Premiera: NZXT N7 B550 - dobre fundamenty dla nowoczesnego PC

NZXT N7 B550 to płyta główna dla procesorów AMD. Na sześciowarstwowym PCB producent wkomponował m.in najnowsze moduły łączności (WiFi 6E i Bluetooth 5.2), sekcję zasilania 12+2 DrMOS i dwa sloty na szybkie dyski M.2. Całość chroni metalowa osłona dostępna w wersji czarnej lub białej.
NZXT N7 B550 to pierwsza płyta z linii N7 przeznaczona dla procesorów AMD. Obsługiwane są jednostki z serii 3000, 4000 i 5000. Konstrukcja oparta na chipsecie B550 i wyposażona w czternastofazową sekcję zasilania DrMOS w układzie 12+2 ma pozwalać na wykorzystanie pełnego potencjału CPU oraz overclocking. W przypadku pamięci obsługiwane są profile XMP i taktowania do 4733 MHz włącznie.
Wraz z płytą główną NZXT N7 B550 użytkownicy dostają dostęp do najnowszych rozwiązań. Producent chwali się obsługą PCI-Express w standardzie 4.0 oraz modułami łączności bezprzewodowej - WiFi 6E i Bluetooth V5.2. Na pokładzie znalazły się także dwa złącza M.2 przeznaczone dla pamięci masowych oraz 8-kanałowy kodek audio HD. Budowę PC ma ułatwiać przemyślane, zdaniem projektantów, rozmieszczenie złącz na 6-warstwowym laminacie.
Podobnie jak w przypadku innych modeli producenta, płytą NZXT N7 B550 można sterować z poziomu aplikacji NZXT CAM. Użytkownicy mogą za jej pomocą monitorować podstawowe parametry czy dostosować m.in. krzywe pracy wentylatorów (dostępne siedem złącz) oraz ustawienia podświetlenia RGB (cztery złącza). Obsługiwane są, co warto zaznaczyć, akcesoria wszystkich producentów.
W standardzie płyta główna NZXT N7 B550 ma metalową osłonę, która chroni panel I/O i najważniejsze elementy. Pokrywa dostępna w wersji czarnej lub białej ma ułatwić proces składania PC, a jednocześnie spójnie komponować się z obudowami z serii NZXT H. Osoby, które zwracają uwagę na designerskie detale powinny więc być usatysfakcjonowane.
Płyta główna NZXT N7 B550 trafi do sprzedaży w przyszłym tygodniu. Jej cena wynosi 1099 zł.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.