Schneider Electric tworzy profesjonalną platformę edukacyjną, aby uzupełnić lukę
- Uniwersytet Schneider Electric pomoże profesjonalistom z branży centrów danych podnieść kwalifikacje, oferując bezpłatne wskazówki dotyczące najnowszych technologii, zrównoważonego rozwoju i inicjatyw w zakresie efektywności energetycznej.
- Platforma znana wcześniej jako APC™ Data Center University dostarczyła niemal 1 milion kursów ponad 650 tysiącom użytkowników na całym świecie.
- Dostępny w 14 językach Uniwersytet Schneider Electric oferuje łatwo dostępną edukację w krajach, w których jest ona najbardziej potrzebna, odpowiadając na wyzwania związane z umiejętnościami w branży.
Schneider Electric™, lider cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, ogłosił serię aktualizacji swojej niezależnej od dostawców i akredytowanej przez CPD (Continuing Professional Development) cyfrowej platformy edukacyjnej Schneider Electric University. Dostępna bezpłatnie online w 14 różnych językach, dedykowana platforma rozwoju zawodowego bezpośrednio uzupełnia lukę w umiejętnościach sektora specjalistów ds. centrów danych, pomagając zainteresowanym podmiotom z branży w podnoszeniu kwalifikacji i byciu na bieżąco z najnowszymi technologiami, zrównoważonym rozwojem i inicjatywami z zakresu efektywności energetycznej wpływającymi na ten sektor.
Do tej pory Uniwersytet Schneider Electric przeprowadził ponad 1 milion kursów dla ponad 650 tys. użytkowników centrów danych z ponad 180 krajów. Nowe aktualizacje kwalifikacji Data Center Certified Associate (DCCA) Uniwersytetu Schneider Electric obejmują podstawy zarządzania zasilaniem oraz chłodzenia, rodzajów szaf i bezpieczeństwa infrastruktury fizycznej, a także wskazówki dotyczące optymalizacji projektów centrów danych w celu zwiększenia odporności, efektywności energetycznej i realizacji zasad zrównoważonego rozwoju.
Oto przykładowe tematy najnowszych kursów: “Optimizing Cooling Layouts for the Data Center”, “Fundamental Cabling Strategies in the Data Center”, “Examining Fire Protection Methods in the Data Center” czy “Fundamentals of Cooling II – Humidity in the Data Center”.
Ponadto program szkolenia obejmuje kluczowe dla branży punkty, takie jak planowanie lokalizacji centrów danych. Zawarte są w nim wskazówki dotyczące wyboru terenów pod budowę pod kątem dostępu do energii odnawialnej. Wymienia także alternatywne technologie wytwarzania energii, które pomagają w realizacji strategii opartej na energii odnawialnej, wytwarzaniu energii na miejscu i wykorzystaniu technologii takich jak mikrosieci. Kolejnym z punktów jest technologia baterii dla centrów danych. W jego ramach możliwa jest ocena wpływu różnych typów baterii UPS na zrównoważony rozwój, wskazanie korzyści płynących z technologii litowo-jonowej czy analiza powiązanych kosztów cyklu życia.
Rosnące zapotrzebowanie, a wakatów coraz więcej
Jak wynika z badania Uptime Institute Annual Data Center Survey 2021, za trzy lata globalne zapotrzebowanie na specjalistów ds. centrów danych wyniesie 2,3 mln osób. Już dziś 32 proc. pracodawców z branży zgłosiło trudności w utrzymaniu pracowników, a 47 proc. ma wyzwania ze znalezieniem wykwalifikowanych kandydatów na otwarte stanowiska pracy. Przyciąganie i zatrzymywanie talentów w branży, która jest sercem gospodarki cyfrowej, osiąga więc moment krytyczny.
Zachęcając do podnoszenia kwalifikacji i kontynuowania rozwoju zawodowego, Uniwersytet Schneider Electric bezpośrednio rozwiązuje problem niedoboru umiejętności w branży centrów danych, pomagając firmom w przyciąganiu i przekwalifikowaniu zarówno nowych, jak i obecnych pracowników, oraz zapewniając dostęp do specjalistycznej edukacji technicznej w każdym miejscu.
– W ciągu ostatnich kilku lat zapotrzebowanie na moc obliczeniową centrów danych rosło wykładniczo, osiągając rekordowe wartości wraz z przyspieszeniem cyfryzacji i adaptacji chmury. Niedobór talentów w sektorze pozostaje poważnym wyzwaniem i ma potencjalne implikacje dla innych powiązanych branż – mówi Rob McKernan, Senior Vice President, Secure Power Division, Schneider Electric Europe. – Dostarczając wskazówek dotyczących najnowszych technologii i inicjatyw związanych ze zrównoważonym rozwojem, wierzymy, że Uniwersytet Schneider Electric oferuje bezcenne zasoby, które pomogą zniwelować lukę w umiejętnościach poprzez wzmocnienie ekosystemów biznesowych, przekwalifikowanie siły roboczej i wyszkolenie następnej generacji profesjonalistów, którzy będą budować centra danych przyszłości – dodaje.
Długoterminowe zaangażowanie w edukację
W 2006 roku, przed dołączeniem APC™ do Schneider Electric, członkowie Data Science Center w firmie, która stanowi dziś sztandarową markę Schneider Electric w zakresie bateryjnego zasilania awaryjnego, ochrony przeciwprzepięciowej i fizycznej infrastruktury IT dla centrów danych oraz środowisk przetwarzania brzegowego, stworzyli Uniwersytet Centrum Danych jako bezpłatne źródło pomocy w szkoleniu i podnoszeniu kwalifikacji kolejnych generacji profesjonalistów. Ich wizją było stworzenie akredytowanego przez CPD programu szkoleniowego, który wspierałby rozwój zawodowy interesariuszy z branży i przygotowywał ich do budowy centrów danych przyszłości.
Dostępna obecnie pod nazwą Schneider Electric University platforma rozrosła się do ponad 200 kursów z zakresu centrów danych, efektywności energetycznej i zrównoważonego rozwoju poprzez dwa dedykowane programy certyfikujące: Professional Energy Manager (PEM) oraz Data Center Certified Associate (DCCA). Wszystkie kursy dostępne są jako 1-godzinne moduły do samodzielnej nauki w 14 różnych językach, oferując bezpłatny dostęp do edukacji energetycznej w każdym miejscu. Ponadto Uniwersytet jest uznawany przez 25 różnych organizacji branżowych CPD, w tym BICSI, Electrical Contractors Association (ECA), Engineers Ireland oraz Renewable Energy & Energy Efficiency Partnership (REEEP).
Schneider Electric University jako jedna z pierwszych w branży platform rozwoju zawodowego dla centrów danych i zarządzania energią, pozostaje całkowicie bezstronny, a wszystkie kursy zachowują 100 proc. neutralności wobec dostawców.
Więcej informacji o Schneider Electric University jest dostępne na stronie internetowej platformy.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Norwegia i Islandia mocniej rozważają dołączenie do UE. To byłyby ważne decyzje dla Polski
W Norwegii i na Islandii coraz częściej wspomina się o potencjalnej akcesji do Unii Europejskiej. Możliwe, że w obu tych krajach odbędą się referenda, które zbadają poparcie dla tej idei w społeczeństwach. Zdaniem europosła KO akcesja obu północnych państw byłaby znaczącym wzmocnieniem dla UE, ale także ważną decyzją dla Polski.
Infrastruktura
Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.