PowerWalker VFI 10000 ICT IoT 3/3 – trójfazowy zasilacz awaryjny ze zdalną obsłu
PowerWalker VFI 10000 ICT IoT 3/3 to trójfazowy zasilacz awaryjny, charakteryzujący się możliwością zdalnej obsługi i monitoringu z poziomu smartfona lub komputera. Oferuje on sprawność wynoszącą 100% oraz pełną integrację wewnątrz infrastruktury sieciowej.
PowerWalker VFI 10000 ICT IoT 3/3 to zasilacz typu online, który pozwala na zasilenie urządzeń w chwili wystąpienia spadku napięcia w sieci, z opóźnieniem równym 0 ms. Zastosowano tutaj autotransformator AVR, który umożliwia uzyskanie docelowego napięcia wyjściowego niezależnie od charakterystyki zasilania sieciowego. Jak deklaruje producent, współczynnik mocy (Power Factor) urządzenia wynosi 1.0, co oznacza, że moc znamionowa 10000 W zasilacza odpowiada mocy pozornej wynoszącej 10000 VA. UPS działający domyślnie w trybie 3 fazy – 3 fazy (wejście-wyjście) może działać alternatywnie w układzie 3/1 oraz 1/1.
Urządzenie należy do linii VFI ICT/ICR IOT 3/3, której niewątpliwą zaletą jest integracja z chmurą. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, monitoring oraz obsługa działania zasilacza awaryjnego może być przeprowadzana zdalnie. Służy do tego aplikacja WinPower View, dostępna na smartfony z systemem Android i iOS oraz na komputery osobiste. To usprawnienie w sposób istotny ułatwi pracę administratorów odpowiedzialnych za działanie UPS-a, a także pozwala na przewidzenie dostępnego czasu działania zasilania awaryjnego.
Połączenie zasilacza awaryjnego z Internetem realizowane jest poprzez złącze RJ-45, zlokalizowane z tyłu obudowy. Opcjonalnie producent przewiduje możliwość wyposażenia go w moduł WLAN, który pozwoli na nawiązanie połączenia bezprzewodowego. Ponadto został on wyposażony w port USB, RS 232, styki bezpotencjałowe, a także port EPO umożliwiający szybkie odcięcie urządzeń od zasilania.
Choć zasilacz VFI 10000 ICT IoT 3/3 posiada wbudowane akumulatory, producent przewidział możliwość rozbudowania układu poprzez podłączenie do niego maksymalnie sześciu zewnętrznych modułów Battery Pack. Rozwiązanie to pozwala na przedłużenie czasu pracy odbiorników w trybie awaryjnego zasilania przy jednoczesnej redukcji kosztów inwestycji.
Firma PowerWalker zadbała o żywotność akumulatorów poprzez wprowadzenie oprogramowania sterującego sposobem ładowania. Zgodnie z deklaracjami producenta, technologia Optimized Battery Management (OBM) ma pozwolić na wydłużenie czasu życia akumulatora aż do 50%, dzięki inteligentnej pracy wydajnej ładowarki.
Zasilacz PowerWalker VFI 10000 ICT IoT jest dostępny w sprzedaży w cenie ok. 12 000 zł.
Dane techniczne są dostępne tutaj: https://powerwalker.com/?page=product&item=10122216&lang=en

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.