Selfmaker i SUNMI – szansa na unowocześnienie handlu i usług w Polsce
Selfmaker i SUNMI – szansa na unowocześnienie handlu i usług w Polsce
Selfmaker, polska spółka technologiczna rozwijająca automatyzację procesów sprzedaży towarów i usług rozszerza swoje portfolio o urządzenia firmy SUNMI. Za sprzedaż gotowych, przyjaznych dla użytkownika urządzeń odpowiadać będzie iMretail.pl, spółka-córka firmy Selfmaker. Obie firmy mają nadzieję, że dostępność nowoczesnych i sprawdzonych urządzeń SUNMI zwiększy w Polsce popularność internetu rzeczy (IoT) oraz szeroko rozumianej automatyzacji procesów sprzedaży towarów i usług.
SUNMI to znany na rynku azjatyckim producent urządzeń rozwijających automatyzację w punktach sprzedaży – ręcznych terminali metkujących, terminali płatniczych, kas samoobsługowych, infokiosków oraz szeregu akcesoriów rozszerzających możliwości tych urządzeń – kamer, skanerów czy podtrzymywania zasilania. Urządzenia tej firmy zostały wdrożone w 1,5 miliona punktów, w małych i średnich przedsiębiorstwach, takich jak sklepy stacje benzynowe, usługi dostawy posiłków, drogerie, a nawet parki rozrywki.
Współpraca z SUNMI pozwoli nam promować automatyzację handlu i usług poprzez dostarczanie nowoczesnych, estetycznych i godnych zaufania rozwiązań. Ponieważ urządzenia są produkowane masowo, ich cena będzie atrakcyjna dla przedsiębiorstw o różnej wielkości. Jednocześnie Selfmaker będzie kontynuował swoją działalność badawczo-rozwojową projektując i wdrażając sprzęt tworzony na indywidualne zamówienia klientów oraz produkty w krótszych seriach. Jestem przekonany, że dzięki możliwości wyboru polscy przedsiębiorcy masowo przekonają się do wprowadzania nowoczesnych rozwiązań, niezbędnych w trakcie i po pandemii."
– powiedział Marek Wieteska, prezes Selfmaker Technology
Obserwując rynek w Europie zwróciliśmy uwagę na firmę Selfmaker. Doceniając wiedzę i doświadczenie ich pracowników, dogłębną znajomość uwarunkowań regionalnych i lokalnych a przede bliskie nam spojrzenie na rozwój automatyzacji i IoT w handlu i usługach postanowiliśmy rozpocząć współpracę. Mam nadzieję, że będzie to inspiracja dla polskich przedsiębiorców i impuls dla rozwoju ich przedsiębiorstw.
– powiedział Marcin Budziszewski Sales Director Poland and Central Europe SUNMI
Dla zwiększenia efektywności sprzedaży i serwisu urządzeń SUNMI oraz części produktów zaprojektowanych i zbudowanych przez Selfmaker została powołana spółka-córka, iMretail.pl. Na jej czele stanął Przemysław Wójcicki, dyrektor sprzedaży globalnej Selfmaker.
Dynamiczny rozwój rynku i zainteresowanie klientów naszymi rozwiązaniami wymusiły logiczny podział na część badawczo-rozwojową i produkcyjną oraz na część handlową. Pozwoliło nam to zoptymalizować struktury, usprawnić proces obsługi klientów oraz znaleźć potencjał do sprzedaży produktów firmy SUNMI. Zgodnie z naszą strategią rozwijamy się i pomagamy się rozwijać naszym klientom, również w tych trudnych czasach.
– powiedział Wójcicki
W ramach ciągłego rozwoju firma Selfmaker zainwestowała w nowy obiekt produkcyjno-biurowy w okolicach Łodzi, do którego przeniesie projektowanie i wytwarzanie własnych urządzeń. W Warszawie gotowy jest showroom firmy prezentujący dostępne rozwiązania oraz tworzący przestrzeń dyskusji nad indywidualnymi potrzebami klientów i możliwościami ich zaspokojenia. Ze względu na pandemię showroom zostanie otwarty, kiedy będzie to bezpieczne zarówno dla klientów, jak i pracowników.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.