Komunikaty PR

Schneider Electric tworzy profesjonalną platformę edukacyjną, aby uzupełnić lukę

2022-08-09  |  14:25
Biuro prasowe
  • Uniwersytet Schneider Electric pomoże profesjonalistom z branży centrów danych podnieść kwalifikacje, oferując bezpłatne wskazówki dotyczące najnowszych technologii, zrównoważonego rozwoju i inicjatyw w zakresie efektywności energetycznej.
  • Platforma znana wcześniej jako APC™ Data Center University dostarczyła niemal 1 milion kursów ponad 650 tysiącom użytkowników na całym świecie.
  • Dostępny w 14  językach Uniwersytet Schneider Electric oferuje łatwo dostępną edukację w krajach, w których jest ona najbardziej potrzebna, odpowiadając na wyzwania związane z umiejętnościami w branży.

Schneider Electric™, lider cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, ogłosił serię aktualizacji swojej niezależnej od dostawców i akredytowanej przez CPD (Continuing Professional Development) cyfrowej platformy edukacyjnej Schneider Electric University. Dostępna bezpłatnie online w 14 różnych językach, dedykowana platforma rozwoju zawodowego bezpośrednio uzupełnia lukę w umiejętnościach sektora specjalistów ds. centrów danych, pomagając zainteresowanym podmiotom z branży w podnoszeniu kwalifikacji i byciu na bieżąco z najnowszymi technologiami, zrównoważonym rozwojem i inicjatywami z zakresu efektywności energetycznej wpływającymi na ten sektor.

Do tej pory Uniwersytet Schneider Electric przeprowadził ponad 1 milion kursów dla ponad 650 tys. użytkowników centrów danych z ponad 180 krajów. Nowe aktualizacje kwalifikacji Data Center Certified Associate (DCCA) Uniwersytetu Schneider Electric obejmują podstawy zarządzania zasilaniem oraz chłodzenia, rodzajów szaf i bezpieczeństwa infrastruktury fizycznej, a także wskazówki dotyczące optymalizacji projektów centrów danych w celu zwiększenia odporności, efektywności energetycznej i realizacji zasad zrównoważonego rozwoju.

Oto przykładowe tematy najnowszych kursów: “Optimizing Cooling Layouts for the Data Center”, “Fundamental Cabling Strategies in the Data Center”, “Examining Fire Protection Methods in the Data Center” czy “Fundamentals of Cooling II – Humidity in the Data Center”.

Ponadto program szkolenia obejmuje kluczowe dla branży punkty, takie jak planowanie lokalizacji centrów danych. Zawarte są w nim wskazówki dotyczące wyboru terenów pod budowę  pod kątem dostępu do energii odnawialnej. Wymienia także alternatywne technologie wytwarzania energii, które pomagają w realizacji strategii opartej na energii odnawialnej, wytwarzaniu energii na miejscu i wykorzystaniu technologii takich jak mikrosieci. Kolejnym z punktów jest technologia baterii dla centrów danych. W jego ramach możliwa jest ocena wpływu różnych typów baterii UPS na zrównoważony rozwój, wskazanie korzyści płynących z technologii litowo-jonowej czy analiza powiązanych kosztów cyklu życia.

Rosnące zapotrzebowanie, a wakatów coraz więcej

Jak wynika z badania Uptime Institute Annual Data Center Survey 2021, za trzy lata globalne zapotrzebowanie na specjalistów ds. centrów danych wyniesie 2,3 mln osób. Już dziś 32 proc. pracodawców z branży zgłosiło trudności w utrzymaniu pracowników, a 47 proc. ma wyzwania ze znalezieniem wykwalifikowanych kandydatów na otwarte stanowiska pracy. Przyciąganie i zatrzymywanie talentów w branży, która jest sercem gospodarki cyfrowej, osiąga więc moment krytyczny.

