Premiera Deepcool CL500 - przewiewna i funkcjonalna obudowa do komputera
Deepcool CL500 to obudowa, która ma idealnie łączyć formę i funkcjonalność. Zaprojektowana ze szczególnym naciskiem na optymalny przepływ powietrza i łatwość budowania PC, ma zdobyć serca entuzjastów również rozsądną ceną.
Deepcool CL500 to obudowa PC zaprojektowana z myślą o entuzjastach. Producent skupił się więc na funkcjonalności, przestronności i, przede wszystkim, optymalnym chłodzeniu. Konstrukcja midi tower została wyposażona niemal w całości w ażurowe panele przedni i górny, które mają umożliwić efektywną cyrkulację powietrza. Fani chłodzenia cieczą mają możliwość zamontowania trzech zestawów AiO, a maksymalna długość radiatora wynosi 360 mm.
Sam dostęp do wnętrza obudowy Deepcool CL500 również ma być maksymalnie prosty. Ścianki boczne, z których jedną wykonano z hartowanego szkła, mają magnetyczne mocowania. O mocowaniu ze śrubami nie ma więc mowy. Chcąc zainstalować dodatkowe wentylatory czy chłodzenie na górze obudowy, także nie ma potrzeby rozkręcania czegokolwiek. Wierzchni panel można “uwolnić” jednym przyciskiem i zyskać tym samym szybki dostęp do wnętrza komputera.
Obudowa Deepcool CL500 posiada wbudowany hub pozwalający na podłączenie czterech wentylatorów z regulacją obrotów metodą PWM. Dzięki temu sam proces doprowadzenia zasilania np. do śmigieł od chłodzeń AiO ma być prostszy, a utrzymanie okablowania w ładzie łatwiejsze. Posiadaczy opadających, ciężkich kart graficznych może ucieszyć wbudowany, regulowany stojak dla GPU, który wciąż nie jest rynkowym standardem.
Jak przystało na nowoczesną konstrukcję, obudowa Deepcool CL500 oferuje funkcjonalny panel I/O z dwoma portami USB 3.0, jednym USB-C w wersji 3.2 Gen 2 oraz gniazdem audio typu combo. Wewnątrz jest dość miejsca na maksymalnie cztery dyski (dwie zatoki 2,5” i dwie 3,5”), siedem kart rozszerzeń i sześć wentylatorów, z których jeden o średnicy 120 mm, jest w komplecie. Chłodzenie procesora może mieć maksymalnie 165 mm wysokości, a karta graficzna do 330 mm długości.
Wykonana ze stali, hartowanego szkła i tworzyw sztucznych obudowa Deepcool CL500 waży niemal 8,5 kg. Do sprzedaży trafi ona jeszcze w tym kwartale, a jej cena powinna oscylować w okolicach 350 zł.
Dane techniczne:
- model: CL500
- format: ATX midi tower
- wymiary (W x S x G): 519 x 226 x 473 mm
- materiał: stal, hartowane szkło, ABS
- waga: 8,4 kg
- obsługiwane formaty płyt głównych: ATX, m-ATX, m-ITX
- maks. wysokość chłodzenia CPU: 165 mm
- maks. długość karty graficznej: 330
- maks. długość zasilacza: 160 mm
- liczba slotów rozszerzeń PCI-E: 7
- liczba zatok 2,5”: 2
- liczba zatok 3,5”: 2
- miejsca na dodatkowe wentylatory:
- 3 x 120 mm lub 2 x 140 mm z przodu
- 2 x 120 mm na górze
- 1 x 120 mm z tyłu (zainstalowany)
- możliwość instalacji chłodzenia wodnego: tak
- do 360 mm z przodu
- do 240 mm na górze
- do 120 mm z tyłu
- wyprowadzone złącza:
- 2 x USB 3.0
- 1 x USB-C
- 1 x audio typu combo
- dodatkowe wyposażenie:
- stojak na ciężkie karty graficzne
- hub dla czterech wentylatorów PWM
- magnetyczne panele boczne
- demontowalny jednym przyciskiem panel górny

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.