Komunikaty PR

Red Hat OpenShift Service już dostępny w chmurze AWS

2021-04-07  |  12:36
Biuro prasowe

Firma Amazon Web Services Inc. (AWS) należąca do grupy Amazon.com oraz Red Hat, największy na świecie dostawca rozwiązań open source, poinformowały o ogólnej dostępności Red Hat OpenShift Service on AWS (ROSA) — nowej usługi zarządzanej dostępnej za pośrednictwem konsoli AWS Console, która pomaga użytkownikom Red Hat OpenShift budować i skalować aplikacje kontenerowe oraz zarządzać nimi w chmurze AWS. Dzięki usłudze ROSA klienci mogą łatwiej tworzyć klastry Kubernetes za pomocą znanej im konsoli, funkcji i narzędzi Red Hat OpenShift bez konieczności manualnego skalowania bazowej infrastruktury oraz zarządzania nią. ROSA usprawnia przenoszenie lokalnych obciążeń Red Hat OpenShift do chmury AWS i zapewnia ściślejszą integrację z innymi usługami AWS. Dzięki niej klienci mają dostęp do licencji, rozliczeń i wsparcia Red Hat OpenShift bezpośrednio w chmurze AWS, zupełnie tak, jakby korzystali z usług jednego dostawcy. Usługa ROSA nie wymaga żadnych początkowych nakładów inwestycyjnych, a klienci płacą tylko za klastry kontenerów i węzły, z których korzystają. Aby zacząć korzystać z usługi, zapraszamy na stronę aws.amazon.com/rosa.

Kontenery są bardzo popularne wśród klientów AWS i Red Hat, ponieważ zwiększają wydajność programistów oraz przenoszalność aplikacji. AWS oferuje obecnie najszerszy na rynku zakres technologii kontenerowych w chmurze, w tym usługę Amazon Elastic Containers Service (ECS) dla klientów, którym zależy na jak największej integracji z usługami AWS, oraz Amazon Elastic Kubernetes Service (EKS) dla klientów, dla których najważniejsza jest technologia Kubernetes. Klienci AWS ceniący sobie w pełni bezserwerowe korzystanie z kontenerów mogą również używać usług Amazon ECS i Amazon EKS z AWS Fargate.

Z platformy Red Hat OpenShift korzystają firmy z listy Global Fortune 500, agencje rządowe i wiele innych przedsiębiorstw. Rozszerza ona możliwości podstawowej platformy Kubernetes w ten sposób, że umożliwia uruchamianie aplikacji kontenerowych w dowolnym środowisku. Ze względu na popularność platformy Red Hat OpenShift wielu klientów zdecydowało się na samodzielne zarządzanie klastrami w chmurze AWS. Klienci Red Hat OpenShift bardzo sobie cenią elastyczność, skalowalność i bezpieczeństwo chmury AWS, ale podczas samodzielnego zarządzania klastrami muszą bazować na oddzielnych umowach i modelach operacyjnych, co może wywierać wpływ na wsparcie oraz skalowanie aplikacji. Klienci ci chcieli, aby używanie Red Hat OpenShift w chmurze AWS było prostsze, tak aby mogli łatwiej korzystać z usług AWS i mieć do dyspozycji sprawniejsze wsparcie i rozliczenia.

Dzięki usłudze ROSA klienci mogą szybko i łatwo tworzyć klastry za pomocą znanych interfejsów API i narzędzi Red Hat OpenShift oraz bez problemu uzyskiwać dostęp do pełnej gamy usług AWS — a wszystko to w ramach konsoli AWS. ROSA uzupełnia platformę Red Hat OpenShift o elastyczność i płatności według faktycznego wykorzystania dzięki nowej licencji Red Hat, która eliminuje konieczność podpisywania wieloletnich umów oraz pozwala klientom dostosować korzystanie z Red Hat OpenShift w chmurze AWS do swoich potrzeb biznesowych. Używając usługi ROSA, klienci mogą uzyskać dostęp do licencji, rozliczeń i wsparcia Red Hat OpenShift bezpośrednio w chmurze AWS, tak jakby mieli do czynienia tylko z jednym dostawcą, co uwalnia ich od konieczności zarządzania zakupem i korzystaniem z usług dwóch osobnych dostawców. Ponadto ROSA zapewnia zgodność z kluczowymi standardami, takimi jak SOC-2, ISO-27001 i PCI.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Aplikacja BauApp na największych budowach w Polsce Biuro prasowe
2021-04-20 | 14:50

Aplikacja BauApp na największych budowach w Polsce

Polska branża budowlana od lat potrzebowała cyfrowego wsparcia projektów. Na rynku brakowało jednak narzędzia, które sprosta specyficznym potrzebom inwestycji realizowanych w
IT i technologie PowerWalker VI 2000 LCD FR - energia zawsze pod ręką
2021-04-20 | 13:15

