Siemens i SAP wspólnie przyspieszają transformację cyfrową przemysłu

Kinga Woźniakowska
W dobrym tonie. PR
kinga|prwdobrymtonie.pl| |kinga|prwdobrymtonie.pl
+48663416733
prwdobrymtonie.pl
Firmy Siemens i SAP SE ogłosiły nawiązanie nowego partnerstwa. Oba podmioty wykorzystają wiedzę branżową i połączą komplementarne rozwiązania w zakresie oprogramowania do zarządzania cyklem życia produktu, łańcuchem dostaw i aktywami w spójne pakiety. Dzięki temu, klienci Siemens i SAP będą mogli tworzyć innowacje oraz nowe modele biznesowe, które przyspieszą globalną cyfrową transformację przemysłu.
W ramach nowej współpracy, Siemens i SAP uzupełnią oraz połączą swoje siły, aby zaoferować klientom pierwsze prawdziwie zintegrowane rozwiązania w zakresie zarządzania cyklem życia produktu (PLM), łańcuchami dostaw, usługami oraz aktywami. Dzięki temu firmy będą mogły stworzyć prawdziwy proces cyfrowy dla pełnej ścieżki produktowej. Rozwiązania oferowane przez Siemens i SAP zintegrują wszystkie wirtualne modele i symulacje produktu lub aktywów z kluczowymi informacjami biznesowymi i danymi dotyczącymi wydajności dostępnymi w czasie rzeczywistym.
– Transformacja cyfrowa będzie miała decydujące znaczenie dla przemysłu wytwórczego. Dzięki niej można zwiększyć wydajność oraz przyspieszyć procesy powstawania innowacji. Dlatego też przedsiębiorstwa muszą połączyć siły na nowe sposoby, aby efektywnie wspierać procesy transformacyjne. Ta ekscytująca współpraca pomiędzy dwoma liderami w branży dotyczy czegoś więcej niż tylko interoperacyjności i interfejsów. Chodzi o stworzenie prawdziwie zintegrowanego procesu cyfrowego, który łączy zarządzanie cyklem życia produktu i aktywami z codziennym biznesem, co umożliwia klientom optymalizację produkcji – mówi Klaus Helmrich, członek zarządu Siemens AG i CEO Siemens Digital Industries.
Silosy pomiędzy działem inżynieryjnym a biznesem istnieją w przedsiębiorstwach od dziesięcioleci. Partnerstwo Siemens i SAP pomoże klientom rozbić te silosy, dzięki czemu producenci, zespoły projektantów, jak i kierownicy serwisu będą mieli dostęp do informacji potrzebnych do szybkiego tworzenia nowej oferty produktów i usług zorientowanych na klienta oraz zarządzania obecnym portfolio.
– Producenci projektują i dostarczają coraz bardziej inteligentne produkty oraz aktywa, zatem dostęp do informacji biznesowych w czasie rzeczywistym ma kluczowe znaczenie dla szybszego wprowadzania na rynek kolejnych innowacji. Połączenie doświadczenia firm SAP i Siemens w zakresie procesów biznesowych Industry 4.0 pozwala przedsiębiorstwom na stworzenie cyfrowego procesu dla całej ścieżki produktowej i aktywów. Dzięki temu kompleksowemu rozwiązaniu zespoły w całej sieci biznesowej mogą wydajnie współpracować ze sobą, projektując i dostarczając innowacyjne rozwiązania w sposób bardziej efektywny, opłacalny i zrównoważony – mówi Thomas Saueressig, członek zarządu SAP SE odpowiedzialny za rozwój segmentu SAP Product Engineering.
Pierwsza wspólna oferta dla sektora produkcyjnego zakłada, że firma SAP zacznie oferować swoim klientom rozwiązanie Siemens Teamcenter®, jako główną oś kooperacji przy procesach zarządzania aktywami i danymi, natomiast firma Siemens zaoferuje rozwiązania SAP® Intelligent Asset Management oraz SAP Portfolio and Project Management, aby zmaksymalizować wartość biznesową dla wytwórców. Obie firmy będą współpracować nad rozwojem portfolio aplikacji, które zapewnia tworzenie cyfrowego procesu dla całego cyklu życia produktu, co podniesie ogólną efektywność biznesową oferowanych rozwiązań.
– Połączenie Teamcenter firmy Siemens i oprogramowania SAP S/4HANA® zapewnia przedsiębiorstwom korzystanie z kompleksowych możliwości tworzenia cyfrowych procesów, od projektu produktu po wycofanie go z eksploatacji. Korzyści technologiczne wynikające z wstępnej integracji aplikacji PLM, ERP, zarządzania aktywami i łańcuchem dostaw oraz korzyści biznesowe wynikające z bardziej elastycznego reagowania na zmieniający się popyt rynkowy sprawiają, że jest to istotny czynnik dla firm poszukujących przewagi konkurencyjnej w gospodarce cyfrowej – zauważa Bob Parker, Senior VP of Industry Research w IDC.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.