PANASONIC WPROWADZA NOWĄ LINIĘ KAMER Z WBUDOWANYMI FUNKCJAMI AI
Panasonic ogłosił wprowadzenie na rynek nowej serii kamer i-PRO X z wbudowanymi funkcjami sztucznej inteligencji. Dzięki nim nowe kamery idealnie nadają się do nowoczesnych i inteligentnych zastosowań w firmach i w przestrzeniach publicznych. Dzięki zestawowi Software Development Kit firmy zewnętrzne mogą opracowywać własne aplikacje i oferować w ten sposób rozwiązania dopasowane do potrzeb klientów. Seria obejmuje sześć nowych modeli o rozdzielczości 5 MP (w sprzedaży od lipca) oraz 4K (w sprzedaży od końca roku), w wandaloodpornej obudowie kopułkowej lub typu box do użytku w pomieszczeniach i na zewnątrz.
W nowych kamerach można zainstalować maksymalnie trzy aplikacje do analizy wideo, w tym dwie aplikacje i-PRO i pakiet SDK dołączony bezpłatnie - w przypadku modeli zakupionych przed końcem marca 2021 roku. Obecnie dostępne są także aplikacje AI Video Motion Detection (AI-VMD) oraz Privacy Masking.
Aplikacja AI-VMD rozpoznaje ludzi, pojazdy, motocykle i rowery. Można wykorzystywać ją do wykrywania włamań, identyfikowania osób, monitorowania kierunku poruszających się obiektów i wielu innych zastosowań. Sztuczna inteligencja umożliwia bardzo precyzyjne uruchamianie alarmów na podstawie zdefiniowanych wcześniej parametrów.
Druga aplikacja - Privacy Masking służy do wykrywania i rozpoznawania osób znajdujących się w kadrze oraz rozmazywania ich sylwetek w celu ochrony prywatności. Jest to bardzo ważna kwestia dla wielu firm działających w krajach, w których obowiązują rygorystyczne przepisy dotyczące prywatności (takie jak RODO w Unii Europejskiej). Aplikację można wykorzystać do ochrony tożsamości pracowników, klientów i gości w wielu różnych branżach.
Nowa seria i-PRO X wykorzystuje funkcje sztucznej inteligencji z wbudowanym mechanizmem analitycznym. Pozwalają one wykrywać podejrzane zmiany w rejestrowanych miejscach, automatycznie dostosowywać ustawienia obrazu do analizowanej sceny oraz optymalizować kompresję wideo pod kątem oszczędzania przepustowości łącza i miejsca na serwerze.
- Nowa seria kamer z otwartym zestawem SDK daje niesamowite możliwości dostosowania przeróżnych aplikacji AI nowej generacji do konkretnych potrzeb klientów - mówi Gerard Figols, kierownik działu Panasonic Security w Europie. - Nasi partnerzy już teraz opracowują wiele innowacyjnych aplikacji, których będzie można używać wraz z kamerami z nowej serii. Więcej informacji na ten temat podamy jeszcze w tym roku. Już teraz mogę jednak powiedzieć, że w połączeniu z nowymi aplikacjami nasze kamery będą mogły zaoferować wiele nowych możliwości - od poprawy bezpieczeństwa po wprowadzanie usprawnień w świecie po pandemii COVID-19.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.