Komunikaty PR

PANASONIC WSPÓŁPRACUJE Z SENNHEISER

2021-04-08  |  15:00

Panasonic ponownie rewolucjonizuje produkty do rejestrowania obrazu i dźwięku. Firma wprowadza rozwiązanie przeznaczone do kamer Panasonic PTZ, które umożliwia śledzenie obrazu na podstawie głosu. Dzięki mikrofonom marki Sennheiser kamery PTZ mogą automatycznie kierować ostrość na poszczególnych mówców. Płynne, zautomatyzowane ruchy kamery sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie do konferencji internetowych, kursów szkoleniowych lub wykładów. Sprawdza się na przykład podczas pytań z sali czy gdy głos zabiera kolejny prelegent.

Rozwiązanie wykorzystuje kamery PTZ firmy Panasonic oraz mikrofony TeamConnect Ceiling 2 marki Sennheiser. Są one zarządzane centralnie przez sieć za pomocą kontrolera. Firma Panasonic używa już tej technologii w swoim europejskim centrum rozwiązań biznesowych (ang. Business Solution Centre, BSC). Wspomaga ona funkcjonowanie systemu sterowania multimediami Crestron, jednak może być stosowane również z innymi podobnymi systemami.

Funkcje inteligentnego śledzenia ruchu i dźwięku uzupełniają się

Śledzenie na podstawie dźwięku oferuje szereg możliwości i może być wykorzystywane wspólnie z funkcją automatycznego śledzenia ruchu i opcjonalnym oprogramowaniem do śledzenia twarzy firmy Panasonic (AW-SF100 / AW-SF200). Przykładowo podczas konferencji kamera PTZ może rejestrować przemówienie głównego prelegenta z pomocą funkcji automatycznego śledzenia ruchu, a druga kamera może utrwalać innych uczestników zabierających głos dzięki funkcji śledzenia na podstawie dźwięku.

Użytkownik może indywidualnie dopasowywać ustawienia oraz zapisywać je jako domyślne. Można choćby nadać priorytet konkretnym osobom, aby uniknąć kierowania obiektywu na rozmowy toczące się wśród uczestników. Z harmonogramem rejestrowania dźwięku i obrazu powiązać można również mikrofony wpinane, nadając im odpowiedni priorytet. Istnieje również możliwość ustawienia nieznacznego opóźnienia kamery PTZ, aby kierować obiektyw wyłącznie na źródło stałego dźwięku.

Więcej czasu na to, co najważniejsze

Nowe rozwiązanie do rejestrowania dźwięku i obrazu wykorzystujące komponenty firm Panasonic i Sennheiser bardzo ułatwia pracę prelegentów. Nie potrzebują oni już wiedzy technicznej ani operatora kamery czy technika na miejscu. Prelegenci mogą skupić się wyłącznie na treści wystąpienia, a przemówienia są rejestrowane w sposób automatyczny.

Oszczędność zasobów i bezpieczeństwo inwestycji

Z rozwiązania mogą korzystać przedsiębiorstwa, które używają już kamer PTZ firmy Panasonic i mikrofonów lub sterowników multimedialnych marki Sennheiser. W zależności od wielkości i przeznaczenia pomieszczeń łączyć można różne kamery i mikrofony. Mikrofon TCC2 marki Sennheiser obejmuje zasięgiem pomieszczenia o powierzchni 60 m2. W większych przestrzeniach wykorzystuje się kilka mikrofonów.

Na rynku istnieje ogromne zapotrzebowanie na wysokiej jakości zautomatyzowane rozwiązania do rejestrowania dźwięku i obrazu. Podczas spotkań z pracownikami czy w trakcie konferencji prasowych członkowie zarządów czy politycy muszą obecnie korzystać z technologii online. Szkoły i uczelnie wyższe nauczają natomiast w trybie zdalnym, mówi Guilhem Krier, Head of New Business and Market Development w Panasonic Business. Sterowanie kamerami PTZ na podstawie dźwięku zwiększa stopień automatyzacji i poprawia komfort obsługi. Oba te aspekty mają ogromne zalety, dodaje Krier.

Firmy i organizacje przeznaczają coraz więcej pomieszczeń na konferencje online, wyjaśnia Marco Schulz, Manager Sales Engineering w Panasonic Business. Korzyści wynikające z rejestrowania dźwięku i obrazu w wysokiej jakości wpłyną także na nasze życie w przyszłości. Eksperci opracowują nowe hybrydowe rozwiązania na potrzeby trwałego przejścia z konferencji fizycznych na spotkania w sieci.

Więcej informacji na temat automatycznego śledzenia obrazu na podstawie dźwięku z wykorzystaniem kamer PTZ można znaleźć pod adresem https://business.panasonic.co.uk/professional-camera/broadcast-and-proav/remote-camera-systems, z kolei na temat mikrofonów TeamConnect Ceiling 2 – pod adresem https://en-uk.sennheiser.com/tcc2.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Zatrzymać najlepszych – nowy raport IDEAS NCBR i OPI Biuro prasowe
2024-04-26 | 15:00

Zatrzymać najlepszych – nowy raport IDEAS NCBR i OPI

Świat goni za AI, prywatne firmy prześcigają się w kolejnych osiągnięciach, a na polskich uczelniach w kwestii edukacji w zakresie sztucznej inteligencji wciąż pozostaje wiele do
IT i technologie Strategiczna współpraca AWS i Deloitte
2024-04-26 | 13:00

Strategiczna współpraca AWS i Deloitte

AWS (Amazon Web Services) i Deloitte, wiodący dostawca usług consultingowych, zawarły nową wieloletnią umowę o strategicznej współpracy, aby pomóc organizacjom na
IT i technologie Zalman Alpha2 36 — efektowne chłodzenie typu AiO
2024-04-26 | 10:10

Zalman Alpha2 36 — efektowne chłodzenie typu AiO

Firma Zalman zaprezentowała nowe systemy chłodzenia z linii Alpha2. Topowym modelem z tej serii jest Alpha2 36 z niemal 40-centymetrowym radiatorem i trzema wentylatorami. Zalman Alpha2 36 to

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.