Komunikaty PR

REKORDOWO MAŁY I LEKKI PROJEKTOR 4K Z 3-CHIPOWYM PROCESOREM DLP O JASNOŚCI 20 00

2022-03-02  |  01:00
Biuro prasowe

Firma Panasonic, lider w kategorii kompaktowych projektorów, które zapewniają płynną integrację w stałych instalacjach oraz łatwą konfigurację i możliwość sprawnego przenoszenia, niezbędne w branży wynajmu i zastosowań scenicznych, zapowiedziała dzisiaj wprowadzenie na rynek nowej serii projektorów PT-RQ25K. W obejmującej cztery modele serii znajduje się najmniejszy i najlżejszy na świecie projektor 4K z 3-chipowym procesorem DLP o jasności 20 000 lumenów[1].

Seria PT-RQ25K wyróżnia się doskonałą jakością obrazu oraz wyjątkowymi funkcjami, które upraszczają wszystkie aspekty użytkowania: od transportu i przechowywania, po instalację i konfigurację. Urządzenie, umieszczone w łatwej do wkomponowania w otoczenie obudowie ważącej 35 kg, zapewnia jasność do 20 000 lumenów i rozdzielczość do 4K (3840 × 2400 pikseli). Projektory z serii PT-RQ25K są o 40% mniejsze i o 35% lżejsze od poprzednich modeli.

Ułatwiająca przenoszenie konstrukcja upraszcza proces instalacji i pozwala maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce na terenie atrakcji tematycznych i lokalnych, zapewniając elastyczność niezbędną do wprowadzania innowacyjnych rozwiązań. To pierwszy projektor firmy Panasonic obsługujący technologię Intel Smart Display Module (Intel SDM), która umożliwia integrację wybranych przez użytkownika interfejsów przy użyciu zgodnych modułów innych firm i opcjonalnych skrzynek zaciskowych firmy Panasonic, np. 12G-SDI lub DIGITAL LINK.

Funkcja NFC obsługująca konfigurację IP bez zasilania, aplikacja Remote Preview Lite umożliwiająca zdalne sprawdzanie wejścia wideo na komputerze, wstępnie aktywowane zestawy aktualizacji do oprogramowania Geometry Manager Pro, które automatyzuje łączenie krawędzi z poziomu kamery i umożliwia korzystanie z zaawansowanych funkcji maskowania, oraz ekran informacyjny pozwalający wyświetlać status w trybie czuwania zapewniają dodatkową oszczędność czasu.

Quad Pixel Drive, oryginalna technologia firmy Panasonic umożliwiająca czterokrotne zwiększenie liczby pikseli w dwóch osiach, pozwala uzyskać harmonijne obrazy 4K o imponującym poziomie szczegółowości.

Nowa funkcja dodatkowego kontrastu dynamicznego umożliwia wygenerowanie jaśniejszej bieli i głębszej czerni w scenach o wysokim kontraście.

Funkcja Gradation Smoother eliminuje zjawisko bandingu, a udoskonalony mechanizm punktowego dostosowywania poziomu czerni pozwala na łączenie krawędzi na zakrzywionych ekranach z dokładnością do pojedynczych pikseli.

Projektory zaprojektowano z myślą o 20 000 godzin działania bez obsługi technicznej. Zabezpieczające przed awarią zespoły obwodów elektrycznych zapobiegają utracie jasności spowodowanej awarią diod, a zapasowy sygnał wejściowy chroni przed zniknięciem obrazu w razie usterki, zapewniając poczucie bezpieczeństwa w newralgicznych sytuacjach.

Oprócz serii PT-RQ25K firma Panasonic zapowiedziała także wprowadzenie na rynek modelu PT-MZ20K — najmniejszego, najlżejszego i najcichszego na świecie projektora LCD o jasności 20 000 lumenów. Urządzenie, które będzie dostępne w sprzedaży od grudnia 2022 roku, wyróżnia się doskonałym stosunkiem ceny do wydajności oraz imponującą jakością obrazu w jasno oświetlonych pomieszczeniach i w przypadku zdalnej transmisji z wykorzystaniem kamer IP, dzięki czemu stanowi świetne rozwiązanie na spotkania korporacyjne, do sal wykładowych i przestrzeni hybrydowych.

