Komunikaty PR

RFID Polska wprowadza na rynek nową platformę systemową RFID Navigator

2020-10-21  |  15:18
Biuro prasowe
Kontakt

Jacek Krywult
PWSK

Toszecka 102
44-117 Gliwice
buro|pwsk.pl| |buro|pwsk.pl
+48 512 890 992
www.pwsk.pl

Firma RFID Polska należący do grupy PWSK z Gliwic, jeden z liderów branży RFID z wieloletnim doświadczeniem, zaprezentowała nowy system – RFID Navigator.

RFID Navigator to modułowy system do monitorowania majątku i osób, śledzenia produkcji, nadzorowania stanów magazynowych oraz przepływu towarów. Stworzony z myślą o lokalizowaniu i usuwaniu wąskich gardeł procesów produkcyjnych, pozwala na zbieranie strategicznych danych o materiałach, komponentach, narzędziach i pracownikach.

 

Navigator rozwiązuje główny problem systemów do monitorowania procesów, czyli skomplikowane i czasochłonne wdrożenie. Opracowane, nowatorskie oprogramowanie pośredniczące pomiędzy sprzętem (czytniki RFID, bramki RFID, czytniki mobilne) uwalnia firmy od konieczności zatrudniania specjalistów i programistów do wdrożenia każdej funkcjonalności z osobna. W ramach RFID Navigator wystarczy wykorzystać gotowe do wdrożenia moduły, które niczym klocki można ze sobą dowolnie łączyć i przekazywać dane pomiędzy urządzeniami zbierającymi informacje a centralną bazą danych przedsiębiorstwa.

 

Takie rozwiązanie sprawia, że więcej przedsiębiorstw będzie mogło sobie pozwolić na wykorzystanie zaawansowanej technologii radiowej RFID do zautomatyzowania swoich procesów. System daje szansę na obniżenie kosztów pracy, eliminuje uciążliwe pomyłki związane z identyfikacją wyrobów, towarów, przesyłek, czy majątku trwałego przedsiębiorstwa” – Jacek Krywult, CEO RFID Polska

 

RFID Navigator doskonale sprawdza się jako system:

  • zaopatrzenia produkcji „just-in-time” za pomocą kart Kanban RFID,
  • śledzenia i ewidencji produkcji, 
  • traceability, czyli identyfikacji poszczególnych komponentów w procesie produkcji,
  • nadzoru ewakuacji,
  • zarządzania formami i matrycami,
  • ewidencji narzędzi, środków trwałych i opakowań zwrotnych.
     

Na RFID Navigator składają się bramki RFID (gromadzące dane), czytniki mobilne, rejestratory RFID (sterujące czytnikami), oraz oprogramowanie zarządzające. Działanie systemu można podzielić na trzy etapy:

 

  1. Przyjęcie i oznakowanie wyrobu – na tym etapie przy użyciu czytnika biurkowego lub drukarki etykiet z programatorem tagów RFID UHF należy zakodować znaczniki RFID.
  2. Śledzenie przepływu towaru – w kluczowych punktach bramki lub czytniki RFID wyposażone w aplikację rejestrującą Navigator identyfikują oznakowane wcześniej obiekty.
  3. Analiza danych za pomocą modułu RFID Navigator Manager – śledzenie zdarzeń, odczyt i zarządzanie danymi. Oprogramowanie pozwala łatwo i sprawnie generować raporty pełne konkretnych informacji. Przygotowane dane można importować do systemów ERP, SAP itp. w celu ich analizy i integracji z informacjami z pozostałych działów przedsiębiorstwa.
     

Pojawienie się na rynku systemu takiego jak RFID Navigator to dobra okazja na zrobienie pierwszego kroku w kierunku wdrożenia technologii RFID w przedsiębiorstwie. Technologia RFID jest już oficjalnie zalecana do stosowania np. w branży automotive (rekomendacja VDA 5500) czy lotnictwie pasażerskim do oznaczania bagażu. Rozwiązania RFID coraz szybciej zyskują na popularności w Polsce, a automatyzacja, którą ze sobą niosą to dobry sposób na unowocześnienie procesów w polskich przedsiębiorstwach.


Więcej informacji znaleźć można na https://www.rfidpolska.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PWSK
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE

Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.

Prawo

Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna

Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.

Konsument

Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania

Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.