Sony wprowadza dwa nowe projektory laserowe BRAVIA® 4K HDR z procesorem XR
Firma Sony ogłosiła dwa nowe laserowe projektory do kina domowego 4K z procesorem BRAVIA XR Processor for Projector, który optymalizuje najnowocześniejsze przetwarzanie wideo telewizorów BRAVIA firmy Sony pod kątem projekcji.
Nowe projektory są pierwszymi modelami wchodzącymi w skład kompleksowej linii kina domowego Sony BRAVIA, podobnie jak telewizory BRAVIA z serii 9, 8 i 7 oraz domowe produkty audio BRAVIA Theatre. Ujednolicając pod jedną marką projektory, telewizory, soundbary i inne urządzenia audio do kina domowego, firma Sony dąży do tego, by klienci mogli w jednym miejscu cieszyć się doskonałymi wrażeniami kinowymi, takimi jak olśniewająca jakość obrazu i sugestywny dźwięk, zgodnie z zamierzeniami twórców filmowych . Dzięki wyjątkowej wyrazistości, kolorystyce i kontrastowi obrazu, jakie zapewniają nowe projektory BRAVIA, profesjonalne wrażenia wizualne stają się dostępne dla każdego, niezależnie od tego, czy jest kinomanem, fanatykiem sportu, czy zapalonym graczem.
Profesjonalne, kinowe wrażenia HDR
Dwa nowe projektory laserowe 4K HDR są pierwszymi w ofercie Sony do kina domowego, w których zastosowano procesor XR Processor for Projector, umożliwiający korzystanie z czterech zaawansowanych funkcji obrazu: XR Dynamic Tone Mapping, XR Deep Black, XR TRILUMINOS PRO i XR Clear Image.To one zapewniają profesjonalne wrażenia kinowe. XR Dynamic Tone Mapping analizuje szczytową jasność klatka po klatce i zapewnia optymalne odwzorowanie tonów, prezentując obrazy o bogatej gradacji, wysokiej jasności i wspaniałych kolorach. Dodatkowo, XR Deep Black kontroluje potężne przyciemnianie laserowe w ciemnych scenach, zapewniając głębszą czerń przy zachowaniu ekspresji tonów i kolorów. Ponadto, ponad miliard kolorów jest ożywianych przez funkcję XR TRILUMINOS PRO i udoskonalanych przez technologię XR Clear Image, która skaluje wszystkie obrazy do jakości 4K przy użyciu ogromnej bazy danych, aby inteligentnie odtworzyć utraconą teksturę i szczegóły, jednocześnie minimalizując szumy.
Zaprojektowany, by olśniewać
Najnowsze projektory są wyposażone w unikalne, laserowe źródło światła Sony, zaprojektowane tak, aby olśnić widzów w zaciszu własnego domu. Oferują one zwiększoną jasność w wielokrotnie nagradzanej, kompaktowej i lekkiej konstrukcji Sony. W ofercie jest BRAVIA Projector 9 o jasności 3400 lumenów i BRAVIA Projector 8 o jasności 2700 lumenów. Dla graczy istotna jest, rozdzielczość 4K 120 klatek na sekundę przy opóźnieniu wejściowym 12 ms oraz tryb Auto Low Latency Mode za pośrednictwem 2 wejść zgodnych ze standardem HDMI 2.1, który zapewnia płynny i wyraźny ruch niezbędny do responsywnej i wciągającej rozgrywki. BRAVIA Projector 9 jest także wyposażony w funkcję Live Colour Enhancer, która zapewnia żywy i wyrazisty obraz nawet w jaśniejszym otoczeniu.
"Cieszymy się, że możemy wprowadzić na rynek dwa nowe projektory BRAVIA, ponieważ są one efektem ponad 50-letniego doświadczenia Sony w dostarczaniu klientom kina domowego" - powiedział Christopher Mullins, menedżer produktu kina domowego w Sony Professional Displays and Solutions. "Dzięki procesorowi Sony BRAVIA XR, w który wyposażone są nasze projektory, nie ma wątpliwości, że nieustannie dążymy do tego, by klienci mogli cieszyć się emocjami i wrażeniami kinowymi na profesjonalnym poziomie we własnym domu".
Zmniejszony wpływ na środowisko
Zaangażowanie Sony w dostarczanie bardziej zrównoważonych rozwiązań jest kontynuowane w nowych modelach, ponieważ XR Deep Black optymalnie kontroluje moc wyjściową lasera klatka po klatce, aby poprawić wydajność energetyczną, a oba modele są wyposażone w bezrtęciowe laserowe źródła światła.
Najważniejsze cechy projektorów BRAVIA 9 i 8
- Najnowocześniejsza konstrukcja i kompaktowy projektor kina domowego Native 4K Laser do bezproblemowej integracji z domem.
- Większa jasność (3400 i 2700 lumenów) zapewnia najlepszy obraz przy oświetleniu otoczenia w każdym pomieszczeniu.
- Wyposażony w procesor XR projektor zapewnia profesjonalne wrażenia kinowe, sportowe i gamingowe w domu.
- 4K/120 fps i automatyczny tryb niskiego opóźnienia z HDMI 2.1 poprawiający szybkość reakcji wyświetlacza do 12 ms w 4K 120fps zapewnia graczom najlepsze możliwe wrażenia i olśniewająco szczegółową jakość obrazu.
- Kompatybilny z rozwiązaniami automatyki domowej, takimi jak Control4, Crestron, Savant, AMX i usługami zdalnej konserwacji OvrC i Domotz, dzięki czemu klienci mogą sterować wieloma urządzeniami za pomocą jednego pilota.
- Funkcje korekcji zniekształceń trapezowych i przesunięcia obiektywu sprawiają, że projektory mogą być instalowane w pomieszczeniach o trudnych warunkach, takich jak wyższe sufity i ograniczona głębokość.
- Live Colour Enhancer - Projektor BRAVIA Projector 9 jest wyposażony w nowo opracowaną funkcję "Live Colour Enhancer", która zapewnia bardziej żywe i nasycone obrazy bez utraty nasycenia tam, gdzie jest to potrzebne (np. kolor skóry).
BRAVIA Projector 9 zastępuje dotychczasowy projektor Sony VPL-XW7000ES. Dwa nowe projektory do kina domowego są przeznaczone do instalacji w salach kina domowego i pokojach multimedialnych.
Cena projektora BRAVIA Projector 8 (VPL-XW6100ES) wynosi 15 999 euro, a projektora BRAVIA Projector 9 (VPL-XW8100ES) - 25 999 euro.
Jason Statham w World of Tanks
Motorola sypie prezentami. Kup smartfon i odbierz słuchawki lub voucher
Nowe partnerstwo DXC Technology i SAP dla szybszego wdrażania innowacji w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.