Komunikaty PR

Program AWS GetIT przybliża chmurę obliczeniową uczniom w Polsce i Ukrainie

2023-06-27  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Karol Czyżewski
FleishmanHillard

ul. Ogrodowa 58
00-876 Warszawa
karol.czyzewski|fleishmaneurope.com| |karol.czyzewski|fleishmaneurope.com
601 750 060
www.fleishmanhillard.pl

W programie edukacyjnym i konkursie AWS GetIT polscy i ukraińscy uczniowie rozwijali swoje umiejętności cyfrowe i projektowali pomysły na aplikacje, mające rozwiązać wybrane problemy społeczne. AWS GetIT to w pełni finansowany, skoncentrowany na chmurze program edukacyjny i konkurs projektowania aplikacji dla uczniów. Program jest obecnie dostępny w 13 krajach.

Amazon Web Services (AWS) GetIT oferuje młodym ludziom wyjątkową szansę na poznanie technologii i zaprojektowanie aplikacji rozwiązujących wybrane wyzwania społeczne, z jakimi stykają się w swoich środowiskach. Program pomaga szkołom i nauczycielom zachęcać uczniów do myślenia o ich przyszłej karierze, uczyć się nowych umiejętności poprzez działania związane z naukami ścisłymi, technologią, inżynierią i matematyką (STEM) w chmurze oraz uzyskać kontakt z profesjonalistami w dziedzinie technologii. W ciągu roku szkolnego nauczyciele poprowadzą uczniów przez międzynarodowy program nauczania dotyczący myślenia projektowego i przetwarzania w chmurze. Pracownicy AWS pełnią rolę ambasadorów programu i wraz z nauczycielami prowadzą szkolenia oraz pomagają uczniom rozwijać ich pomysły na aplikacje, dzieląc się swoim doświadczeniem technologicznym.

Polska
W tym roku program AWS GetIT w Polsce został pilotażowo wdrożony w XV Liceum Ogólnokształcącym we Wrocławiu, w którym uczy się około 700 dzieci z Polski, 400 dzieci uchodźców z Ukrainy oraz innych narodowości.

10 zespołów z wrocławskiego liceum zgłosiło swoje projekty aplikacji do konkursu, z których trzy zostały wybrane do finału, który odbył się 26 maja w centrum logistycznym Amazon we Wrocławiu. Każdy zespół finalistów zaprezentował swój projekt aplikacji przed publicznością złożoną z nauczycieli, osób wspierających program i sędziów AWS GetIT. Wszystkie trzy finałowe zespoły zainspirowały publiczność swoją kreatywnością i pasją. Ich pomysły dotyczyły kilku wyzwań, w tym marnowania żywności, integracji międzykulturowej i poszukiwania pracy. Zwyciężył zespół, który opracował pomysł na innowacyjną aplikację do nauki języków obcych w interaktywny i budujący relacje sposób.

Ukraina
W tym roku program AWS GetIT był pilotowany w Ukrainie w szkole kształcenia na odległość Optima. Z ponad 125 000 uczniami online, Optima jest pierwszą i największą ukraińską prywatną szkołą kształcenia na odległość. Po rozpoczęciu przez Rosję wojny z Ukrainą, AWS aktywnie wspierał ciągłość edukacji ukraińskich uczniów przez Optimę zapewniając bezpłatnie kredyty na chmurę AWS i pomoc techniczną.

Spośród 23 zespołów ze szkoły Optima, które zgłosiły swoje pomysły na aplikacje AWS GetIT do oceny, trzy zdobyły miejsca, aby zaprezentować swoje pomysły panelowi sędziów z Ciklum, N-iX i AWS podczas finałów w Ukrainie 23 maja.

Zwycięski pomysł na aplikację koncentrował się na wsparciu zdrowia psychicznego osób dotkniętych wojną i obejmował funkcje komunikacji z lekarzami zajmującymi się zdrowiem psychicznym, czaty i interaktywnego bota, dziennik nastrojów oraz sugestie dotyczące filmów, książek i muzyki. Pozostałe dwa projekty miały na celu rozwiązanie innych ważnych problemów społecznych – pierwszy dotyczył budowania bezpiecznych tras transportu publicznego w miastach i kierowania użytkownika do najbliższego schronu przeciw bombowego w przypadku alarmów przeciwlotniczych, drugi specjalnych klas cyfrowych dla osób niedowidzących, które pomagałyby użytkownikowi poruszać się po mieście i informować go o otoczeniu za pomocą powiadomień dźwiękowych.

Organizacje współpracujące i realizujące program AWS GetIT w Polsce i Ukrainie przyjmują zgłoszenia od szkół zainteresowanych programem na okres od września 2023 do maja 2024 roku.