Zachęcając do podnoszenia kwalifikacji i kontynuowania rozwoju zawodowego, Uniwersytet Schneider Electric bezpośrednio rozwiązuje problem niedoboru umiejętności w branży centrów danych, pomagając firmom w przyciąganiu i przekwalifikowaniu zarówno nowych, jak i obecnych pracowników, oraz zapewniając dostęp do specjalistycznej edukacji technicznej w każdym miejscu.

– W ciągu ostatnich kilku lat zapotrzebowanie na moc obliczeniową centrów danych rosło wykładniczo, osiągając rekordowe wartości wraz z przyspieszeniem cyfryzacji i adaptacji chmury. Niedobór talentów w sektorze pozostaje poważnym wyzwaniem i ma potencjalne implikacje dla innych powiązanych branżmówi Rob McKernan, Senior Vice President, Secure Power Division, Schneider Electric Europe.Dostarczając wskazówek dotyczących najnowszych technologii i inicjatyw związanych ze zrównoważonym rozwojem, wierzymy, że Uniwersytet Schneider Electric oferuje bezcenne zasoby, które pomogą zniwelować lukę w umiejętnościach poprzez wzmocnienie ekosystemów biznesowych, przekwalifikowanie siły roboczej i wyszkolenie następnej generacji profesjonalistów, którzy będą budować centra danych przyszłości – dodaje.

Długoterminowe zaangażowanie w edukację

W 2006 roku, przed dołączeniem APC™ do Schneider Electric, członkowie Data Science Center w firmie, która stanowi dziś sztandarową markę Schneider Electric w zakresie bateryjnego zasilania awaryjnego, ochrony przeciwprzepięciowej i fizycznej infrastruktury IT dla centrów danych oraz środowisk przetwarzania brzegowego, stworzyli Uniwersytet Centrum Danych jako bezpłatne źródło pomocy w szkoleniu i podnoszeniu kwalifikacji kolejnych generacji profesjonalistów. Ich wizją było stworzenie akredytowanego przez CPD programu szkoleniowego, który wspierałby rozwój zawodowy interesariuszy z branży i przygotowywał ich do budowy centrów danych przyszłości.

Dostępna obecnie pod nazwą Schneider Electric University platforma rozrosła się do ponad 200 kursów z zakresu centrów danych, efektywności energetycznej i zrównoważonego rozwoju poprzez dwa dedykowane programy certyfikujące: Professional Energy Manager (PEM) oraz Data Center Certified Associate (DCCA). Wszystkie kursy dostępne są jako 1-godzinne moduły do samodzielnej nauki w 14 różnych językach, oferując bezpłatny dostęp do edukacji energetycznej w każdym miejscu. Ponadto Uniwersytet jest uznawany przez 25 różnych organizacji branżowych CPD, w tym BICSI, Electrical Contractors Association (ECA), Engineers Ireland oraz Renewable Energy & Energy Efficiency Partnership (REEEP).

Schneider Electric University jako jedna z pierwszych w branży platform rozwoju zawodowego dla centrów danych i zarządzania energią, pozostaje całkowicie bezstronny, a wszystkie kursy zachowują 100 proc. neutralności wobec dostawców.

Więcej informacji o Schneider Electric University jest dostępne na stronie internetowej platformy. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic Biuro prasowe
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że
IT i technologie SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie
2024-07-23 | 10:00

SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie

SOFTSWISS, międzynarodowa firma IT z biurami rozwoju w Warszawie i Poznaniu, obchodzi 21 lipca 15-lecie swojej działalności. Na przestrzeni tych lat firma osiągnęła znaczące sukcesy i nadal
IT i technologie realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży
2024-07-23 | 06:00

realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży

Główny aparat realme 12 o rozdzielczości 50MP oraz matryca SONY LYT-600 z optyczną stabilizacją obrazu (OIS) zapewnia doskonałą jakość zdjęć, zwłaszcza w warunkach słabego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.