Komunikaty PR

PANASONIC WSPÓŁPRACUJE Z SENNHEISER

2021-04-08  |  15:00

Panasonic ponownie rewolucjonizuje produkty do rejestrowania obrazu i dźwięku. Firma wprowadza rozwiązanie przeznaczone do kamer Panasonic PTZ, które umożliwia śledzenie obrazu na podstawie głosu. Dzięki mikrofonom marki Sennheiser kamery PTZ mogą automatycznie kierować ostrość na poszczególnych mówców. Płynne, zautomatyzowane ruchy kamery sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie do konferencji internetowych, kursów szkoleniowych lub wykładów. Sprawdza się na przykład podczas pytań z sali czy gdy głos zabiera kolejny prelegent.

Rozwiązanie wykorzystuje kamery PTZ firmy Panasonic oraz mikrofony TeamConnect Ceiling 2 marki Sennheiser. Są one zarządzane centralnie przez sieć za pomocą kontrolera. Firma Panasonic używa już tej technologii w swoim europejskim centrum rozwiązań biznesowych (ang. Business Solution Centre, BSC). Wspomaga ona funkcjonowanie systemu sterowania multimediami Crestron, jednak może być stosowane również z innymi podobnymi systemami.

Funkcje inteligentnego śledzenia ruchu i dźwięku uzupełniają się

Śledzenie na podstawie dźwięku oferuje szereg możliwości i może być wykorzystywane wspólnie z funkcją automatycznego śledzenia ruchu i opcjonalnym oprogramowaniem do śledzenia twarzy firmy Panasonic (AW-SF100 / AW-SF200). Przykładowo podczas konferencji kamera PTZ może rejestrować przemówienie głównego prelegenta z pomocą funkcji automatycznego śledzenia ruchu, a druga kamera może utrwalać innych uczestników zabierających głos dzięki funkcji śledzenia na podstawie dźwięku.

Użytkownik może indywidualnie dopasowywać ustawienia oraz zapisywać je jako domyślne. Można choćby nadać priorytet konkretnym osobom, aby uniknąć kierowania obiektywu na rozmowy toczące się wśród uczestników. Z harmonogramem rejestrowania dźwięku i obrazu powiązać można również mikrofony wpinane, nadając im odpowiedni priorytet. Istnieje również możliwość ustawienia nieznacznego opóźnienia kamery PTZ, aby kierować obiektyw wyłącznie na źródło stałego dźwięku.

Więcej czasu na to, co najważniejsze

Nowe rozwiązanie do rejestrowania dźwięku i obrazu wykorzystujące komponenty firm Panasonic i Sennheiser bardzo ułatwia pracę prelegentów. Nie potrzebują oni już wiedzy technicznej ani operatora kamery czy technika na miejscu. Prelegenci mogą skupić się wyłącznie na treści wystąpienia, a przemówienia są rejestrowane w sposób automatyczny.

Oszczędność zasobów i bezpieczeństwo inwestycji

Z rozwiązania mogą korzystać przedsiębiorstwa, które używają już kamer PTZ firmy Panasonic i mikrofonów lub sterowników multimedialnych marki Sennheiser. W zależności od wielkości i przeznaczenia pomieszczeń łączyć można różne kamery i mikrofony. Mikrofon TCC2 marki Sennheiser obejmuje zasięgiem pomieszczenia o powierzchni 60 m2. W większych przestrzeniach wykorzystuje się kilka mikrofonów.

Na rynku istnieje ogromne zapotrzebowanie na wysokiej jakości zautomatyzowane rozwiązania do rejestrowania dźwięku i obrazu. Podczas spotkań z pracownikami czy w trakcie konferencji prasowych członkowie zarządów czy politycy muszą obecnie korzystać z technologii online. Szkoły i uczelnie wyższe nauczają natomiast w trybie zdalnym, mówi Guilhem Krier, Head of New Business and Market Development w Panasonic Business. Sterowanie kamerami PTZ na podstawie dźwięku zwiększa stopień automatyzacji i poprawia komfort obsługi. Oba te aspekty mają ogromne zalety, dodaje Krier.

Firmy i organizacje przeznaczają coraz więcej pomieszczeń na konferencje online, wyjaśnia Marco Schulz, Manager Sales Engineering w Panasonic Business. Korzyści wynikające z rejestrowania dźwięku i obrazu w wysokiej jakości wpłyną także na nasze życie w przyszłości. Eksperci opracowują nowe hybrydowe rozwiązania na potrzeby trwałego przejścia z konferencji fizycznych na spotkania w sieci.

Więcej informacji na temat automatycznego śledzenia obrazu na podstawie dźwięku z wykorzystaniem kamer PTZ można znaleźć pod adresem https://business.panasonic.co.uk/professional-camera/broadcast-and-proav/remote-camera-systems, z kolei na temat mikrofonów TeamConnect Ceiling 2 – pod adresem https://en-uk.sennheiser.com/tcc2.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu Biuro prasowe
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządowe budżety będą niezależne od rządowych zmian w podatkach. Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać od 2025 roku

Obniżenie podatków, zwłaszcza PIT-u, zubożyło w ostatnich latach budżety polskich samorządów, szczególnie dużych miast. Nowy rząd po konsultacjach z jednostkami samorządu terytorialnego przedstawił w połowie lipca projekt nowej ustawy, zgodnie z którą dochody miast, gmin, powiatów i województw miałyby się opierać na udziale w dochodzie osób mieszkających i pracujących na danym obszarze, a nie w samych podatkach od osób fizycznych i prawnych. W ten sposób zmiany w opodatkowaniu nie będą się przekładać na wysokość wpływów do lokalnych budżetów i ułatwią planowanie inwestycji.

Finanse

Investors TFI: Hossa na giełdach nie skończy się przed 2026 rokiem. Wszystko będzie zależeć od trendu na Wall Street

Polska gospodarka w tym roku urośnie o 3–4 proc. po minimalnym wzroście w 2023 roku. To powinno się przełożyć na dobre wyniki polskich spółek, czyli również ich pozytywne notowania na giełdzie. Trend może zmienić jedynie wolta na Wall Street. Na nią jednak na razie się nie zanosi. Jednak za mniej więcej półtora roku amerykańscy przedsiębiorcy zaczną odczuwać skutki wysokich stóp procentowych, nawet jeśli Fed do tego czasu zdecyduje się na ich obniżki. Wtedy nastroje inwestorów mogą się odwrócić.

Konsument

Nie tylko Zielony, ale też Niebieski Ład. UE intensyfikuje wysiłki na rzecz ochrony zasobów wodnych

Europejski Komitet Regionów wezwał niedawno tworzącą się nową Komisję Europejską do prac nad Europejska Strategią Wodną i powołania komisarza odpowiedzialnego za zasoby wodne w UE. Impulsem do planowania zmian w tym obszarze ma być Blue Deal, czyli Niebieski Ład – inicjatywa stworzona w ubiegłym roku na wzór Zielonego Ładu. Przyspieszenie działań na rzecz ochrony zasobów wodnych to zdaniem ekspertów konieczność w obliczu coraz częstszych i poważniejszych susz, powodzi i problemów z dostępem do wody pitnej. Niebieski Ład ma być istotnym elementem dostosowywania się do zmian klimatu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.