Quest Dystrybucja Partnerem ITechDay 2020
Firma Quest Dystrybucja Sp. z o.o. została Partnerem Strategicznym konferencji ITechDay 2020, która odbędzie się 29 września br. Wydarzenie odbędzie się w formule online.
Tematami wiodącymi ITechDay 2020 będą: rozwiązania chmury publicznej i prywatnej, aspekty gromadzenia i bezpiecznego przechowywania danych, konfiguracja i zarządzanie urządzeniami mobilnymi, zapewnienie wysokiej dostępności, automatyzacja zadań w środowiskach IT, analiza i ocena zabezpieczeń infrastruktury IT.
Wykłady poprowadzą zaproszeni administratorzy i inżynierowie systemowi oraz eksperci, którzy posiadają nie tylko dużą wiedzę, ale także bogate doświadczenie praktyczne. Sesje będą odbywały się równolegle w kilku ścieżkach tematycznych: Cybersecurity, Cloud IT, Innowacje IT, Case Study, Modern Workplace oraz Data & Dev.
W sesji poświęconej cyberbezpieczeństwu (Cybersecurity) Paweł Żuchowski (Wiceprezes i Dyrektor Techniczny w firmie Quest Dystrybucja Sp. z o.o.) poprowadzi wykład pt. „Ocena gotowości systemów na zewnętrzny atak przy wykorzystaniu Cymulate - symulacyjnej platformy BAS”. W trakcie prezentacji przedstawi platformę Cymulate do symulacji naruszeń i cyberataków (ang. BAS - Breach & Attack Simulation), która umożliwia przeprowadzenie symulowanych ataków na infrastrukturę bezpieczeństwa i weryfikację jej odporności na bieżące zagrożenia.
Platforma Cymulate to nowoczesne rozwiązanie bezpieczeństwa IT, które pozwala na symulację rzeczywistych ataków w kontrolowanym środowisku stosując najbardziej powszechne wektory i metody ataków (np. ransomware, trojan, phishing, SQL Injection, Cross Site Scripting). Umożliwia testowanie poziomu zabezpieczeń zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz organizacji oraz na podstawie standardów branżowych, takich jak NIST RMF, CSVSS, Microsoft DREAD i MITRE ATT&CK Framework.
ITechDay to cykliczne spotkanie pasjonatów nowych technologii, które odbywają się od 2009 r. Na spotkaniach omawiane są tematy dotyczące platform klienckich i serwerowych Windows, rodziny System Center, rozwiązań opartych o Microsoft Azure, Office 365, Intune, bezpieczeństwa rozwiązań Microsoft. Organizatorem konferencji jest Warszawska Grupa Użytkowników i Specjalistów Windows (WGUiSW), a zaproszeni goście to administratorzy, inżynierowie, architekci i kadra zarządzająca IT z polskich i międzynarodowych firm działających w różnych branżach. Konferencja ITechDay 2020 odbędzie się w formule online z wykorzystaniem platformy Microsoft Teams.
Po raz kolejny Partnerem Strategicznym konferencji ITechDay została firma Quest Dystrybucja.
Udział w konferencji ITechDay 2020 jest bezpłatny.
Więcej informacji i rejestracja: www.ITechDay.pl
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.