Komunikaty PR

REKORDOWO MAŁY I LEKKI PROJEKTOR 4K Z 3-CHIPOWYM PROCESOREM DLP O JASNOŚCI 20 00

2022-03-02  |  01:00
Biuro prasowe

Firma Panasonic, lider w kategorii kompaktowych projektorów, które zapewniają płynną integrację w stałych instalacjach oraz łatwą konfigurację i możliwość sprawnego przenoszenia, niezbędne w branży wynajmu i zastosowań scenicznych, zapowiedziała dzisiaj wprowadzenie na rynek nowej serii projektorów PT-RQ25K. W obejmującej cztery modele serii znajduje się najmniejszy i najlżejszy na świecie projektor 4K z 3-chipowym procesorem DLP o jasności 20 000 lumenów[1].

Seria PT-RQ25K wyróżnia się doskonałą jakością obrazu oraz wyjątkowymi funkcjami, które upraszczają wszystkie aspekty użytkowania: od transportu i przechowywania, po instalację i konfigurację. Urządzenie, umieszczone w łatwej do wkomponowania w otoczenie obudowie ważącej 35 kg, zapewnia jasność do 20 000 lumenów i rozdzielczość do 4K (3840 × 2400 pikseli). Projektory z serii PT-RQ25K są o 40% mniejsze i o 35% lżejsze od poprzednich modeli.

Ułatwiająca przenoszenie konstrukcja upraszcza proces instalacji i pozwala maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce na terenie atrakcji tematycznych i lokalnych, zapewniając elastyczność niezbędną do wprowadzania innowacyjnych rozwiązań. To pierwszy projektor firmy Panasonic obsługujący technologię Intel Smart Display Module (Intel SDM), która umożliwia integrację wybranych przez użytkownika interfejsów przy użyciu zgodnych modułów innych firm i opcjonalnych skrzynek zaciskowych firmy Panasonic, np. 12G-SDI lub DIGITAL LINK.

Funkcja NFC obsługująca konfigurację IP bez zasilania, aplikacja Remote Preview Lite umożliwiająca zdalne sprawdzanie wejścia wideo na komputerze, wstępnie aktywowane zestawy aktualizacji do oprogramowania Geometry Manager Pro, które automatyzuje łączenie krawędzi z poziomu kamery i umożliwia korzystanie z zaawansowanych funkcji maskowania, oraz ekran informacyjny pozwalający wyświetlać status w trybie czuwania zapewniają dodatkową oszczędność czasu.

Quad Pixel Drive, oryginalna technologia firmy Panasonic umożliwiająca czterokrotne zwiększenie liczby pikseli w dwóch osiach, pozwala uzyskać harmonijne obrazy 4K o imponującym poziomie szczegółowości.

Nowa funkcja dodatkowego kontrastu dynamicznego umożliwia wygenerowanie jaśniejszej bieli i głębszej czerni w scenach o wysokim kontraście.

Funkcja Gradation Smoother eliminuje zjawisko bandingu, a udoskonalony mechanizm punktowego dostosowywania poziomu czerni pozwala na łączenie krawędzi na zakrzywionych ekranach z dokładnością do pojedynczych pikseli.

Projektory zaprojektowano z myślą o 20 000 godzin działania bez obsługi technicznej. Zabezpieczające przed awarią zespoły obwodów elektrycznych zapobiegają utracie jasności spowodowanej awarią diod, a zapasowy sygnał wejściowy chroni przed zniknięciem obrazu w razie usterki, zapewniając poczucie bezpieczeństwa w newralgicznych sytuacjach.

Oprócz serii PT-RQ25K firma Panasonic zapowiedziała także wprowadzenie na rynek modelu PT-MZ20K — najmniejszego, najlżejszego i najcichszego na świecie projektora LCD o jasności 20 000 lumenów. Urządzenie, które będzie dostępne w sprzedaży od grudnia 2022 roku, wyróżnia się doskonałym stosunkiem ceny do wydajności oraz imponującą jakością obrazu w jasno oświetlonych pomieszczeniach i w przypadku zdalnej transmisji z wykorzystaniem kamer IP, dzięki czemu stanowi świetne rozwiązanie na spotkania korporacyjne, do sal wykładowych i przestrzeni hybrydowych.

 

Model PT-RQ25K będzie dostępny w ofercie we wrześniu 2022 roku. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Panasonic Business.

 

[1] W porównaniu z projektorami laserowymi DLP<109/> o jasności 16 000 lm lub większej wg stanu na styczeń 2022 roku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Prawo

Firma

Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.