Komunikaty PR

Skver: innowacyjna, modułowa linia opraw parkowo-drogowych

2024-06-04  |  01:00

Problem zanieczyszczenia światłem (światło rozproszone) dotyka nie tylko człowieka, ale także jego otoczenie. Ma wpływ na środowisko naturalne, zdrowie ludzi i zwierząt oraz nasze zasoby energetyczne – jest to niepotrzebne marnowanie energii. Dlatego tak istotne jest dostosowanie lamp do wymagających warunków zewnętrznych. W portfolio Lena Lighting pojawiły się nowe, zaawansowane technologicznie oprawy miejsko-parkowe, które łączą w sobie innowacyjną technologię z inteligentnym, modułowym designem.  Pozwala to na łatwe i szybkie wprowadzanie zmian konstrukcyjnych i wizualnych w lampie.

Skver rewolucjonizuje podejście do oświetlenia zewnętrznego. Znakomite parametry, unikalna konstrukcja i kreatywny design czynią z niej idealną oprawę  dla najbardziej wymagających przestrzeni miejskich. Linia powstała w duchu koncepcji Nature Centric Lighting, z myślą o ekologii i bezpieczeństwie. Projektanci zastosowali szereg nowoczesnych rozwiązań, znacząco poszerzających możliwości opraw.

Do projektu opraw Skver podeszliśmy bez żadnych ograniczeń,  mogąc pozwolić sobie na pełnię twórczej swobody.  Za cel postawiliśmy sobie stworzenie produktu, który będzie istotnie poprawiał jakość przestrzeni miejskiej, uczyni ją bardziej atrakcyjną i bezpieczną, ale uwzględni przy tym komfort całego ekosystemu. Chcieliśmy też zaoferować innowacyjne funkcjonalności oraz zaskoczyć minimalistycznym, inteligentnym designem”.- mówi Michał Macewicz Dyrektor Sprzedaży ds. opraw ulicznych i drogowych z Lena Lighting.

Linia Skver obejmuje modele nasłupowe i zwieszane, o dookólnym i soczewkowym sposobie świecenia,  beznarzędziowym dostępie do komponentów elektrycznych oraz z innowacyjnym modułem LED. Każdy z dostępnych wariantów można elastycznie modyfikować za pomocą serii specjalnych akcesoriów, aby optymalnie  dostosować  oprawy do najbardziej różnorodnych założeń projektowych.  Dzięki takim rozwiązaniom  można  na przykład w razie potrzeby korygować rozsył światła, bez konieczności kosztownej wymiany oprawy. W  wybranych modelach producent zastosował też technologię Tunable White, która pozwala na regulację barwy światła.

Niezwykła trwałość

Oprawy Skver zostały wykonane z bardzo trwałych materiałów, odpornych na wilgoć, promieniowanie słoneczne oraz uderzenia (IK10). Modele w wersji C5+ są także odporne na  korozję, dlatego z powodzeniem mogą być montowane w miejscach bezpośredniej styczności z akwenami wodnymi o różnym stopniu zasolenia i w strefach przemysłowych Przekłada się to na długą żywotność i niską awaryjność produktów.

Ekologia i bezpieczeństwo

Zespół projektowy Lena Lighting  stworzył  oprawy zgodne ze standardami  ZHAGA Book 13, 15 i 18. Konstrukcja lamp umożliwia wymianę poszczególnych komponentów bez potrzeby wymiany całej oprawy i standaryzuje miejsce oraz sposób ich montażu. Dzięki takim rozwiązaniom oprawy Skver LED przygotowane są pod wyzwania przyszłości, gwarantując optymalny cykl życia infrastruktury miejskiej, z poszanowaniem środowiska naturalnego. Pozwala to rozwijać spójny system inteligentnego i estetycznego oświetlenia teraz i w przyszłości.

Producent przywiązał też wagę do udogodnień w zakresie eksploatacji.  Serwis urządzeń jest bezpieczny i nie wymaga użycia narzędzi – wystarczy otworzyć komorę oprawy, wyjąć płytę i zamienić ją na nową, a przyczynę awarii ustalić w warsztacie czy laboratorium. W niektórych modelach zastosowano też dodatkową ochronę dla serwisantów. W momencie otwarcia komory elektrycznej zastosowany rozłącznik nożowy odcina zasilanie, pozwalając na bezpieczną realizację niezbędnych prac serwisowych.

Skver to ultranowoczesne oprawy, które spełniają restrykcyjne wymagania jakości i bezpieczeństwa. Szerokie możliwości modyfikacji, wpisujące się w nurt Nature Centric Lighting, pomagają tworzyć przyjazne ludziom i zwierzętom przestrzenie, eliminujące zjawisko zanieczyszczenia światłem. To niezwykle wydajne i energooszczędne rozwiązanie, które wyznacza kierunek rozwoju branży oświetleniowej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.