Komunikaty PR

Regularna konserwacja produktów przynosi milionowe oszczędności

2023-07-13  |  13:40

Regularna konserwacja produktów oraz zasobów w zakładzie jest kluczowa dla zapewnienia ich trwałości, sprawności i bezpieczeństwa użytkowania. Zaniedbania w tym zakresie mogą prowadzić do awarii, co z kolei przekłada się na kosztowne naprawy i przestoje produkcji. Aby uniknąć takich sytuacji, ważne jest, aby przeprowadzać regularne przeglądy i konserwację zgodnie z instrukcjami producenta. Poprawa niezawodności pozwala wyeliminować ryzyko przestojów i zwiększyć wydajność, co prowadzi do oszczędności. Właściwa pielęgnacja i stała konserwacja urządzeń to także klucz do wydłużenia żywotności sprzętu.

Statystyczny producent musi obecnie zmagać się z ok. 800 godzinami przestojów rocznie. To ponad 15 godzin tygodniowo. Przestoje te nierzadko wiążą się z ogromnymi kosztami. Jak wynika z szacunków ekspertów, każda minuta przestoju linii produkcyjnej w branży motoryzacyjnej to dla producenta strata rzędu ok. 90 tys. złotych[1]. Godzina to już niemal 5,5 miliona! Dlatego właśnie dla menedżera absolutnym priorytetem powinno być zapewnienie, że zasoby zakładu są zawsze dostępne, kiedy są potrzebne, a praca wykonywana na bieżąco. Ważne jest również bardziej efektywne wykorzystanie wydatków operacyjnych i budżetów na konserwację, bo to właśnie wydajna konserwacja oraz systemy o wysokiej dostępności zwiększają wartość, jaką firmy uzyskują zarówno z nakładów inwestycyjnych, jak i operacyjnych.

Konserwacja zapobiegawcza

Przerwy w dostawie energii elektrycznej są poważnym problemem w życiu codziennym. Dla przedsiębiorstw oznaczają one wyłączenie komputerów, bezczynność maszyn i niemożność pracy zespołu. Nawet krótkie przerwy wymagają niekiedy wielkich nakładów czasu i środków na ponowne uruchomienie systemów. Na przykład w momencie wyładowania łukowego w rozdzielnicy lub centrum sterowania silnikami (MCC) spowodowanego huraganem lub innymi zdarzeniami atmosferycznymi, przerwa w dostawie energii może trwać nie tylko godziny, ale nawet długie dni. A przecież każda minuta przestoju to utrata przychodów i dodatkowe koszty, co dla firm może być różnicą stanowiącą o „być albo nie być”. Dlatego właśnie konserwacja infrastruktury elektrycznej powinna być powierzana wyspecjalizowanej kadrze, która ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Dzięki temu uda się uniknąć kosztownych problemów oraz zapewnić bezpieczne i prawidłowe funkcjonowanie systemów elektrycznych.

Schneider Electric, firma będąca globalnym liderem w obszarze transformacji cyfrowej przemysłu, stworzyła Katalog usług serwisowych, które pozwalają uniknąć generowania zbędnych kosztów spowodowanych przestojami.

Usługa jest nastawiona na regularne i profesjonalne kontrole zainstalowanych urządzeń. Takie działania przyczyniają się do niezawodnej pracy sprzętu i minimalizują ryzyko nieplanowanych przestojów technologicznych. Konserwacja zapobiegawcza obejmuje również sporządzanie raportów z przeprowadzonych czynności i ustalonego stanu urządzeń, których dotyczy problem. Schneider Electric, oprócz konserwacji zapobiegawczej, może zapewnić regularne przeglądy infrastruktury.

Rozwiązania serwisowe i obsługa najwyższej jakości od Schneider Electric

Eksperci Schneider Electric oferują przeprowadzanie szeregu działań konserwacyjnych, aby zapewnić niezawodność działania różnego rodzaju produktów. Dla przykładu w ramach konserwacji zapobiegawczej dla wyłączników NN Compact oraz Masterpact firma wykonuje czyszczenie, kontrolę komór gaśniczych, kontrolę głównych styków oraz testy i diagnostykę zabezpieczeń elektronicznych Micrologic lub STR.

