Komunikaty PR

Rekordowy rok dla Cymulate

2021-01-20  |  12:00

Firma Cymulate, dostawca innowacyjnej platformy do symulacji naruszeń i cyberataków, zakończyła ubiegły rok 200 proc. wzrostem przychodów. Pomimo trudnej sytuacji wynikającej z pandemii COVID-19 spółka odnotowała w 2020 r. wzrost zatrudnienia o ponad 150 proc. Przedstawicielem Cymulate w Polsce jest Quest Dystrybucja Sp. z o.o.

Cymulate dostarcza organizacjom na całym świecie innowacyjną platformę BAS (ang. Breach and Attack Simulation) do przeprowadzania symulacji cyberataków i weryfikacji odporności infrastruktury bezpieczeństwa na zagrożenia. W 2020 r. firma osiągnęła rekordowy wzrost przychodów o 200 proc. globalnie, a w Ameryce Północnej o 300 proc. Wskaźnik utrzymania klienta (customer retention) wyniósł 90 proc. Ponadto zatrudnienie zwiększyło się o ponad 150 proc. w związku z rozwojem firmy i rozszerzeniem działalności w Europie i Stanach Zjednoczonych. 

Rok 2020 był dla Cymulate przełomowy. Firma nawiązała współpracę partnerską z Pax8, dostawcą rozwiązań chmurowych oraz z Ingram Micro, jednym z największych producentów rozwiązań technologicznych. Firma uzyskała również potwierdzenie zgodności z wymogami SOC2 Type II (System and Organization Controls 2), a także certyfikat ISO 27001, który potwierdza stosowanie odpowiednich środków i procedur gwarantujących ochronę wrażliwych danych klientów. Ponadto w 2020 r. Cymulate przyznano liczne branżowe nagrody i wyróżnienia, a platforma BAS Cymulate wygrywała konkursy na najlepsze produkty bezpieczeństwa, m.in. pierwsze miejsce w konkursie InfoSec Awards 2020 (kategoria Breach and Attack Simulation) magazynu Cyber ​​Defense Magazine oraz złota nagroda w konkursie Info Security PG Global Excellence Awards (kategoria Breach and Attack Simulation, Detection and Protection). 

Znaczącym sukcesem Cymulate w 2020 r. było odkrycie metody umożliwiającej hakerom przy użyciu techniki znanej jako DLL Side-Loading uruchomienie złośliwego kodu za pośrednictwem protokołu Microsoft RDP (Remote Desktop Protocol). 

Badanie[1] przeprowadzone na zlecenie Cymulate przez Ponemon Institute wykazało, że ​​78 proc. organizacji nie ma dużego zaufania do skuteczności środków bezpieczeństwa stosowanych w ich własnych organizacjach. Mimo to 43 proc. firm nie przeprowadza testów bezpieczeństwa lub robi to tylko w przypadku wystąpienia naruszenia bezpieczeństwa. Podczas gdy 62 proc. firm zakupiło nowe technologie zabezpieczeń, a 59 proc. musiało złagodzić niektóre zasady bezpieczeństwa, aby wspierać pracę zdalną, tylko 38 proc. przetestowało zabezpieczenia chroniące przed nowymi zagrożeniami wynikającymi z wprowadzenia pracy zdalnej.

W 2020 roku gwałtownie wzrosła liczba cyberataków, które są coraz bardziej złożone, wyrafinowane i trudne do wykrycia. Dlatego tak ważne staje się obecnie stosowanie rozwiązań do identyfikacji słabych punktów i weryfikacji skuteczności systemów bezpieczeństwa organizacji, takich jak platforma BAS firmy Cymulate. Pozwala to na bezpieczne testowanie ochrony oraz wskazuje luki w zabezpieczeniach i obszary najbardziej narażone na cyberzagrożenia. Dzięki temu organizacje mogą na bieżąco oceniać swoją realną gotowość do skutecznej i proaktywnej ochrony przed współczesnymi cyberzagrożeniami oraz zapewnić większe bezpieczeństwo.   

 

 

1) „The State of Breach and Attack Simulation and the Need for Continuous Security Validation: 
  A Study of US and UK Organizations”, Ponemon Institute, 11.2020

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu Biuro prasowe
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządowe budżety będą niezależne od rządowych zmian w podatkach. Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać od 2025 roku

Obniżenie podatków, zwłaszcza PIT-u, zubożyło w ostatnich latach budżety polskich samorządów, szczególnie dużych miast. Nowy rząd po konsultacjach z jednostkami samorządu terytorialnego przedstawił w połowie lipca projekt nowej ustawy, zgodnie z którą dochody miast, gmin, powiatów i województw miałyby się opierać na udziale w dochodzie osób mieszkających i pracujących na danym obszarze, a nie w samych podatkach od osób fizycznych i prawnych. W ten sposób zmiany w opodatkowaniu nie będą się przekładać na wysokość wpływów do lokalnych budżetów i ułatwią planowanie inwestycji.

Finanse

Investors TFI: Hossa na giełdach nie skończy się przed 2026 rokiem. Wszystko będzie zależeć od trendu na Wall Street

Polska gospodarka w tym roku urośnie o 3–4 proc. po minimalnym wzroście w 2023 roku. To powinno się przełożyć na dobre wyniki polskich spółek, czyli również ich pozytywne notowania na giełdzie. Trend może zmienić jedynie wolta na Wall Street. Na nią jednak na razie się nie zanosi. Jednak za mniej więcej półtora roku amerykańscy przedsiębiorcy zaczną odczuwać skutki wysokich stóp procentowych, nawet jeśli Fed do tego czasu zdecyduje się na ich obniżki. Wtedy nastroje inwestorów mogą się odwrócić.

Konsument

Nie tylko Zielony, ale też Niebieski Ład. UE intensyfikuje wysiłki na rzecz ochrony zasobów wodnych

Europejski Komitet Regionów wezwał niedawno tworzącą się nową Komisję Europejską do prac nad Europejska Strategią Wodną i powołania komisarza odpowiedzialnego za zasoby wodne w UE. Impulsem do planowania zmian w tym obszarze ma być Blue Deal, czyli Niebieski Ład – inicjatywa stworzona w ubiegłym roku na wzór Zielonego Ładu. Przyspieszenie działań na rzecz ochrony zasobów wodnych to zdaniem ekspertów konieczność w obliczu coraz częstszych i poważniejszych susz, powodzi i problemów z dostępem do wody pitnej. Niebieski Ład ma być istotnym elementem dostosowywania się do zmian klimatu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.