracją do stworzenia instalacji wyświetlanych w kilku punktach miasta były odkrycia laureatów.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.