Producent etykiet Etisoft z certyfikatami IATF 16949 oraz ISO
Standard IATF – czym jest?
Standard IATF 16949 został opracowany we współpracy z najlepszymi przedstawicielami branży motoryzacyjnej. Starając się o najwyższą jakość swoich wyrobów, chcieli oni uzyskać jej formalne potwierdzenie.
Producent etykiet z certyfikatem IATF 16949 – korzyści dla klienta
Jednym z podstawowych celów jest określenie wymagań jakościowych dla systemów zarządzania jakością w firmach kooperujących z motoryzacją. Do najważniejszych z punktu widzenia całej organizacji, jak i kooperantów należą:
- doskonalenie wizerunku i wiarygodności wśród klientów z branży motoryzacyjnej, ale również w innych branżach, które bazują już na wytycznych IATF,
- elastyczne dopasowanie się do wymagań i oczekiwań klientów,
- zwiększenie skuteczności i efektywności funkcjonujących systemów zarządzania jakością (co ciekawe, również systemów zarządzania środowiskowego, gdyż poprzez doskonalenie procesów produkcyjnych ograniczana jest ilość odpadów),
- udoskonalenie jakości wyrobów oraz usług,
- zredukowanie strat w łańcuchu dostaw,
- wdrożenie procesu analitycznego ustalania związków przyczynowo – skutkowych powstawania potencjalnych wad produktu oraz uwzględnieniu w analizie czynnika krytyczności (ryzyka) tzw. FMEA,
- wdrożenie niezmiennych metod kontroli jakości
- stosowanie metodologii APQP (czyli Zaawansowanego Planowania Jakości Wyrobów) jako narzędzia do planowania projektowania i rozwoju wyrobu i procesów.
W efekcie końcowym, oprócz wyżej wymienionych korzyści otrzymujemy coś najbardziej istotnego z punktu widzenia wszystkich, czyli wzrost zyskowności prowadzonej działalności.
Etisoft także z ISO 9001 oraz 14001
Dodatkowo, w firmie odbył się kolejny II audyt kontrolny na zgodność Zintegrowanego Systemu Zarządzania z wymogami ISO 9001 oraz 14001. Również i w tym przypadku wynik audytu jest pozytywny.
Nowością w tym roku było rozszerzenie certyfikatu o kolejny zakres usług. To „Cięcie i konfekcja taśmy termotransferowej oraz produkcji materiałów pomocniczych”.
„Maraton” audytowy TUV Rheinland zakończył się ponadto audytem certyfikującym spółki-córki na zgodność z wymaganiami normy ISO 9001:2015 w zakresie: „Produkcja, handel wyrobami i materiałami eksploatacyjnymi do identyfikacji i znakowania produktów. Produkcja i handel wyrobami z tworzyw sztucznych metodą wtrysku”.
Obecnie wszystkie Spółki funkcjonujące na terenie Gliwic, a wytwarzające komponenty produkcyjne oraz towary wykorzystywane przez Etisoft posiadają systemy zarządzania jakością zgodne z wymaganiami normy ISO 9001:2015.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Coraz więcej Polaków widzi korzyści płynące z obecności w UE. Co ósmy wciąż jednak nie potrafi ich wskazać
Członkostwo w UE cieszy się wśród Europejczyków rekordowo wysokim poparciem – wynika z tegorocznego Eurobarometru. Korzyści dla swojego kraju dostrzega 74 proc. obywateli Unii – to odsetek najlepszy od początku badań w 1983 roku. A w Polsce jest on jeszcze wyższy. Doceniamy przede wszystkim wkład UE w bezpieczeństwo, nowe możliwości zawodowe i rozwój gospodarczy kraju. Po 21 latach naszej obecności w UE wciąż jednak potrzebna jest europejska edukacja.
Polityka
Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego

Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.