Program dla prawników Amberlo ma nowych inwestorów
Agencja PR
ul. Wodna 30/3
30-719 Kraków
info|prsolutions.pl| |info|prsolutions.pl
12 444 13 14
www.prsolutions.pl
Amberlo, litewski startup oferujący oparte o chmurę oprogramowania dla prawników, pozyskał inwestycję w wysokości 1 miliona euro na rozwój działalności w Polsce i UE. Wiodącym inwestorem jest fundusz Iron Wolf Capital z Litwy, wspierany przez Next Road Ventures i Corvus Ventures z Polski, 70 Ventures z Litwy, a także kilku prywatnych inwestorów. Pozyskane środki mają zostać wykorzystane na przyśpieszenie ekspansji w Polsce, wejście na kolejne rynki unijne, a także rozwój oprogramowania.
Rozwiązanie Amberlo zostało wprowadzone na rynek w 2017 roku, a głównym powodem jego stworzenia był brak bezpiecznych, niedrogich i łatwych w użyciu rozwiązań IT dla małych i średnich firm prawniczych w Unii Europejskiej.
„W 2015 roku większość małych i średnich kancelarii prawnych korzystała z programów Outlook i Excel w zarządzaniu sprawami prawnymi. W wielu kancelariach prawnych nic się nie zmieniło od tego czasu. Stwarza to olbrzymią przestrzeń do usprawnień i cyfryzacji branży prawnej. Programy Microsoft są świetne, ale jeśli idzie o zarządzenie kancelarią prawną, to brakuje im wielu ważnych funkcji, które wynikają ze specyfiki tej branży” - mówi Aidas Kavaliauskas, założyciel i dyrektor generalny Amberlo.
Jak tłumaczy Kavaliauskas, Amberlo został zbudowany w taki sposób, aby maksymalnie ułatwić firmom prawniczym zarządzanie prowadzonymi przez nie sprawami. Obejmuje to łatwy wgląd w dane kontaktowe wszystkich stron, dokumenty sprawy, terminy w kalendarzu, zadania dla zespołu, korespondencję e-mail i informacje rozliczeniowe. W ten sposób program usprawnia współpracę, zwiększa bezpieczeństwo, a także efektywność działań kancelarii.
„Amberlo umożliwia kompleksowe zarządzanie firmą prawniczą, w tym zapewnia funkcje systemu CRM, ułatwia planowanie, zarządzanie zespołem i pracą grupową, zarządzanie obsługiwanymi sprawami, dokumentami, a także rejestrowanie i rozliczanie godzin pracy. Oszczędności wynikające z informatyzacji tych zadań, umożliwiają każdej kancelarii zwiększenie liczby rozliczanych godzin o 20–30% na miesiąc, co przekłada się na ponad 1000% zwrotu z inwestycji w ciągu zaledwie jednego roku” – mówi Aidas Kavaliauskas.
Z rozwiązania Amberlo korzysta aktualnie około 1000 kancelarii prawnych z ponad 20 krajów na świecie, w tym 5 międzynarodowych sieci kancelarii. Co miesiąc dołączają dziesiątki nowych firm.
„Głównym powodem tak dużej popularności naszego rozwiązania jest intuicyjny i przyjazny interfejs użytkownika, który jednocześnie oferuje dostęp do zaawansowanych funkcji. Nasz system wyróżnia także bardzo dobra wydajność, pełne bezpieczeństwo danych, a także szybkie wsparcie. Wszystkie dane są przechowywane w chmurze, a z Amberlo można także korzystać na aplikacjach na Androida i iOS. System jest też w pełni zintegrowany z platformą Microsoft 365, ma otwarty interfejs API oraz konkurencyjne ceny. Wszystko to sprawia, że Amberlo to dobry wybór zarówno dla małych, jak i dużych firm prawniczych” – przekonuje przedstawiciel Amberlo.
Najbliższe plany Amberlo obejmują powiększenie zespołu w Polsce, który obecnie liczy 3 osoby, a także otwarcie biura w Warszawie w lutym. W ramach prac rozwojowych Amberlo ma zostać zintegrowany z kolejnymi popularnymi rozwiązaniami biurowymi. Planowane jest również rozbudowanie funkcji zapewniających współpracę i automatyzację przepływu pracy z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Zmiany te powinny jeszcze bardziej usprawnić wydajność działania firm prawniczych korzystających z Amberlo.
„Cieszymy się, że możemy dołączyć do zespołu założycieli Amberlo, którzy mają ponad 20-letnie doświadczenie w tworzeniu oprogramowania w chmurze. Główne zalety Amberlo to znakomite customer experience, otwarta architektura API i wysokie standardy bezpieczeństwa. Dzięki naszej inwestycji Amberlo będzie mógł jeszcze szybciej rozwijać się na głównych rynkach europejskich - w Polsce, Hiszpanii i Niemczech. Oczekuje się, że światowy rynek oprogramowania legal tech eksploduje w nadchodzących latach - od 1 miliarda euro dziś do 12 mld euro w 2026 roku” - powiedział Žygimantas Susnys, Partner w Iron Wolf Capital.
„Zdecydowaliśmy się zainwestować w Amberlo po rozmowie z kilkunastoma polskimi prawnikami i uświadomieniu sobie, że branża prawna jest daleko w tyle za innymi w zakresie wdrażania nowych technologii. Nadal bowiem korzysta ona z takich narzędzi, jak mieszanka Excel’a, Outlook’a i Dropbox’a, albo też z dedykowanych rozwiązań, które jednak wyglądają, jakby zostały stworzone na początku 2000 roku. Amberlo ma prosty interfejs, kompleksowe funkcje oraz zapewnia świetny UX. W połączeniu z doskonałymi funkcjami w obszarze cyberbezpieczeństwa i doświadczonym zespołem, rozwiązanie to ma potencjał, aby długofalowo wspierać prawników w cyfrowej transformacji i po prostu pomóc im w zarabianiu większych pieniędzy" - powiedział Maciej Kowalczyk, Partner Zarządzający w Corvus Ventures.
„Widzimy duży potencjał w przestrzeni technologii prawnych, ponieważ potrzeba cyfryzacji tej branży jest ogromna. Według dostępnych danych, ponad połowa kancelarii prawnych nie korzysta z żadnego dedykowanego oprogramowania. Termin naszej inwestycji nie mógł być lepszy, ponieważ oczekuje się, że światowy rynek oprogramowania do zarządzania firmami prawniczymi wzrośnie 12-krotnie w ciągu najbliższych kilku lat. Dlatego też widząc, gdzie obecnie jest rynek i gdzie powinien być w nadchodzących latach, zdecydowaliśmy się zainwestować w Amberlo i jego wyjątkowy zespół z silną wiarą, że zostanie europejskim liderem” - powiedziała Ewa Chronowska, Partner w Next Road Ventures.
Dodatkowe informacji o Amberlo, a także dostęp do darmowej wersji próbnej programu firmy można znaleźć pod adresem: https://www.amberlo.io.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.