Komunikaty PR

Polscy spece od digitalizacji weszli do Europy, ale chcą więcej

2021-02-04  |  16:00
Biuro prasowe

Polscy spece od digitalizacji weszli do Europy, ale to dla nich za mało. Mają chrapkę na Azję i Amerykę Łacińską. W Polsce z ich usług korzystają obecnie fintechy, lendtechy, banki, słowem wszystkie firmy, które chcą korzystać z nowoczesnych technologii, automatyzować procesy biznesowe i ciąć koszty. Pandemia napędza ich biznes, bo dziś każdy chce działać elastycznie i wydajnie.

 

SLS to firma założona przez Karola Dziaska i Przemysława Kamińskiego. Obaj przez lata pracowali na rynku finansowym. Ten pierwszy m.in. w Alior Banku, GE Money Bank a także Domu Maklerskim TMS Brokers. Drugi m.in. w Avivie i Grupie GNB. Spotkali się w IPF Digital, międzynarodowej spółce, która w Polsce zarządza m.in. marką hapipożyczki. Przemysław Kamiński pełnił w hapipożyczkach funkcję Country Managera (pod jego skrzydłami firma zanotowała duże wzrosty m.in. kilkakrotnie zwiększyła sprzedaż), Karol Dziasek był tam Szefem Ryzyka. Obaj specjalizują się w digitalizacji, automatyzacji i optymalizacji procesów.

Ich rozwiązania pomagają w automatyzacji i zarządzaniu przeróżnymi procesami biznesowymi. Silnik decyzyjny, który stworzyli może obsługiwać niemal każdy proces w firmach pożyczkowych, leasingowych, faktoringowych, windykacyjnych a także w bankach i firmach ubezpieczeniowych. Są klienci, którzy wykorzystują taki silnik w ocenie ryzyka kredytowego, układaniu samouczących się ścieżek windykacyjnych, a są też tacy, którzy korzystają z niego w procesach CRM-owych i e-Commerce do statystycznej segmentacji populacji, wspomagając tym samym skuteczność akcji marketingowych i sprzedażowych.

– Pomysł na nową działalność powstał z realnej potrzeby. W każdej organizacji spotykaliśmy się z tym, że zarządzanie danym procesem jest czasochłonne i kosztowne. Szybkie zmiany w danym procesie bywają wręcz niemożliwe, potrafią trwać tygodniami czy miesiącami a czasem  jeszcze dłużej - wymagają dużych zasobów i środków finansowych. Tymczasem dzisiejsze organizacje muszą iść z duchem czasu, stawiać na zwinność i elastyczność. Pandemia tylko to uwypukliła – mówi Przemysław Kamiński, Członek Zarządu i Współzałożyciel SLS.

– Silnik jest platformą low-coding dedykowaną dla finansów. Jest oparty o procesy self-learningu z wykorzystaniem algorytmów machine learningowych i elementów sztucznej inteligencji. Zarządzanie nim odbywa się na poziomie Analityka Procesu lub Analityka Danych w standardzie drag & drop, a nie w dziale IT. Oznacza to, że jakiekolwiek zmiany strategii mogą być wprowadzane w czasie rzeczywistym, niezależnie od wdrożeń IT, a algorytmy samouczące, działając w tle, pomagają podejmować decyzje biznesowe przyspieszając rozwój inteligentnej robotyzacji procesów. To rozwiązanie zdecydowanie przyspiesza  cyfryzację i ogranicza koszty w organizacjach – mówi Karol Dziasek, CEO Self Learning Solutions. O jakich kwotach mowa?

- Oszczędności idą w dziesiątki tysięcy miesięcznie i więcej w zależności od tego jak skomplikowany jest proces, którym trzeba zrządzać oraz jak dużą cześć procesu uda się zautomatyzować i tym samym przenieść obowiązki zarządzania procesem z IT do działu biznesu czy analiz – podkreśla Karol Dziasek. – W dobie szalejącej pandemii każde oszczędności w organizacji są na wagę złota – dodaje.

Firma prowadzona przez Dziaska i Kamińskiego ugruntowała swoją pozycję w Polsce i chce wejść ze swoim rozwiązaniem na kolejne rynki zagraniczne. Dotychczas SLS finansował się ze środków własnych. W celu przyspieszenia ekspansji zagranicznej planuje pozyskanie dotacji unijnych na B+R, nie wyklucza też pozyskania inwestorów w postaci funduszu VC.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25 Biuro prasowe
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów

W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.

Handel

Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.