Komunikaty PR

PROJEKCYJNA PRZYSZŁOŚĆ: IMMERSYJNE CENTRA ROZRYWKI NA HORYZONCIE!

2023-07-18  |  14:00
Biuro prasowe

Mnóstwo sektorów gospodarki odnotowało ogromne straty w trakcie pandemii, jednakże branża rozrywkowa jako jedna z nielicznych może cieszyć się dobrymi wiadomościami i wynikami. Za ożywieniem tego segmentu stoi korzystna sytuacja demograficzna, rosnące zainteresowanie technologią AR i nowo powstającymi Rodzinnymi Centrami Rozrywki (w skrócie FEC), które przyciągają coraz więcej osób. Aktywności takie jak wspinaczka w zamkniętych pomieszczeniach i kręgle cieszą się ogromną popularnością, a miejsca typu sklepy tematyczne czy lokale gastronomiczne również nie mogą narzekać na brak zainteresowania. Z raportu wynika, że popyt na atrakcje w nowych centrach handlowych jest tak duży, że niektórzy deweloperzy nieruchomości komercyjnych w Azji uruchamiają własne markowe sieci FEC, aby uatrakcyjnić nowe centra handlowe.

Najnowsze trendy projekcyjne powiewem świeżości w FEC

Eksperci przypominają, że kluczem do utrzymania tendencji wzrostowej zysków firmy są przemyślane inwestycje. Miejsca takie jak FEC w dużo większym stopniu niż tematyczne parki rozrywki zależą od swojego najbliższego otoczenia, a bez wprowadzania nowych, ciekawych atrakcji, frekwencja oraz zainteresowanie tego typu parkiem rozrywki będzie spadać. W tym celu świetnie sprawdzą się symulatory sportowe, które zapewniają niespotykane dotąd korzyści, pod warunkiem, że wykorzystuje się w nich odpowiednie projektory, które gwarantują wysokiej jakości obraz i można je łatwo aktualizować.

Niestety, wielu franczyzobiorców wchodzi na rynek z przekonaniem, że w tej branży można szybko i łatwo zarobić, mówi Beth Chang, dyrektor wykonawcza AECOM, autorka niedawnego badania biznesu FEC w Chinach. Konsumenci bardzo rzadko są lojalni wobec marki, dlatego właściciele tego typu inwestycji nie przywiązują się do jednej lokalizacji na dłużej niż trzy lata, dodaje Chang.

W celu zwiększenia współczynnika ROI warto inwestować w atrakcje oparte na technologiach, które można łatwo aktualizować bez konieczności modernizacji i wymiany sprzętu. Jakie jeszcze trendy królują w tej dziedzinie? Dlaczego warto dodać do zespołu partnera technologicznego? Co pomoże zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na niezapomniane doświadczenia?

Symulatory sportu i gier

Bez ze względu na to czy marzą nam się proste i przyjemne rozgrywki, czy zacięta rywalizacja, symulatory sportowe są efektywnym sposobem na zapewnienie niepowtarzalnego i opłacalnego biznesu. Składające się z emiterów podczerwieni, kamer, projektorów i kabin do gry, systemy symulacyjne mogą elastycznie dopasować się do prawie każdego projektu przestrzennego, co czyni je idealnym rozwiązaniem w Rodzinnych Centrach Rozrywki. 

Atrakcje oparte na mediach wykorzystują różne systemy operacyjne, które można łatwo aktualizować, eliminując konieczność zakupu nowego sprzętu. Co więcej, symulatory sportowe stają się coraz bardziej konkurencyjne poprzez udział w rozgrywkach online oraz obecność na wydarzeniach e-sportowych, co otwiera nowe źródła przychodów dla operatorów, którzy dostrzegają potencjał tych form rozrywki.

E-golf

Wirtualny golf przeżywa aktualnie renesans, a popularny w Internecie Big Swing Golf odnotował aż pięciokrotny wzrost zainteresowania w czasie pandemii. Realizm rozgrywki pozwala graczom zanurzyć się w wirtualnym świecie, poznać nowych ludzi, zdobyć popularność i spędzić czas w miłej atmosferze.

Gra wykorzystuje technologię śledzenia ruchu w czasie rzeczywistym. Poza symulacją gry w golfa, wprowadzenie funkcji monitorowania gestów o częstotliwości 240 Hz otwiera świat wielu możliwości dla interaktywnych gier AR, takich jak piłka nożna lub tenis. Technologia tego typu zapewnia płynne rzutowanie obrazów na szybko poruszające się obiekty, aby były one bardzo dobrze widoczne i realistyczne. Dzięki tej technologii obrazy mogą być płynnie rzucane na szybko poruszające się obiekty, co gwarantuje ich wyjątkową widoczność i realizm. Taka innowacja sprawia, że gra staje się niezwykle intuicyjna i łatwa w obsłudze, bez konieczności długiego czytania instrukcji, co pozwala graczom cieszyć się dobrą zabawą, towarzystwem innych oraz możliwością wzajemnego dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Symulatory półkopułowe  

Systemy półkopułowe są doskonałym sposobem na zwiększenie immersji (zwłaszcza w przypadku gier typu point-and-shoot) w celu zapewnienia niepowtarzalnych doświadczeń, gwarantując przy tym wysoką wydajność, ponieważ potrzebują tylko jednego projektora na kopułę. Należący do Panasonic Connect XR Lab eksperymentował również z kabinami otaczającymi gracza w doświadczeniu sensorycznym 360 stopni.

Projekcja na torach do kręgli i w Rodzinnych Centrach Rozrywki

Badania pokazują, że pokolenie millenialsów w Stanach Zjednoczonych uwielbia bowling, jest to najpopularniejszy sport halowy w tym kraju - aż 60 milionów ludzi chodzi na kręgle przynajmniej raz w roku. Młodsze pokolenie jest zdecydowanie mniej zainteresowane tego typu rozrywką, preferuje za to gry towarzyskie.

