realme w TOP 3 producentów smartfonów w Europie Środkowo-Wschodniej
Firma realme była aktywna w drugim kwartale 2022 roku. Wprowadziła na europejski rynek najszybciej ładujący się smartfon na świecie – realme GT NEO 3 z ładowaniem UltraDart o mocy 150W. Do sprzedaży trafił także wynik wyjątkowej współpracy z twórcami legendarnej mangi i anime - realme GT NEO 3T Dragon Ball Z Edition. Dodatkowo, chcąc sprostać zróżnicowanym wymaganiom europejskich użytkowników, realme poszerzyło swoje portfolio o telefony realme 9 i realme 9 5G.
- Tegoroczne osiągnięcia realme w Europie to efekt ciężkiej pracy naszych zespołów, a jednocześnie przesłanie dla naszych fanów, że poważnie traktujemy rynek europejski jako ważny obszar dla dalszego rozwoju firmy. Będziemy kontynuować dostarczanie użytkownikom innowacyjnych rozwiązań oraz szerokiej gamy produktów, także tych z segmentu AIoT– mówi Francis Wong, CEO realme Europe.
Na uwagę zasługuje fakt, że realme - po raz pierwszy - znalazło się na liście Google i Kantar BrandZ Chinese Global Brand Builders 2022. Ranking, wydawany co roku, mierzy, jak chińskie marki są postrzegane przez konsumentów na 11 międzynarodowych rynkach. realme pojawiło się w tym zestawieniu po raz pierwszy i zdobyło nagrodę specjalną: Best Newcomer for Balanced Growth. Marka jest również najmłodszym producentem na liście Top 50, co świadczy o jej rosnącym znaczeniu wśród młodych odbiorców.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
O realme
realme zostało założone w maju 2018 roku, stając się najszybciej rozwijającą się marką smartfonów na świecie. Ambicją realme jest wyznaczenie trendów i dostarczanie młodym ludziom produktów gwarantujących niezapomniane wrażenia. Smartfony oraz urządzenia AIoT od realme wyróżniają się nie tylko eleganckim i minimalistycznym designem czy wysoką wydajnością, ale również przystępnymi cenami.
Obecnie realme jest najszybciej rozwijającą się marką smartfonów, która weszła na rynki ponad 18 krajów, takich jak Chiny, Indie, Indonezja, Wietnam, Tajlandia, Malezja, Pakistan, Egipt itp., a od maja 2019 r. uruchomiła działalność w regionach europejskich. W Polsce realme obecne jest od kwietnia 2020 roku, a już w drugim kwartale 2021 była w TOP 3 dostawców smartfonów w kraju. W niecałe trzy lata, a więc w rekordowo krótkim czasie, marka realme sprzedała 100 milionów smartfonów na całym świecie, co pozwoliło jej zachować tytuł najszybciej rozwijającego się producenta smartfonów.
Więcej informacji na stronie: www.realme.com
Kontakt dla mediów:
Tomasz Nowicki
PR Manager
tel: 501 760 211
mail: tomasz.nowicki@realmeeu.com
Paweł Tamioła
Senior Consultant
tel: 512 021 087
mail: pawel.tamiola@havas.com
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.