Rafał Krzysztoforski: z Intela do Dynatrace
Rafał Krzysztoforski objął nowe stanowisko w obszarze Infrastructure Observability w Dynatrace. Jako dyrektor będzie kierował pracami zespołów wspierających nową generację produktu opartego na technologii SaaS (Software as a Service) i rozwijającego funkcjonalności automatyzujące wykrywanie anomalii w systemach IT klientów.
Głównym priorytetem Rafała Krzysztoforskiego będzie wspieranie ewolucji produktu Dynatrace.
- Obserwowalność infrastruktury jest kluczowym elementem propozycji Dynatrace - mówi Rafał Krzysztoforski. - Dla mojego zespołu oznacza to balansowanie pomiędzy utrzymaniem obecnego rozwiązania a jednoczesną pracą nad aplikacją opartą o nowe środowisko. W efekcie możemy dostarczyć zaawansowane mechanizmy pochodzące bezpośrednio z naszej zaktualizowanej platformy, dzięki czemu nasi klienci otrzymają rozwiązanie „szyte na miarę". Ich potrzeby będą też jeszcze lepiej rozumiane dzięki osadzeniu umiejętności technicznych i wiedzy inżynierów Dynatrace w wymaganych kontekstach biznesowych - dodaje.
W roli Dyrektora, Rafał Krzysztoforski będzie kierował zespołami rozwijającymi Extensions Framework, czyli mechanizmy rozszerzeń zaprojektowane do obsługi złożonych środowisk klientów. Dodatkowo będzie zarządzał rozbudową komponentu Active Gate, który często jest kluczowym elementem infrastruktury klienta, umożliwiającym bezpieczny transfer danych pomiędzy jego systemami a Dynatrace.
W ramach swojej nowej roli Rafał Krzysztoforski będzie zarządzał kilkoma zespołami pracującymi w całym spektrum technologicznym. Ich specjalizacje obejmują języki obiektowe, takie jak C++ czy Java oraz technologie Cloud Native. Część inżynierów posiada także wiedzę z zakresu projektowania UX, czyli przejrzystych i łatwych w obsłudze interfejsów.
Przed dołączeniem do Dynatrace Rafał Krzysztoforski miał okazję zdobywać doświadczenie w Intel Polska, gdzie przez 17 lat zajmował się m.in. tworzeniem systemów Continuous Integration dla oprogramowania wbudowanego oraz budowaniem od podstaw zespołu zajmującego się dyskami SSD opartymi na technologii 3D NAND i Intel Optane. Jako jeden z liderów w poprzedniej firmie, realizował liczne inicjatywy, które pomogły w synergii i rozwoju Intel Polska.
W swojej karierze Rafał Krzysztoforski współpracował również z takimi firmami jak Dell, HPe, Alibaba, Twitter, AmEx i Mastercard.
***
Dynatrace jest liderem w dziedzinie zunifikowanej obserwowalności i bezpieczeństwa, spółka notowana na nowojorskiej giełdzie, która pomaga największym globalnym graczom w tworzeniu doskonałych rozwiązań cyfrowych z pomocą AI i automatyzacji w celu monitorowania i optymalizacji wydajności, rozwoju i bezpieczeństwa aplikacji, infrastruktury IT oraz doświadczeń użytkownika dla przedsiębiorstw i agencji rządowych na całym świecie. Obecnie, w dobie cyfryzacji, z takich narzędzi korzystają miliony ludzi, np. w bankowości internetowej, w podróży, podczas zakupów, w pracy, a także korzystając z opieki zdrowotnej.
Główna siedziba firmy (HQ) znajduje się w amerykańskim Bostonie, a technologiczne, kreatywne serce Dynatrace bije głównie w Europie – w Gdańsku znajduje się drugie największe centrum R&D firmy. Pozostałe centra są ulokowane w: Linz, Hagenbergu, Grazu, Klagenfurcie, Wiedniu, Innsbrucku, Barcelonie, Tallinie, Detroit w Michigan i San Mateo w Kalifornii. W Dynatrace pracuje około 4 200 osób na całym świecie, z czego około 1 400 w dziale R&D. Z usług Dynatrace w dziedzinie optymalizacji oprogramowania korzysta globalnie już ponad 3600 klientów.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Banki spółdzielcze coraz ważniejsze dla finansowania gospodarki. Współpraca z BGK ma pobudzić lokalne inwestycje
Banki spółdzielcze w coraz większym stopniu odpowiadają za finansowanie rozwoju gospodarki. Ich udział w ostatnich latach wzrósł, a kondycja sektora się poprawiła. Bank Gospodarstwa Krajowego chce wzmocnić współpracę z bankami spółdzielczymi na rzecz finansowania lokalnego rozwoju. To jeden z elementów nowej strategii BGK na lata 2025–2030. Narzędziami, które do tego służą, są gwarancje BGK.
Prawo
Przedstawienie projektu przez KE oznacza początek dyskusji nad nowym siedmioletnim budżetem. W PE zdania co do jego kształtu są podzielone

16 lipca br. Komisja Europejska przedstawi propozycję wieloletnich ram finansowych. To będzie dopiero początek wytężonych prac nad kształtem nowego budżetu i trudnych dyskusji na ten temat, bo wśród państw członkowskich, ale też w różnych frakcjach parlamentarnych jest wiele różnic dotyczących szczegółowych rozwiązań. Chodzi m.in. o podejście do wspólnego zadłużania się, nowych źródeł zasobów UE czy rozszerzania kompetencji UE.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.