Rafał Krzysztoforski: z Intela do Dynatrace
Rafał Krzysztoforski objął nowe stanowisko w obszarze Infrastructure Observability w Dynatrace. Jako dyrektor będzie kierował pracami zespołów wspierających nową generację produktu opartego na technologii SaaS (Software as a Service) i rozwijającego funkcjonalności automatyzujące wykrywanie anomalii w systemach IT klientów.
Głównym priorytetem Rafała Krzysztoforskiego będzie wspieranie ewolucji produktu Dynatrace.
- Obserwowalność infrastruktury jest kluczowym elementem propozycji Dynatrace - mówi Rafał Krzysztoforski. - Dla mojego zespołu oznacza to balansowanie pomiędzy utrzymaniem obecnego rozwiązania a jednoczesną pracą nad aplikacją opartą o nowe środowisko. W efekcie możemy dostarczyć zaawansowane mechanizmy pochodzące bezpośrednio z naszej zaktualizowanej platformy, dzięki czemu nasi klienci otrzymają rozwiązanie „szyte na miarę". Ich potrzeby będą też jeszcze lepiej rozumiane dzięki osadzeniu umiejętności technicznych i wiedzy inżynierów Dynatrace w wymaganych kontekstach biznesowych - dodaje.
W roli Dyrektora, Rafał Krzysztoforski będzie kierował zespołami rozwijającymi Extensions Framework, czyli mechanizmy rozszerzeń zaprojektowane do obsługi złożonych środowisk klientów. Dodatkowo będzie zarządzał rozbudową komponentu Active Gate, który często jest kluczowym elementem infrastruktury klienta, umożliwiającym bezpieczny transfer danych pomiędzy jego systemami a Dynatrace.
W ramach swojej nowej roli Rafał Krzysztoforski będzie zarządzał kilkoma zespołami pracującymi w całym spektrum technologicznym. Ich specjalizacje obejmują języki obiektowe, takie jak C++ czy Java oraz technologie Cloud Native. Część inżynierów posiada także wiedzę z zakresu projektowania UX, czyli przejrzystych i łatwych w obsłudze interfejsów.
Przed dołączeniem do Dynatrace Rafał Krzysztoforski miał okazję zdobywać doświadczenie w Intel Polska, gdzie przez 17 lat zajmował się m.in. tworzeniem systemów Continuous Integration dla oprogramowania wbudowanego oraz budowaniem od podstaw zespołu zajmującego się dyskami SSD opartymi na technologii 3D NAND i Intel Optane. Jako jeden z liderów w poprzedniej firmie, realizował liczne inicjatywy, które pomogły w synergii i rozwoju Intel Polska.
W swojej karierze Rafał Krzysztoforski współpracował również z takimi firmami jak Dell, HPe, Alibaba, Twitter, AmEx i Mastercard.
***
Dynatrace jest liderem w dziedzinie zunifikowanej obserwowalności i bezpieczeństwa, spółka notowana na nowojorskiej giełdzie, która pomaga największym globalnym graczom w tworzeniu doskonałych rozwiązań cyfrowych z pomocą AI i automatyzacji w celu monitorowania i optymalizacji wydajności, rozwoju i bezpieczeństwa aplikacji, infrastruktury IT oraz doświadczeń użytkownika dla przedsiębiorstw i agencji rządowych na całym świecie. Obecnie, w dobie cyfryzacji, z takich narzędzi korzystają miliony ludzi, np. w bankowości internetowej, w podróży, podczas zakupów, w pracy, a także korzystając z opieki zdrowotnej.
Główna siedziba firmy (HQ) znajduje się w amerykańskim Bostonie, a technologiczne, kreatywne serce Dynatrace bije głównie w Europie – w Gdańsku znajduje się drugie największe centrum R&D firmy. Pozostałe centra są ulokowane w: Linz, Hagenbergu, Grazu, Klagenfurcie, Wiedniu, Innsbrucku, Barcelonie, Tallinie, Detroit w Michigan i San Mateo w Kalifornii. W Dynatrace pracuje około 4 200 osób na całym świecie, z czego około 1 400 w dziale R&D. Z usług Dynatrace w dziedzinie optymalizacji oprogramowania korzysta globalnie już ponad 3600 klientów.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.