RFID Polska wprowadza na rynek nową platformę systemową RFID Navigator

Jacek Krywult
PWSK
Toszecka 102
44-117 Gliwice
buro|pwsk.pl| |buro|pwsk.pl
+48 512 890 992
www.pwsk.pl
Firma RFID Polska należący do grupy PWSK z Gliwic, jeden z liderów branży RFID z wieloletnim doświadczeniem, zaprezentowała nowy system – RFID Navigator.
RFID Navigator to modułowy system do monitorowania majątku i osób, śledzenia produkcji, nadzorowania stanów magazynowych oraz przepływu towarów. Stworzony z myślą o lokalizowaniu i usuwaniu wąskich gardeł procesów produkcyjnych, pozwala na zbieranie strategicznych danych o materiałach, komponentach, narzędziach i pracownikach.
Navigator rozwiązuje główny problem systemów do monitorowania procesów, czyli skomplikowane i czasochłonne wdrożenie. Opracowane, nowatorskie oprogramowanie pośredniczące pomiędzy sprzętem (czytniki RFID, bramki RFID, czytniki mobilne) uwalnia firmy od konieczności zatrudniania specjalistów i programistów do wdrożenia każdej funkcjonalności z osobna. W ramach RFID Navigator wystarczy wykorzystać gotowe do wdrożenia moduły, które niczym klocki można ze sobą dowolnie łączyć i przekazywać dane pomiędzy urządzeniami zbierającymi informacje a centralną bazą danych przedsiębiorstwa.
„Takie rozwiązanie sprawia, że więcej przedsiębiorstw będzie mogło sobie pozwolić na wykorzystanie zaawansowanej technologii radiowej RFID do zautomatyzowania swoich procesów. System daje szansę na obniżenie kosztów pracy, eliminuje uciążliwe pomyłki związane z identyfikacją wyrobów, towarów, przesyłek, czy majątku trwałego przedsiębiorstwa” – Jacek Krywult, CEO RFID Polska
RFID Navigator doskonale sprawdza się jako system:
- zaopatrzenia produkcji „just-in-time” za pomocą kart Kanban RFID,
- śledzenia i ewidencji produkcji,
- traceability, czyli identyfikacji poszczególnych komponentów w procesie produkcji,
- nadzoru ewakuacji,
- zarządzania formami i matrycami,
- ewidencji narzędzi, środków trwałych i opakowań zwrotnych.
Na RFID Navigator składają się bramki RFID (gromadzące dane), czytniki mobilne, rejestratory RFID (sterujące czytnikami), oraz oprogramowanie zarządzające. Działanie systemu można podzielić na trzy etapy:
- Przyjęcie i oznakowanie wyrobu – na tym etapie przy użyciu czytnika biurkowego lub drukarki etykiet z programatorem tagów RFID UHF należy zakodować znaczniki RFID.
- Śledzenie przepływu towaru – w kluczowych punktach bramki lub czytniki RFID wyposażone w aplikację rejestrującą Navigator identyfikują oznakowane wcześniej obiekty.
- Analiza danych za pomocą modułu RFID Navigator Manager – śledzenie zdarzeń, odczyt i zarządzanie danymi. Oprogramowanie pozwala łatwo i sprawnie generować raporty pełne konkretnych informacji. Przygotowane dane można importować do systemów ERP, SAP itp. w celu ich analizy i integracji z informacjami z pozostałych działów przedsiębiorstwa.
Pojawienie się na rynku systemu takiego jak RFID Navigator to dobra okazja na zrobienie pierwszego kroku w kierunku wdrożenia technologii RFID w przedsiębiorstwie. Technologia RFID jest już oficjalnie zalecana do stosowania np. w branży automotive (rekomendacja VDA 5500) czy lotnictwie pasażerskim do oznaczania bagażu. Rozwiązania RFID coraz szybciej zyskują na popularności w Polsce, a automatyzacja, którą ze sobą niosą to dobry sposób na unowocześnienie procesów w polskich przedsiębiorstwach.
Więcej informacji znaleźć można na https://www.rfidpolska.pl

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Norwegia i Islandia mocniej rozważają dołączenie do UE. To byłyby ważne decyzje dla Polski
W Norwegii i na Islandii coraz częściej wspomina się o potencjalnej akcesji do Unii Europejskiej. Możliwe, że w obu tych krajach odbędą się referenda, które zbadają poparcie dla tej idei w społeczeństwach. Zdaniem europosła KO akcesja obu północnych państw byłaby znaczącym wzmocnieniem dla UE, ale także ważną decyzją dla Polski.
Infrastruktura
Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.