 

Model PT-RQ25K będzie dostępny w ofercie we wrześniu 2022 roku. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Panasonic Business.

 

[1] W porównaniu z projektorami laserowymi DLP<109/> o jasności 16 000 lm lub większej wg stanu na styczeń 2022 roku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Światło, które dba o emocje i dobre samopoczucie Biuro prasowe
2024-07-02 | 01:00

Światło, które dba o emocje i dobre samopoczucie

Światło stanowi jeden z najważniejszych elementów architektonicznych, którego rola nie ogranicza się wyłącznie do kreowania estetyki przestrzeni. Coraz bardziej zaawansowane
IT i technologie Cropink – Nowe, rewolucyjne narzędzie reklamowe dla marketerów e-commerce
2024-07-01 | 10:00

Cropink – Nowe, rewolucyjne narzędzie reklamowe dla marketerów e-commerce

Feedink - dostawca technologii specjalizujący się w rozwiązaniach dla e-commerce, wprowadził do oferty Cropink – innowacyjne narzędzie reklamowe, które ma na celu
IT i technologie iiyama prezentuje nowe gamingowe monitory z serii Red Eagle z matrycami Fast IPS
2024-07-01 | 09:00

iiyama prezentuje nowe gamingowe monitory z serii Red Eagle z matrycami Fast IPS

iiyama zapowiada nową serię gamingowych monitorów z klanu Red Eagle wyposażonych w 180Hz matrycę Fast IPS o superszybkim czasie reakcji plamki wynoszącym zaledwie 0,2 ms (MPRT).

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Gminy obawiają się wysokich kar za nieosiągnięcie poziomów recyklingu odpadów. Apelują o szybkie wprowadzenie zasady „zanieczyszczający płaci”

Polska jest ostatnim krajem Unii Europejskiej, który nie wdrożył jeszcze systemu rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP). W efekcie koszty zagospodarowania odpadów opakowaniowych obecnie ponoszą głównie mieszkańcy, a odpowiedzialność organizacyjną – gminy. To na nich spoczywa też obowiązek osiągania określonych prawem poziomów odpadów poddanych recyklingowi. W tym roku wiele z gmin może mieć z tym problem, a to oznacza groźbę kar. Wprowadzenie systemu kaucyjnego bez wcześniejszego albo równoległego wprowadzenia ROP może oznaczać dalsze problemy gmin. – Konieczne jest uszczelnienie systemu – podkreśla Olga Goitowska z Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Prawo

Cudzoziemcy odgrywają coraz większą rolę na polskim rynku pracy. Firmy wciąż obawiają się skomplikowanych i długotrwałych procedur

Liczba pracowników z zagranicy zarejestrowanych w ZUS-ie w ciągu ostatniej dekady wzrosła kilkukrotnie. Zdecydowanie szybciej przybywa w tej grupie obywateli spoza Unii Europejskiej, nie tylko z Ukrainy, Białorusi i Kaukazu, ale też z Azji Południowo-Wschodniej, Afryki czy Ameryki Południowej. W przyszłości potrzeba zatrudniania obcokrajowców będzie coraz większa ze względu na kurczącą się liczbę osób w wieku produkcyjnym. Dlatego firmy podkreślają potrzebę uproszczenia procedur dopuszczających pracowników z krajów trzecich i skrócenia czasu ich procedowania.

Transport

Warszawa pracuje nad rewolucją biletową. Nowy system pozwoli płacić tylko za faktyczny czas podróży lub przejechane kilometry

W stolicy trwają prace nad nowym systemem biletowym. Zamiast karty miejskiej, na której kodowane są wszystkie dane, powstanie centralne konto pasażera, dostępne z komputera i aplikacji mobilnej. Zniknie konieczność skanowania kodów QR w pojazdach, a wprowadzony ma zostać nowy system naliczania opłat za przejazd, wzorowany na obowiązującym m.in. w Londynie.  – Zależy nam, żeby pasażer nie zastanawiał się, jaki bilet kupić, a podróż jego była rozliczana optymalnie, bo o to tu głównie chodzi – przekonuje Agnieszka Siekierska-Otłowska, dyrektorka Pionu Handlowego ZTM w Warszawie.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.