PSE S.A. rozwijają kompetencje pracowników dzięki SAP SuccessFactors
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl
Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. (PSE) to jeden z największych operatorów systemu przesyłowego w Europie Środkowo-Wschodniej. W związku z rozproszoną terytorialnie strukturą, spółka zdecydowała się na wdrożenie, we współpracy z Gavdi Polska, funkcjonalności wspierających proces e-learningu i szkoleń w oparciu o rozwiązanie chmurowe SAP SuccessFactors. Z systemu, którego wdrożenie zakończyło się w grudniu 2020 roku, korzysta obecnie ponad 2600 użytkowników.
Rozwój kompetencji pracowników
PSE stały przed wyzwaniem, jakim było ujednolicenie przebiegu procesów w obszarze szkoleń. Dotychczas szkolenia obligatoryjne, wynikające z przepisów prawa lub wewnętrznych uregulowań – np. w zakresie BHP czy bezpieczeństwa informacji – były organizowane indywidualnie przez poszczególne jednostki. Co za tym idzie, proces był rozproszony, realizowany przy wykorzystaniu zróżnicowanych narzędzi. Celem projektu było więc usprawnienie, optymalizacja oraz ujednolicenie procesów szkoleniowych poprzez wdrożenie centralnego rozwiązania dostępnego dla wszystkich jednostek, umożliwiającego też samokształcenie.
– Implementacja najnowocześniejszych narzędzi SAP SuccessFactors wspierających e-learning oraz uruchomienie platformy szkoleniowej pozwoliło nam na zwiększenie efektywności szkoleń poprzez zapewnienie pracownikom powszechnego dostępu do treści edukacyjnych, usprawnienie obiegu dokumentów oraz szybki wgląd do informacji. Co niewątpliwie miało też istotne znaczenie w sytuacji pandemii Covid-19. Dodatkowo wprowadzenie rozwiązań chmurowych to dla nas ważny krok na drodze cyfrowej transformacji m.in. w obszarze HR – mówią Gabriela Ratajczak i Andrzej Piłat z PSE S.A., którzy odpowiadali za koordynację wdrożenia.
Zakończony w grudniu ub.r. projekt polegał na uruchomieniu funkcjonalności rozwiązania SAP SuccessFactors obejmującego moduł Learning Management System (LMS). Jest to innowacyjne narzędzie, zapewniające kompleksową obsługę procesów szkoleniowych we wszystkich ich formach (e-learning, testy, szkolenia stacjonarne) wraz z kontrolą wydarzeń cyklicznych, opcjonalnych lub obowiązkowych dla wybranej grupy pracowników oraz gromadzeniem informacji o ocenie szkoleń i ich efektach. Aplikacja bazuje na modelu chmury obliczeniowej, dzięki czemu pracownicy oraz menadżerowie PSE mają do niej dostęp z dowolnego miejsca i niezależnie od czasu.
Szybka wymiana wiedzy
PSE zależało na zapewnieniu pracownikom stałego dostępu do materiałów szkoleniowych oraz zwiększeniu dostępności narzędzi do samokształcenia.
– SAP SuccessFactors w obszarze Learning to nowoczesne i przyjazne dla użytkownika rozwiązanie wspomagające rozwój kompetencji pracowników. Narzędzie pozwala na zwiększenie efektywności procesów szkoleniowych poprzez udostępnienie wszystkich treści w jednym miejscu – mówi Bogdan Siwiński, Kierownik Projektu z Gavdi Polska. – Z radością zauważamy, że firmy coraz chętniej sięgają po rozwiązania optymalizujące procesy w obszarze szkoleń i e-learningu. Powszechna dostępność materiałów edukacyjnych, większa elastyczność w kształtowaniu programów szkoleniowych sprzyja angażowaniu osób uczących się i jest dziś kluczowa dla rozwoju kompetencji pracowników – dodaje.
Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. to spółka Skarbu Państwa świadcząca usługi przesyłania energii elektrycznej przy zachowaniu wymaganych kryteriów bezpieczeństwa pracy Krajowego Systemu Elektroenergetycznego (KSE). PSE jest Operatorem Systemu Przesyłowego (OSP) oraz właścicielem infrastruktury przesyłowej na terenie Polski. Spółka odpowiedzialna jest za zapewnienie niezbędnego rozwoju krajowej sieci przesyłowej i połączeń transgranicznych oraz zapewnienie infrastruktury technicznej niezbędnej dla działania rynku energii elektrycznej i jego rozwoju.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.