Rekordowy rok dla Cymulate
Firma Cymulate, dostawca innowacyjnej platformy do symulacji naruszeń i cyberataków, zakończyła ubiegły rok 200 proc. wzrostem przychodów. Pomimo trudnej sytuacji wynikającej z pandemii COVID-19 spółka odnotowała w 2020 r. wzrost zatrudnienia o ponad 150 proc. Przedstawicielem Cymulate w Polsce jest Quest Dystrybucja Sp. z o.o.
Cymulate dostarcza organizacjom na całym świecie innowacyjną platformę BAS (ang. Breach and Attack Simulation) do przeprowadzania symulacji cyberataków i weryfikacji odporności infrastruktury bezpieczeństwa na zagrożenia. W 2020 r. firma osiągnęła rekordowy wzrost przychodów o 200 proc. globalnie, a w Ameryce Północnej o 300 proc. Wskaźnik utrzymania klienta (customer retention) wyniósł 90 proc. Ponadto zatrudnienie zwiększyło się o ponad 150 proc. w związku z rozwojem firmy i rozszerzeniem działalności w Europie i Stanach Zjednoczonych.
Rok 2020 był dla Cymulate przełomowy. Firma nawiązała współpracę partnerską z Pax8, dostawcą rozwiązań chmurowych oraz z Ingram Micro, jednym z największych producentów rozwiązań technologicznych. Firma uzyskała również potwierdzenie zgodności z wymogami SOC2 Type II (System and Organization Controls 2), a także certyfikat ISO 27001, który potwierdza stosowanie odpowiednich środków i procedur gwarantujących ochronę wrażliwych danych klientów. Ponadto w 2020 r. Cymulate przyznano liczne branżowe nagrody i wyróżnienia, a platforma BAS Cymulate wygrywała konkursy na najlepsze produkty bezpieczeństwa, m.in. pierwsze miejsce w konkursie InfoSec Awards 2020 (kategoria Breach and Attack Simulation) magazynu Cyber Defense Magazine oraz złota nagroda w konkursie Info Security PG Global Excellence Awards (kategoria Breach and Attack Simulation, Detection and Protection).
Znaczącym sukcesem Cymulate w 2020 r. było odkrycie metody umożliwiającej hakerom przy użyciu techniki znanej jako DLL Side-Loading uruchomienie złośliwego kodu za pośrednictwem protokołu Microsoft RDP (Remote Desktop Protocol).
Badanie[1] przeprowadzone na zlecenie Cymulate przez Ponemon Institute wykazało, że 78 proc. organizacji nie ma dużego zaufania do skuteczności środków bezpieczeństwa stosowanych w ich własnych organizacjach. Mimo to 43 proc. firm nie przeprowadza testów bezpieczeństwa lub robi to tylko w przypadku wystąpienia naruszenia bezpieczeństwa. Podczas gdy 62 proc. firm zakupiło nowe technologie zabezpieczeń, a 59 proc. musiało złagodzić niektóre zasady bezpieczeństwa, aby wspierać pracę zdalną, tylko 38 proc. przetestowało zabezpieczenia chroniące przed nowymi zagrożeniami wynikającymi z wprowadzenia pracy zdalnej. |
W 2020 roku gwałtownie wzrosła liczba cyberataków, które są coraz bardziej złożone, wyrafinowane i trudne do wykrycia. Dlatego tak ważne staje się obecnie stosowanie rozwiązań do identyfikacji słabych punktów i weryfikacji skuteczności systemów bezpieczeństwa organizacji, takich jak platforma BAS firmy Cymulate. Pozwala to na bezpieczne testowanie ochrony oraz wskazuje luki w zabezpieczeniach i obszary najbardziej narażone na cyberzagrożenia. Dzięki temu organizacje mogą na bieżąco oceniać swoją realną gotowość do skutecznej i proaktywnej ochrony przed współczesnymi cyberzagrożeniami oraz zapewnić większe bezpieczeństwo.
1) „The State of Breach and Attack Simulation and the Need for Continuous Security Validation:
A Study of US and UK Organizations”, Ponemon Institute, 11.2020
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Bankowość
Przeciw bankom szykują się pozwy w sprawie złotowych kredytów hipotecznych. Na pierwszy ogień pójdą umowy sprzed 2020 roku
Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu zamierza wytoczyć sprawę spółce GPW Benchmark, która ustala wskaźnik WIBOR, służący m.in. do ustalania oprocentowania rat kredytów mieszkaniowych w złotych. Kolejnym krokiem będą procesy wytaczane przez kredytobiorców bankom. Na razie większość z nich kończy się przegraną klientów, ale tak samo było przy pierwszych procesach o kredyty we frankach. Sprawę zmienić może orzeczenie TSUE spodziewane w 2026 roku.
Polityka
Polska prezydencja skupi się na bezpieczeństwie. Kluczowe ma być też zwiększenie konkurencyjności całej Unii Europejskiej
Wielowymiarowe bezpieczeństwo skupione wokół siedmiu filarów ma być fundamentem polskiej prezydencji w UE. Kluczowe, zwłaszcza w kontekście rosnącego napięcia geopolitycznego czy zagrożenia hybrydowego, jest wzmocnienie bezpieczeństwa zewnętrznego i informacyjnego. Zgodnie z zapowiedziami Donalda Tuska konkurencyjność Europy ma z kolei zależeć od działań deregulacyjnych Parlamentu Europejskiego, polski rząd ma się też koncentrować na znoszeniu barier i obciążeń biurokratycznych.
Ochrona środowiska
Liczebność ponad 40 gatunków ptaków gwałtownie spada. Coraz mniej czajek i gawronów
Na „Czerwonej liście ptaków Polski” jest ponad 40 gatunków, których liczebność spada w gwałtownym tempie. W bliższej lub dalszej perspektywie są zagrożone wyginięciem – alarmuje Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Problem dotyczy głównie gatunków związanych z krajobrazem łąkowym, a także wodno-błotnym. Coraz mniej w naszym środowisku jest m.in. czajek i gawronów.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.