Komunikaty PR

Skver: innowacyjna, modułowa linia opraw parkowo-drogowych

2024-06-04  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.15 MB )

Problem zanieczyszczenia światłem (światło rozproszone) dotyka nie tylko człowieka, ale także jego otoczenie. Ma wpływ na środowisko naturalne, zdrowie ludzi i zwierząt oraz nasze zasoby energetyczne – jest to niepotrzebne marnowanie energii. Dlatego tak istotne jest dostosowanie lamp do wymagających warunków zewnętrznych. W portfolio Lena Lighting pojawiły się nowe, zaawansowane technologicznie oprawy miejsko-parkowe, które łączą w sobie innowacyjną technologię z inteligentnym, modułowym designem.  Pozwala to na łatwe i szybkie wprowadzanie zmian konstrukcyjnych i wizualnych w lampie.

Skver rewolucjonizuje podejście do oświetlenia zewnętrznego. Znakomite parametry, unikalna konstrukcja i kreatywny design czynią z niej idealną oprawę  dla najbardziej wymagających przestrzeni miejskich. Linia powstała w duchu koncepcji Nature Centric Lighting, z myślą o ekologii i bezpieczeństwie. Projektanci zastosowali szereg nowoczesnych rozwiązań, znacząco poszerzających możliwości opraw.

Do projektu opraw Skver podeszliśmy bez żadnych ograniczeń,  mogąc pozwolić sobie na pełnię twórczej swobody.  Za cel postawiliśmy sobie stworzenie produktu, który będzie istotnie poprawiał jakość przestrzeni miejskiej, uczyni ją bardziej atrakcyjną i bezpieczną, ale uwzględni przy tym komfort całego ekosystemu. Chcieliśmy też zaoferować innowacyjne funkcjonalności oraz zaskoczyć minimalistycznym, inteligentnym designem”.- mówi Michał Macewicz Dyrektor Sprzedaży ds. opraw ulicznych i drogowych z Lena Lighting.

Linia Skver obejmuje modele nasłupowe i zwieszane, o dookólnym i soczewkowym sposobie świecenia,  beznarzędziowym dostępie do komponentów elektrycznych oraz z innowacyjnym modułem LED. Każdy z dostępnych wariantów można elastycznie modyfikować za pomocą serii specjalnych akcesoriów, aby optymalnie  dostosować  oprawy do najbardziej różnorodnych założeń projektowych.  Dzięki takim rozwiązaniom  można  na przykład w razie potrzeby korygować rozsył światła, bez konieczności kosztownej wymiany oprawy. W  wybranych modelach producent zastosował też technologię Tunable White, która pozwala na regulację barwy światła.

Niezwykła trwałość

Oprawy Skver zostały wykonane z bardzo trwałych materiałów, odpornych na wilgoć, promieniowanie słoneczne oraz uderzenia (IK10). Modele w wersji C5+ są także odporne na  korozję, dlatego z powodzeniem mogą być montowane w miejscach bezpośredniej styczności z akwenami wodnymi o różnym stopniu zasolenia i w strefach przemysłowych Przekłada się to na długą żywotność i niską awaryjność produktów.

Ekologia i bezpieczeństwo

Zespół projektowy Lena Lighting  stworzył  oprawy zgodne ze standardami  ZHAGA Book 13, 15 i 18. Konstrukcja lamp umożliwia wymianę poszczególnych komponentów bez potrzeby wymiany całej oprawy i standaryzuje miejsce oraz sposób ich montażu. Dzięki takim rozwiązaniom oprawy Skver LED przygotowane są pod wyzwania przyszłości, gwarantując optymalny cykl życia infrastruktury miejskiej, z poszanowaniem środowiska naturalnego. Pozwala to rozwijać spójny system inteligentnego i estetycznego oświetlenia teraz i w przyszłości.

Producent przywiązał też wagę do udogodnień w zakresie eksploatacji.  Serwis urządzeń jest bezpieczny i nie wymaga użycia narzędzi – wystarczy otworzyć komorę oprawy, wyjąć płytę i zamienić ją na nową, a przyczynę awarii ustalić w warsztacie czy laboratorium. W niektórych modelach zastosowano też dodatkową ochronę dla serwisantów. W momencie otwarcia komory elektrycznej zastosowany rozłącznik nożowy odcina zasilanie, pozwalając na bezpieczną realizację niezbędnych prac serwisowych.

Skver to ultranowoczesne oprawy, które spełniają restrykcyjne wymagania jakości i bezpieczeństwa. Szerokie możliwości modyfikacji, wpisujące się w nurt Nature Centric Lighting, pomagają tworzyć przyjazne ludziom i zwierzętom przestrzenie, eliminujące zjawisko zanieczyszczenia światłem. To niezwykle wydajne i energooszczędne rozwiązanie, które wyznacza kierunek rozwoju branży oświetleniowej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Sony na ISE 2025 – zrównoważony rozwój i najnowsze technologie Biuro prasowe
2024-12-04 | 16:00

Sony na ISE 2025 – zrównoważony rozwój i najnowsze technologie

Sony na targach ISE w 2025 r. podkreśli jak ważny dla firmy jest zrównoważony rozwój i zaprezentuje rozwiązania dla branży retail, sektora korporacyjnego, edukacyjnego, oraz
IT i technologie Wyższa Szkoła Telewizji i Filmu (HFF) zamówiła Sony Crystal VERONA
2024-12-04 | 15:50

Wyższa Szkoła Telewizji i Filmu (HFF) zamówiła Sony Crystal VERONA

Pierwszy w Niemczech ekran Crystal LED VERONA do wirtualnych produkcji jest już w Monachium. CreatiF Center, centrum innowacji i transferu Wyższej Szkoły Telewizji i Filmu w Monachium (HFF),
IT i technologie Bruce Owen zostaje nowym prezesem regionu EMEA w Equinix
2024-12-04 | 11:10

Bruce Owen zostaje nowym prezesem regionu EMEA w Equinix

Equinix, globalna firma zajmująca się infrastrukturą cyfrową, mianowała Bruce'a Owena, eksperta z ponad czternastoletnim stażem w firmie, na stanowisko prezesa regionu EMEA obejmującego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.