Dyrekcje szkół zainteresowanych wzięciem udziału z programie zachęcamy do kontaktu:

· szkoły w Polsce: getit@futurecollars.com
· szkoły na Ukrainie: aws.getit@n-ix.com

- - -

O Amazon Web Services
Od ponad 15 lat Amazon Web Services jest najbardziej wszechstronną i szeroko stosowaną ofertą chmury na świecie. AWS stale rozszerza swoje usługi, aby obsługiwać praktycznie każdą operację informatyczną w chmurze, obecnie oferując ponad 200 w pełni funkcjonalnych usług obliczeniowych, pamięci masowej, baz danych, usług sieciowych, analiz, uczenia maszynowego (ML) i sztucznej inteligencji (AI), Internetu rzeczy (IoT), rozwiązań mobilnych, zabezpieczeń, rozwiązań hybrydowych, wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości (VR i AR), tworzenia, wdrażania i zarządzania aplikacjami w 99 strefach dostępności (AZ) w 31 regionach geograficznych, z ogłoszonymi planami dotyczącymi kolejnych 15 stref dostępności i pięciu innych Regionów AWS w Kanadzie, Izraelu, Malezji, Nowej Zelandii i Tajlandii. Niedawno firma otworzyła Lokalną Strefą AWS w Warszawie. Miliony klientów, w tym najszybciej rozwijające się startupy, największe przedsiębiorstwa i wiodące agencje rządowe ufają AWS w zakresie ich infrastruktury, zwiększania elastyczności i obniżania kosztów. Więcej informacji o AWS na stronie aws.amazon.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: FleishmanHillard
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH Biuro prasowe
2024-07-24 | 12:30

PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH

Projektory laserowe DLP Panasonic zostały wybrane przez tureckie muzeum ze względu na swoją rozdzielczość 4K i wysoką jasność, które są niezbędne do projekcji na dużą skalę w
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-07-24 | 01:00

Symfonia na rzecz edukacji MŚP: partnerstwo z Fundacją Digital Poland

Symfonia, producent i dostawca rozwiązań wspierających cyfryzację procesów biznesowych w MŚP, nawiązała współpracę z Fundacją Digital Poland. Partnerstwo to, podobnie jak uruchomione niedawno Symfonia Lab, wpisuje się w
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Od przyszłego roku akcyza na e-liquidy ma wzrosnąć o 75 proc. To trzy razy więcej niż na tradycyjne papierosy

 Na rynku e-liquidów mamy największą szarą strefę, z którą fiskus niezbyt dobrze sobie radzi. Gwałtowna podwyżka akcyzy nie pomoże w rozwiązaniu tego problemu, tylko go spotęguje – mówi Piotr Leonarski, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich. Krajowi producenci płynów do e-papierosów zaapelowali już do ministra finansów o rewizję planowanych podwyżek akcyzy na wyroby tytoniowe. W przypadku e-liquidów ma być ona największa i w 2025 roku wyniesie 75 proc. Branża podkreśla, że to przyczyni się do jeszcze większego rozrostu szarej strefy, a ponadto będzie zachętą dla konsumentów, żeby zamiast korzystać z alternatyw, wrócili do palenia tradycyjnych papierosów.

Infrastruktura

Zielone zamówienia publiczne stanowią dziś zaledwie kilka procent rynku. Rządowy zespół ma opracować specjalne kryteria dla nich

Zielone zamówienia publiczne stają się w ostatnich latach coraz bardziej powszechną praktyką, choć w Polsce odpowiadają za kilka procent ogólnej liczby zamówień. Duży nacisk na ten aspekt, w postaci nowych regulacji i wytycznych, kładzie także Unia Europejska. Dlatego też w maju br. zarządzeniem prezesa Rady Ministrów został powołany specjalny rządowy zespół, którego zadaniem będzie uwzględnienie aspektów środowiskowych w polskim systemie zamówień publicznych oraz opracowanie wytycznych dla zamawiających. – Ważne, żeby te opracowywane kryteria były dostosowane do realiów polskiego rynku – wskazuje Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

IT i technologie

Boom na sztuczną inteligencję w ochronie zdrowia ma dopiero nastąpić. Wyzwaniem pozostają regulacje i zaufanie do tej technologii

Sztuczna inteligencja ma potencjał, żeby zrewolucjonizować podejście do profilaktyki, diagnostyki i leczenia pacjentów, jednocześnie redukując ich koszty. W globalnej skali wartość rynku rozwiązań opartych na AI w opiece zdrowotnej rośnie lawinowo – w ub.r. wynosiła ponad 32 mld dol., ale do 2030 roku ta kwota ma się zwiększyć ponad sześciokrotnie. Również w Polsce narzędzia bazujące na AI zaczynają być wdrażane coraz szerzej, choć – jak wynika z lipcowego raportu SGH – prawdziwy rozwój potencjału sztucznej inteligencji w polskiej branży ochrony zdrowia ma dopiero nastąpić. Warunkiem jest stworzenie stabilnego i bezpiecznego środowiska dla rozwoju tej technologii, opartego na regulacjach prawnych i zaufaniu wszystkich interesariuszy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.