Premiera: NZXT N7 B550 - dobre fundamenty dla nowoczesnego PC

NZXT N7 B550 to płyta główna dla procesorów AMD. Na sześciowarstwowym PCB producent wkomponował m.in najnowsze moduły łączności (WiFi 6E i Bluetooth 5.2), sekcję zasilania 12+2 DrMOS i dwa sloty na szybkie dyski M.2. Całość chroni metalowa osłona dostępna w wersji czarnej lub białej.
NZXT N7 B550 to pierwsza płyta z linii N7 przeznaczona dla procesorów AMD. Obsługiwane są jednostki z serii 3000, 4000 i 5000. Konstrukcja oparta na chipsecie B550 i wyposażona w czternastofazową sekcję zasilania DrMOS w układzie 12+2 ma pozwalać na wykorzystanie pełnego potencjału CPU oraz overclocking. W przypadku pamięci obsługiwane są profile XMP i taktowania do 4733 MHz włącznie.
Wraz z płytą główną NZXT N7 B550 użytkownicy dostają dostęp do najnowszych rozwiązań. Producent chwali się obsługą PCI-Express w standardzie 4.0 oraz modułami łączności bezprzewodowej - WiFi 6E i Bluetooth V5.2. Na pokładzie znalazły się także dwa złącza M.2 przeznaczone dla pamięci masowych oraz 8-kanałowy kodek audio HD. Budowę PC ma ułatwiać przemyślane, zdaniem projektantów, rozmieszczenie złącz na 6-warstwowym laminacie.
Podobnie jak w przypadku innych modeli producenta, płytą NZXT N7 B550 można sterować z poziomu aplikacji NZXT CAM. Użytkownicy mogą za jej pomocą monitorować podstawowe parametry czy dostosować m.in. krzywe pracy wentylatorów (dostępne siedem złącz) oraz ustawienia podświetlenia RGB (cztery złącza). Obsługiwane są, co warto zaznaczyć, akcesoria wszystkich producentów.
W standardzie płyta główna NZXT N7 B550 ma metalową osłonę, która chroni panel I/O i najważniejsze elementy. Pokrywa dostępna w wersji czarnej lub białej ma ułatwić proces składania PC, a jednocześnie spójnie komponować się z obudowami z serii NZXT H. Osoby, które zwracają uwagę na designerskie detale powinny więc być usatysfakcjonowane.
Płyta główna NZXT N7 B550 trafi do sprzedaży w przyszłym tygodniu. Jej cena wynosi 1099 zł.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.