PowerWalker VI 2000 LCD FR - energia zawsze pod ręką

PowerWalker VI 2000 LCD FR to UPS o mocy 1200 W. Urządzenie powinno bez trudu zapewnić podtrzymanie zasilania high-endowym stacjom roboczym i maszynom do gier wraz z peryferiami. Zasilacz
IT i technologie Burza mózgów i wspólne projektowanie na odległość? Z IRIScan Desk 5 Pro to prost
2021-04-20 | 13:00

Burza mózgów i wspólne projektowanie na odległość? Z IRIScan Desk 5 Pro to prost

IRIScan Desk 5 Pro to z jednej strony przenośny skaner, który może znacząco ułatwić proces cyfryzacji dokumentów. Z drugiej zaś, dzięki wbudowanej kamerze i dołączonemu

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Lotnictwo

UE nie radzi sobie z przywracaniem ruchu lotniczego. Paszport szczepionkowy może się okazać ratunkiem dla europejskich przewoźników

Trwające w wielu europejskich krajach lockdowny nie sprzyjają zwiększaniu liczby połączeń lotniczych w ruchu regularnym i czarterowym. – Unia Europejska niestety najgorzej sobie radzi w lotnictwie ze względu na to, że jest tak duża niepewność – mówi Artur Tomasik, prezes zarządu Katowice Airport i Związku Regionalnych Portów Lotniczych. W konsekwencji europejskie linie lotnicze przeżywają głęboki kryzys. Ratunkiem może się okazać Cyfrowy Zielony Certyfikat, czyli tzw. paszport szczepionkowy, który umożliwi bezpieczne podróżowanie w sezonie wakacyjnym.

Transport

Przesyłki kurierskie już w tym roku staną się bardziej ekologiczne. DHL powiększy flotę elektryków do blisko 150 aut, a w najbliższych latach do ponad 500

Sektor transportu ma znaczący udział w emisji dwutlenku węgla w Europie. Bez zdecydowanych proekologicznych działań może ona wzrosnąć w branży o 60 proc. do 2050 roku – wynika z szacunków Międzynarodowego Forum Transportu. Dlatego coraz więcej firm logistycznych i kurierskich decyduje się na zielone inwestycje w elektryczne auta dostawcze. Poza aspektem ekologicznym mają one także inne korzyści – są niemal bezgłośne, mogą korzystać z buspasów i pozwalają uniezależnić się od wahań cen na rynku paliw. Na samochody elektryczne stopniowo przesiadają się m.in. kurierzy DHL Parcel. Firma będzie sukcesywnie w kolejnych latach inwestować w zieloną flotę.

Problemy społeczne

Wydłuża się kolejka potrzebujących rehabilitacji postcovidowej. Czas rozpoczęcia zabiegów gra istotną rolę

Na początku kwietnia ruszył w Polsce szeroki program rehabilitacji postcovidowej. Mogą z niego skorzystać wszyscy pacjenci, który przechorowali COVID-19 i borykają się z problemami wydolnościowymi dłużej niż cztery–sześć tygodni. Usługi mogą świadczyć wszystkie placówki, które mają podpisane umowy z NFZ i odpowiednie zasoby kadrowe. – Rehabilitacja jest prowadzona przez trzy tygodnie, a po tym czasie badamy efekty. W większości przypadków następuje poprawa możliwości wysiłkowych, jakości życia pacjenta, zmniejszenie duszności i powrót do codziennej sprawności – mówi prof. Jan Szczegielniak ze Szpitala MSWiA w Głuchołazach, który rozpoczął pierwszy pilotażowy program takiej rehabilitacji.

Transport

Gazy używane w przemyśle i medycynie będą wytwarzane ekologicznie. Producenci rezygnują z paliw kopalnych i sięgają po OZE

Gazy przemysłowe wykorzystywane są w przemyśle chemicznym, rafineryjnym, metalurgicznym i spożywczym, a także w ochronie środowiska czy medycynie. Tlen medyczny podawany jest chociażby w szpitalach pacjentom chorym na COVID-19. Wodór z kolei jest postrzegany jako przyszłość ekologicznego transportu. Proces produkcji gazów przemysłowych jest jednak energochłonny, a przez to i wysoce emisyjny. Dlatego producenci stopniowo przestawiają się na bardziej ekologiczne metody i zamieniają energię z paliw kopalnych na źródła odnawialne. Jednym z przykładów takich inwestycji jest zakład produkcyjny Linde Gaz Polska pod Wrocławiem, który w 100 proc. do produkcji gazów wykorzystuje energię z OZE.