Producent etykiet Etisoft z certyfikatami IATF 16949 oraz ISO
Standard IATF – czym jest?
Standard IATF 16949 został opracowany we współpracy z najlepszymi przedstawicielami branży motoryzacyjnej. Starając się o najwyższą jakość swoich wyrobów, chcieli oni uzyskać jej formalne potwierdzenie.
Producent etykiet z certyfikatem IATF 16949 – korzyści dla klienta
Jednym z podstawowych celów jest określenie wymagań jakościowych dla systemów zarządzania jakością w firmach kooperujących z motoryzacją. Do najważniejszych z punktu widzenia całej organizacji, jak i kooperantów należą:
- doskonalenie wizerunku i wiarygodności wśród klientów z branży motoryzacyjnej, ale również w innych branżach, które bazują już na wytycznych IATF,
- elastyczne dopasowanie się do wymagań i oczekiwań klientów,
- zwiększenie skuteczności i efektywności funkcjonujących systemów zarządzania jakością (co ciekawe, również systemów zarządzania środowiskowego, gdyż poprzez doskonalenie procesów produkcyjnych ograniczana jest ilość odpadów),
- udoskonalenie jakości wyrobów oraz usług,
- zredukowanie strat w łańcuchu dostaw,
- wdrożenie procesu analitycznego ustalania związków przyczynowo – skutkowych powstawania potencjalnych wad produktu oraz uwzględnieniu w analizie czynnika krytyczności (ryzyka) tzw. FMEA,
- wdrożenie niezmiennych metod kontroli jakości
- stosowanie metodologii APQP (czyli Zaawansowanego Planowania Jakości Wyrobów) jako narzędzia do planowania projektowania i rozwoju wyrobu i procesów.
W efekcie końcowym, oprócz wyżej wymienionych korzyści otrzymujemy coś najbardziej istotnego z punktu widzenia wszystkich, czyli wzrost zyskowności prowadzonej działalności.
Etisoft także z ISO 9001 oraz 14001
Dodatkowo, w firmie odbył się kolejny II audyt kontrolny na zgodność Zintegrowanego Systemu Zarządzania z wymogami ISO 9001 oraz 14001. Również i w tym przypadku wynik audytu jest pozytywny.
Nowością w tym roku było rozszerzenie certyfikatu o kolejny zakres usług. To „Cięcie i konfekcja taśmy termotransferowej oraz produkcji materiałów pomocniczych”.
„Maraton” audytowy TUV Rheinland zakończył się ponadto audytem certyfikującym spółki-córki na zgodność z wymaganiami normy ISO 9001:2015 w zakresie: „Produkcja, handel wyrobami i materiałami eksploatacyjnymi do identyfikacji i znakowania produktów. Produkcja i handel wyrobami z tworzyw sztucznych metodą wtrysku”.
Obecnie wszystkie Spółki funkcjonujące na terenie Gliwic, a wytwarzające komponenty produkcyjne oraz towary wykorzystywane przez Etisoft posiadają systemy zarządzania jakością zgodne z wymaganiami normy ISO 9001:2015.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.