Sony wprowadza dwa nowe projektory laserowe BRAVIA® 4K HDR z procesorem XR
Firma Sony ogłosiła dwa nowe laserowe projektory do kina domowego 4K z procesorem BRAVIA XR Processor for Projector, który optymalizuje najnowocześniejsze przetwarzanie wideo telewizorów BRAVIA firmy Sony pod kątem projekcji.
Nowe projektory są pierwszymi modelami wchodzącymi w skład kompleksowej linii kina domowego Sony BRAVIA, podobnie jak telewizory BRAVIA z serii 9, 8 i 7 oraz domowe produkty audio BRAVIA Theatre. Ujednolicając pod jedną marką projektory, telewizory, soundbary i inne urządzenia audio do kina domowego, firma Sony dąży do tego, by klienci mogli w jednym miejscu cieszyć się doskonałymi wrażeniami kinowymi, takimi jak olśniewająca jakość obrazu i sugestywny dźwięk, zgodnie z zamierzeniami twórców filmowych . Dzięki wyjątkowej wyrazistości, kolorystyce i kontrastowi obrazu, jakie zapewniają nowe projektory BRAVIA, profesjonalne wrażenia wizualne stają się dostępne dla każdego, niezależnie od tego, czy jest kinomanem, fanatykiem sportu, czy zapalonym graczem.
Profesjonalne, kinowe wrażenia HDR
Dwa nowe projektory laserowe 4K HDR są pierwszymi w ofercie Sony do kina domowego, w których zastosowano procesor XR Processor for Projector, umożliwiający korzystanie z czterech zaawansowanych funkcji obrazu: XR Dynamic Tone Mapping, XR Deep Black, XR TRILUMINOS PRO i XR Clear Image.To one zapewniają profesjonalne wrażenia kinowe. XR Dynamic Tone Mapping analizuje szczytową jasność klatka po klatce i zapewnia optymalne odwzorowanie tonów, prezentując obrazy o bogatej gradacji, wysokiej jasności i wspaniałych kolorach. Dodatkowo, XR Deep Black kontroluje potężne przyciemnianie laserowe w ciemnych scenach, zapewniając głębszą czerń przy zachowaniu ekspresji tonów i kolorów. Ponadto, ponad miliard kolorów jest ożywianych przez funkcję XR TRILUMINOS PRO i udoskonalanych przez technologię XR Clear Image, która skaluje wszystkie obrazy do jakości 4K przy użyciu ogromnej bazy danych, aby inteligentnie odtworzyć utraconą teksturę i szczegóły, jednocześnie minimalizując szumy.
Zaprojektowany, by olśniewać
Najnowsze projektory są wyposażone w unikalne, laserowe źródło światła Sony, zaprojektowane tak, aby olśnić widzów w zaciszu własnego domu. Oferują one zwiększoną jasność w wielokrotnie nagradzanej, kompaktowej i lekkiej konstrukcji Sony. W ofercie jest BRAVIA Projector 9 o jasności 3400 lumenów i BRAVIA Projector 8 o jasności 2700 lumenów. Dla graczy istotna jest, rozdzielczość 4K 120 klatek na sekundę przy opóźnieniu wejściowym 12 ms oraz tryb Auto Low Latency Mode za pośrednictwem 2 wejść zgodnych ze standardem HDMI 2.1, który zapewnia płynny i wyraźny ruch niezbędny do responsywnej i wciągającej rozgrywki. BRAVIA Projector 9 jest także wyposażony w funkcję Live Colour Enhancer, która zapewnia żywy i wyrazisty obraz nawet w jaśniejszym otoczeniu.
"Cieszymy się, że możemy wprowadzić na rynek dwa nowe projektory BRAVIA, ponieważ są one efektem ponad 50-letniego doświadczenia Sony w dostarczaniu klientom kina domowego" - powiedział Christopher Mullins, menedżer produktu kina domowego w Sony Professional Displays and Solutions. "Dzięki procesorowi Sony BRAVIA XR, w który wyposażone są nasze projektory, nie ma wątpliwości, że nieustannie dążymy do tego, by klienci mogli cieszyć się emocjami i wrażeniami kinowymi na profesjonalnym poziomie we własnym domu".
Zmniejszony wpływ na środowisko
Zaangażowanie Sony w dostarczanie bardziej zrównoważonych rozwiązań jest kontynuowane w nowych modelach, ponieważ XR Deep Black optymalnie kontroluje moc wyjściową lasera klatka po klatce, aby poprawić wydajność energetyczną, a oba modele są wyposażone w bezrtęciowe laserowe źródła światła.
Najważniejsze cechy projektorów BRAVIA 9 i 8
- Najnowocześniejsza konstrukcja i kompaktowy projektor kina domowego Native 4K Laser do bezproblemowej integracji z domem.
- Większa jasność (3400 i 2700 lumenów) zapewnia najlepszy obraz przy oświetleniu otoczenia w każdym pomieszczeniu.
- Wyposażony w procesor XR projektor zapewnia profesjonalne wrażenia kinowe, sportowe i gamingowe w domu.
- 4K/120 fps i automatyczny tryb niskiego opóźnienia z HDMI 2.1 poprawiający szybkość reakcji wyświetlacza do 12 ms w 4K 120fps zapewnia graczom najlepsze możliwe wrażenia i olśniewająco szczegółową jakość obrazu.
- Kompatybilny z rozwiązaniami automatyki domowej, takimi jak Control4, Crestron, Savant, AMX i usługami zdalnej konserwacji OvrC i Domotz, dzięki czemu klienci mogą sterować wieloma urządzeniami za pomocą jednego pilota.
- Funkcje korekcji zniekształceń trapezowych i przesunięcia obiektywu sprawiają, że projektory mogą być instalowane w pomieszczeniach o trudnych warunkach, takich jak wyższe sufity i ograniczona głębokość.
- Live Colour Enhancer - Projektor BRAVIA Projector 9 jest wyposażony w nowo opracowaną funkcję "Live Colour Enhancer", która zapewnia bardziej żywe i nasycone obrazy bez utraty nasycenia tam, gdzie jest to potrzebne (np. kolor skóry).
BRAVIA Projector 9 zastępuje dotychczasowy projektor Sony VPL-XW7000ES. Dwa nowe projektory do kina domowego są przeznaczone do instalacji w salach kina domowego i pokojach multimedialnych.
Cena projektora BRAVIA Projector 8 (VPL-XW6100ES) wynosi 15 999 euro, a projektora BRAVIA Projector 9 (VPL-XW8100ES) - 25 999 euro.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.