Komunikaty PR

Producent etykiet Etisoft z certyfikatami IATF 16949 oraz ISO

2020-08-24  |  11:00

Standard IATF – czym jest?

Standard IATF 16949 został opracowany we współpracy z najlepszymi przedstawicielami branży motoryzacyjnej. Starając się o najwyższą jakość swoich wyrobów, chcieli oni uzyskać jej formalne potwierdzenie.

Producent etykiet z certyfikatem IATF 16949 – korzyści dla klienta

Jednym z podstawowych celów jest określenie wymagań jakościowych dla systemów zarządzania jakością w firmach kooperujących z motoryzacją. Do najważniejszych z punktu widzenia całej organizacji, jak i kooperantów należą:

  • doskonalenie wizerunku i wiarygodności wśród klientów z branży motoryzacyjnej, ale również w innych branżach, które bazują już na wytycznych IATF,
  • elastyczne dopasowanie się do wymagań i oczekiwań klientów,
  • zwiększenie skuteczności i efektywności funkcjonujących systemów zarządzania jakością (co ciekawe, również systemów zarządzania środowiskowego, gdyż poprzez doskonalenie procesów produkcyjnych ograniczana jest ilość odpadów),
  • udoskonalenie jakości wyrobów oraz usług,
  • zredukowanie strat w łańcuchu dostaw,
  • wdrożenie procesu analitycznego ustalania związków przyczynowo – skutkowych powstawania potencjalnych wad produktu oraz uwzględnieniu w analizie czynnika krytyczności (ryzyka) tzw. FMEA,
  • wdrożenie niezmiennych metod kontroli jakości
  • stosowanie metodologii APQP (czyli Zaawansowanego Planowania Jakości Wyrobów) jako narzędzia do planowania projektowania i rozwoju wyrobu i procesów.

W efekcie końcowym, oprócz wyżej wymienionych korzyści otrzymujemy coś najbardziej istotnego z punktu widzenia wszystkich, czyli wzrost zyskowności prowadzonej działalności.

Etisoft także z ISO 9001 oraz 14001

Dodatkowo, w firmie odbył się kolejny II audyt kontrolny na zgodność Zintegrowanego Systemu Zarządzania z wymogami ISO 9001 oraz 14001. Również i w tym przypadku wynik audytu jest pozytywny.

Nowością w tym roku było rozszerzenie certyfikatu o kolejny zakres usług. To „Cięcie i konfekcja taśmy termotransferowej oraz produkcji materiałów pomocniczych”.

„Maraton” audytowy TUV Rheinland zakończył się ponadto audytem certyfikującym spółki-córki na zgodność z wymaganiami normy ISO 9001:2015 w zakresie: „Produkcja, handel wyrobami i materiałami eksploatacyjnymi do identyfikacji i znakowania produktów. Produkcja i handel wyrobami z tworzyw sztucznych metodą wtrysku”.

Obecnie wszystkie Spółki funkcjonujące na terenie Gliwic, a wytwarzające komponenty produkcyjne oraz towary wykorzystywane przez Etisoft posiadają systemy zarządzania jakością zgodne z wymaganiami normy ISO 9001:2015.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.