Aby połączyć oba te trendy i przyciągnąć zarówno młodsze, jak i starsze pokolenie, ośrodki FEC zaczęły dodatkowo oferować tory do kręgli. Atmosfera, różnorodność atrakcji, gościnność i możliwość interesującego spędzania czasu są równie istotne jak sama gra. Dzięki projektom na ścianach, torach, podłogach i tablicach wyników, FEC ożywiają interaktywność gry, podkręcając emocje i tworząc niezapomniane doświadczenia.

Lodowiska, jazda na rolkach i wyścigi gokartów

Powierzchnie lodowisk mogą być przekształcone w płótna dla interaktywnych gier lub wciągających widowisk cyfrowych. Pekin w 2022 roku pokazał nam, co można osiągnąć w tej dziedzinie, a to wszystko dzięki projektorom 4K, które zapewniają fenomenalne kolory i świetną rozdzielczość. Mapowanie immersyjne doskonale sprawdza się również na torach gokartowych, krytych skateparkach, laserowych labiryntach oraz innych przestrzeniach, gdzie potrzebna jest duża projekcja immersyjna, która urozmaici doświadczenia graczy oraz zagwarantuje niezapomnianą atmosferę.

Wspinaczka halowa i sportowa w centrach FEC

W związku z tym, że wspinaczka sportowa oficjalnie zadebiutowała na igrzyskach olimpijskich w Tokio w 2020 roku, a na trasie wspinaczkowej w Aomi Sports Park pojawiły się projekcje immersyjne, sport ten stał się niezwykle popularny. Badania sugerują, że do 2025 roku aktywność ta będzie rosła w tempie 12% CAGR (wskaźnik rocznego tempa wzrostu złożonego), a kryte centra sportowe, sale gimnastyczne, pasaże handlowe i Rodzinne Centra Rozrywkowe powinny pospieszyć się z dodawaniem ścianek wspinaczkowych w celu przyciągnięcia do siebie jak największej liczby osób.

Wspinaczka w pomieszczeniach zamkniętych jest świetną okazją do wykorzystania AR, ponieważ powierzchnie ścian wspinaczkowych można szybko przekształcić w ekrany do gry hybrydowej z wykorzystaniem projektorów i czujników. Poza kreowaniem motywującej atmosfery rywalizacji, technologia może pomóc początkującym w rozwijaniu swoich umiejętności bez konieczności nadzoru instruktora. Gracze mogą być bezpiecznie prowadzeni do poszczególnych uchwytów na ścianie za pomocą odpowiednio zaprogramowanej projekcji, co zdecydowanie ułatwia naukę.

Projektory laserowe LCD o wysokiej jasności są idealne do tego typu projekcji. Zapewniają wysoką jasność z wbudowaną regulacją koloru i geometrii, która sprawdzi się przy projekcjach na nierównych i wzorzystych powierzchniach. Do takich celów warto wybrać produkt, który nie wymaga konserwacji źródła światła lub filtra, aby cieszyć się niskim kosztem TCO i wysoką trwałością.

Niezależnie od skali i motywu przewodniego Rodzinnego Centrum Rozrywki czy innej krytej przestrzeni, którą chcemy zaaranżować - od wesołych miasteczek i gigantycznych inwestycji, takich jak AREA15, do małych arkad - potrzeba elastycznych rozwiązań wizualnych i technologii projekcji immersyjnych, które zmienią każdą powierzchnię w niezwykły park rozrywki dla całej rodziny.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Wsparcie dla oszczędzających na wkład własny zamiast dla kredytobiorców. Eksperci proponują inne podejście do rządowych programów mieszkaniowych

Gigantyczne zainteresowanie Bezpiecznym Kredytem 2 proc., wprowadzonym przez poprzedni rząd w 2023 roku, wywindowało ceny mieszkań. Po roku obietnic związanych z wprowadzeniem zapowiadanego w kampanii wyborczej Kredytu na Start 0 proc. obecny rząd wycofał się z planów uruchomienia projektu, zapowiada jednak przedstawienie nowych rozwiązań. Zdaniem dr. Jacka Furgi z Centrum Procesów Bankowych i Informacji powinny one wspierać budowanie potencjału finansowego przyszłych kredytobiorców, zamiast zachęcać do sięgania po kredyt.

Transport

Obawy o serwis mogą zniechęcać do zakupu samochodów elektrycznych. W Polsce brakuje wyspecjalizowanych w tym warsztatów

Obawy o serwis i jego koszty sprawiają, że część osób odkłada zakup bezemisyjnego pojazdu na później. Wskazuje na to co 11. Polak – wynika z Barometru Nowej Mobilności. – Serwis samochodów elektrycznych w kontekście cen nie różni się aż tak bardzo od samochodu spalinowego, a jest nawet tańszy – ocenia Bartosz Jeziorański, założyciel i dyrektor generalny EV Repair.

Handel

Sztuczna inteligencja zmienia e-handel. Będzie wygodniej dla konsumentów, ale też sporo zagrożeń

W ciągu siedmiu lat wartość rynku związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w handlu elektronicznym wzrośnie ponad dwuipółkrotnie – do ponad 22 mld dol. Przedsiębiorcy widzą w niej duży potencjał marketingowy. Z punktu widzenia konsumentów obecność AI na platformach sprzedażowych to szansa na oszczędzenie czasu przy wyszukiwaniu produktów i możliwość otrzymywania spersonalizowanych ofert. To jednak również duże ryzyka – zwiększone ryzyko narażenia na manipulację i deepfake, a także obawa o bezpieczeństwo danych osobowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.