Także rozdzielnice SN wymagają działań zapobiegawczych, w tym testów funkcjonalnych, kontroli części mechanicznych i elektrycznych, sygnalizacji i blokad oraz określenia stanu uszkodzonych urządzeń. To wszystko znajduje się w ofercie usług konserwacyjnych od Schneider Electric. Dodatkowo przeprowadza się czyszczenie rozdzielnic oraz naprawę drobnych usterek. W przypadku poważniejszych usterek proponowana jest specjalna, indywidualna oferta.

Schneider Electric oferuje również konserwację zapobiegawczą dla transformatorów suchych i olejowych SN/NN, przetwornic częstotliwości, soft startów czy stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Dla każdego z tych urządzeń przeprowadza się kontrolę i czyszczenie, testowanie funkcji ochronnych, diagnostykę wejść i wyjść, kontrolę parametrów oraz dokręcanie połączeń. W przypadku stacji ładowania konserwacja obejmuje ponadto sprawdzenie historii zdarzeń oraz poprawności sygnalizacji lampek kontrolnych.

Critical Power and Cooling Services (CPCS) to z kolei usługa polegająca na zapewnieniu wiedzy i wsparcia potrzebnego w zarządzaniu budynkami, przedsiębiorstwami przemysłowymi, energetycznymi oraz centrami danych. W ramach CPCS oferowanych jest wiele opcji, takich jak zarządzanie energią, analiza wydajności i chłodzenia, zarządzanie projektem, ocena centrów danych oraz plany serwisowe. Rozwiązania proponowane przez firmę Schneider Electric są gwarancją inteligentnej ochrony sprzętu przed awariami i wydłużenia jego żywotności.

 


[1] https://www.forbes.com/sites/forbestechcouncil/2022/02/22/unplanned-downtime-costs-more-than-you-think/?sh=7bb3195f36f7

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Wsparcie dla oszczędzających na wkład własny zamiast dla kredytobiorców. Eksperci proponują inne podejście do rządowych programów mieszkaniowych

Gigantyczne zainteresowanie Bezpiecznym Kredytem 2 proc., wprowadzonym przez poprzedni rząd w 2023 roku, wywindowało ceny mieszkań. Po roku obietnic związanych z wprowadzeniem zapowiadanego w kampanii wyborczej Kredytu na Start 0 proc. obecny rząd wycofał się z planów uruchomienia projektu, zapowiada jednak przedstawienie nowych rozwiązań. Zdaniem dr. Jacka Furgi z Centrum Procesów Bankowych i Informacji powinny one wspierać budowanie potencjału finansowego przyszłych kredytobiorców, zamiast zachęcać do sięgania po kredyt.

Transport

Obawy o serwis mogą zniechęcać do zakupu samochodów elektrycznych. W Polsce brakuje wyspecjalizowanych w tym warsztatów

Obawy o serwis i jego koszty sprawiają, że część osób odkłada zakup bezemisyjnego pojazdu na później. Wskazuje na to co 11. Polak – wynika z Barometru Nowej Mobilności. – Serwis samochodów elektrycznych w kontekście cen nie różni się aż tak bardzo od samochodu spalinowego, a jest nawet tańszy – ocenia Bartosz Jeziorański, założyciel i dyrektor generalny EV Repair.

Handel

Sztuczna inteligencja zmienia e-handel. Będzie wygodniej dla konsumentów, ale też sporo zagrożeń

W ciągu siedmiu lat wartość rynku związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w handlu elektronicznym wzrośnie ponad dwuipółkrotnie – do ponad 22 mld dol. Przedsiębiorcy widzą w niej duży potencjał marketingowy. Z punktu widzenia konsumentów obecność AI na platformach sprzedażowych to szansa na oszczędzenie czasu przy wyszukiwaniu produktów i możliwość otrzymywania spersonalizowanych ofert. To jednak również duże ryzyka – zwiększone ryzyko narażenia na manipulację i deepfake, a także obawa o bezpieczeństwo danych osobowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.