realme w TOP 3 producentów smartfonów w Europie Środkowo-Wschodniej
Firma realme była aktywna w drugim kwartale 2022 roku. Wprowadziła na europejski rynek najszybciej ładujący się smartfon na świecie – realme GT NEO 3 z ładowaniem UltraDart o mocy 150W. Do sprzedaży trafił także wynik wyjątkowej współpracy z twórcami legendarnej mangi i anime - realme GT NEO 3T Dragon Ball Z Edition. Dodatkowo, chcąc sprostać zróżnicowanym wymaganiom europejskich użytkowników, realme poszerzyło swoje portfolio o telefony realme 9 i realme 9 5G.
- Tegoroczne osiągnięcia realme w Europie to efekt ciężkiej pracy naszych zespołów, a jednocześnie przesłanie dla naszych fanów, że poważnie traktujemy rynek europejski jako ważny obszar dla dalszego rozwoju firmy. Będziemy kontynuować dostarczanie użytkownikom innowacyjnych rozwiązań oraz szerokiej gamy produktów, także tych z segmentu AIoT– mówi Francis Wong, CEO realme Europe.
Na uwagę zasługuje fakt, że realme - po raz pierwszy - znalazło się na liście Google i Kantar BrandZ Chinese Global Brand Builders 2022. Ranking, wydawany co roku, mierzy, jak chińskie marki są postrzegane przez konsumentów na 11 międzynarodowych rynkach. realme pojawiło się w tym zestawieniu po raz pierwszy i zdobyło nagrodę specjalną: Best Newcomer for Balanced Growth. Marka jest również najmłodszym producentem na liście Top 50, co świadczy o jej rosnącym znaczeniu wśród młodych odbiorców.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
O realme
realme zostało założone w maju 2018 roku, stając się najszybciej rozwijającą się marką smartfonów na świecie. Ambicją realme jest wyznaczenie trendów i dostarczanie młodym ludziom produktów gwarantujących niezapomniane wrażenia. Smartfony oraz urządzenia AIoT od realme wyróżniają się nie tylko eleganckim i minimalistycznym designem czy wysoką wydajnością, ale również przystępnymi cenami.
Obecnie realme jest najszybciej rozwijającą się marką smartfonów, która weszła na rynki ponad 18 krajów, takich jak Chiny, Indie, Indonezja, Wietnam, Tajlandia, Malezja, Pakistan, Egipt itp., a od maja 2019 r. uruchomiła działalność w regionach europejskich. W Polsce realme obecne jest od kwietnia 2020 roku, a już w drugim kwartale 2021 była w TOP 3 dostawców smartfonów w kraju. W niecałe trzy lata, a więc w rekordowo krótkim czasie, marka realme sprzedała 100 milionów smartfonów na całym świecie, co pozwoliło jej zachować tytuł najszybciej rozwijającego się producenta smartfonów.
Więcej informacji na stronie: www.realme.com
Kontakt dla mediów:
Tomasz Nowicki
PR Manager
tel: 501 760 211
mail: tomasz.nowicki@realmeeu.com
Paweł Tamioła
Senior Consultant
tel: 512 021 087
mail: pawel.tamiola@havas.com

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Norwegia i Islandia mocniej rozważają dołączenie do UE. To byłyby ważne decyzje dla Polski
W Norwegii i na Islandii coraz częściej wspomina się o potencjalnej akcesji do Unii Europejskiej. Możliwe, że w obu tych krajach odbędą się referenda, które zbadają poparcie dla tej idei w społeczeństwach. Zdaniem europosła KO akcesja obu północnych państw byłaby znaczącym wzmocnieniem dla UE, ale także ważną decyzją dla Polski.
Infrastruktura
Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.