PowerWalker VI 650 LCD FR - kompaktowy bohater

PowerWalker VI 650 LCD FR to niewielki zasilacz awaryjny, który ma sprawdzić się w domach i małych biurach. Ma on skutecznie chronić podłączony sprzęt, w tym gniazda telefoniczne i Ethernet, przed skokami napięcia i przepięciami. Z kolei w razie braku zasilania UPS ma pozwolić na bezpieczne zapisanie pracy.
Zasilacz UPS PowerWalker VI 650 LCD FR to model o topologii line-interactive. Dysponuje on mocą 360 W, która w razie przerwy w dostawie energii powinna wystarczyć do zasilenia całego stanowiska pracy. Dzięki zintegrowanemu układowi automatycznej regulacji napięcia (AVR) jego stabilność i jakość mają być w pełni zadowalające. Bieżące parametry pracy urządzenia można sprawdzić na wbudowanym wyświetlaczu LCD.
Umieszczony na frontowej ściance ekran pokazuje m.in. poziom naładowania ogniw, aktualne obciążenie, tryb pracy, napięcia wejściowe i wyjściowe oraz alerty o przeciążeniu czy niskim poziomie energii. Parametry można monitorować także za pomocą aplikacji ViewPower, podłączając UPS-a za pomocą portu USB. Oprócz podtrzymania napięcia zasilacz PowerWalker VI 650 LCD FR oferuje ochronę przeciwprzepięciową, zarówno sprzętu, jak i sieci Ethernet i telefonicznej. Stosowne porty umieszczono z tyłu urządzenia.
Prezentowany model jest pozbawiony aktywnego chłodzenia. Jego praca powinna więc być całkowicie bezgłośna. Całość waży niewiele ponad cztery kilogramy i cechuje się niewielkimi gabarytami - 100 x 142 x 287 mm. To sprawia, że zasilacz awaryjny PowerWalker VI 650 LCD FR ma szansę sprawdzić się w ciasnych wnętrzach, gdzie cicha praca i każdy milimetr zaoszczędzonej przestrzeni są na wagę złota.
UPS PowerWalker VI 650 LCD FR posiada dwa gniazda typu E, dzięki czemu można do niego podłączyć dowolne urządzenie ze standardową, polską wtyczką. Zasilacz jest już dostępny w sklepach, a jego cena wynosi około 250 zł.
Dane techniczne:
- Moc pozorna / moc czynna: 650 VA / 360 W;
- Czas przełączania w tryb podtrzymania: typowo 2-6 ms
- Zakres napięcia wejściowego: 162 - 290 VAC
- Napięcie wyjściowe: 230 VAC
- Porty komunikacyjne: USB
- Czas ładowania: 4 godz. do 90%
- gniazdka:
- 2 x francuskie (E)
- RJ45/RJ11
- wymiary (S x W x G) i waga: 100 x 142 x 287 mm, 4,3 kg
- Zastosowane ogniwa i czas podtrzymania: 1 x 7 Ah / 12 V
- czas podtrzymania przy obciążeniu 50%: do 6 min
- czas podtrzymania przy pełnym obciążeniu: 0,1 min

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.