Komunikaty PR

PANASONIC WSPÓŁPRACUJE Z SENNHEISER

2021-04-08  |  15:00

Panasonic ponownie rewolucjonizuje produkty do rejestrowania obrazu i dźwięku. Firma wprowadza rozwiązanie przeznaczone do kamer Panasonic PTZ, które umożliwia śledzenie obrazu na podstawie głosu. Dzięki mikrofonom marki Sennheiser kamery PTZ mogą automatycznie kierować ostrość na poszczególnych mówców. Płynne, zautomatyzowane ruchy kamery sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie do konferencji internetowych, kursów szkoleniowych lub wykładów. Sprawdza się na przykład podczas pytań z sali czy gdy głos zabiera kolejny prelegent.

Rozwiązanie wykorzystuje kamery PTZ firmy Panasonic oraz mikrofony TeamConnect Ceiling 2 marki Sennheiser. Są one zarządzane centralnie przez sieć za pomocą kontrolera. Firma Panasonic używa już tej technologii w swoim europejskim centrum rozwiązań biznesowych (ang. Business Solution Centre, BSC). Wspomaga ona funkcjonowanie systemu sterowania multimediami Crestron, jednak może być stosowane również z innymi podobnymi systemami.

Funkcje inteligentnego śledzenia ruchu i dźwięku uzupełniają się

Śledzenie na podstawie dźwięku oferuje szereg możliwości i może być wykorzystywane wspólnie z funkcją automatycznego śledzenia ruchu i opcjonalnym oprogramowaniem do śledzenia twarzy firmy Panasonic (AW-SF100 / AW-SF200). Przykładowo podczas konferencji kamera PTZ może rejestrować przemówienie głównego prelegenta z pomocą funkcji automatycznego śledzenia ruchu, a druga kamera może utrwalać innych uczestników zabierających głos dzięki funkcji śledzenia na podstawie dźwięku.

Użytkownik może indywidualnie dopasowywać ustawienia oraz zapisywać je jako domyślne. Można choćby nadać priorytet konkretnym osobom, aby uniknąć kierowania obiektywu na rozmowy toczące się wśród uczestników. Z harmonogramem rejestrowania dźwięku i obrazu powiązać można również mikrofony wpinane, nadając im odpowiedni priorytet. Istnieje również możliwość ustawienia nieznacznego opóźnienia kamery PTZ, aby kierować obiektyw wyłącznie na źródło stałego dźwięku.

Więcej czasu na to, co najważniejsze

Nowe rozwiązanie do rejestrowania dźwięku i obrazu wykorzystujące komponenty firm Panasonic i Sennheiser bardzo ułatwia pracę prelegentów. Nie potrzebują oni już wiedzy technicznej ani operatora kamery czy technika na miejscu. Prelegenci mogą skupić się wyłącznie na treści wystąpienia, a przemówienia są rejestrowane w sposób automatyczny.

Oszczędność zasobów i bezpieczeństwo inwestycji

Z rozwiązania mogą korzystać przedsiębiorstwa, które używają już kamer PTZ firmy Panasonic i mikrofonów lub sterowników multimedialnych marki Sennheiser. W zależności od wielkości i przeznaczenia pomieszczeń łączyć można różne kamery i mikrofony. Mikrofon TCC2 marki Sennheiser obejmuje zasięgiem pomieszczenia o powierzchni 60 m2. W większych przestrzeniach wykorzystuje się kilka mikrofonów.

Na rynku istnieje ogromne zapotrzebowanie na wysokiej jakości zautomatyzowane rozwiązania do rejestrowania dźwięku i obrazu. Podczas spotkań z pracownikami czy w trakcie konferencji prasowych członkowie zarządów czy politycy muszą obecnie korzystać z technologii online. Szkoły i uczelnie wyższe nauczają natomiast w trybie zdalnym, mówi Guilhem Krier, Head of New Business and Market Development w Panasonic Business. Sterowanie kamerami PTZ na podstawie dźwięku zwiększa stopień automatyzacji i poprawia komfort obsługi. Oba te aspekty mają ogromne zalety, dodaje Krier.

Firmy i organizacje przeznaczają coraz więcej pomieszczeń na konferencje online, wyjaśnia Marco Schulz, Manager Sales Engineering w Panasonic Business. Korzyści wynikające z rejestrowania dźwięku i obrazu w wysokiej jakości wpłyną także na nasze życie w przyszłości. Eksperci opracowują nowe hybrydowe rozwiązania na potrzeby trwałego przejścia z konferencji fizycznych na spotkania w sieci.

Więcej informacji na temat automatycznego śledzenia obrazu na podstawie dźwięku z wykorzystaniem kamer PTZ można znaleźć pod adresem https://business.panasonic.co.uk/professional-camera/broadcast-and-proav/remote-camera-systems, z kolei na temat mikrofonów TeamConnect Ceiling 2 – pod adresem https://en-uk.sennheiser.com/tcc2.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku

Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty

W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.

Problemy społeczne

Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej

W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.

Zagranica

Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia

USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.