SPLAST, polski producent z branży tworzyw sztucznych, rozwija się dzięki IFS
IFS Poland
ul. M. Flisa 6
02-247 Warszawa
anna.machol|ifs.com| |anna.machol|ifs.com
+48 512 134 493
https://www.ifs.com/pl/
Warszawa, 26 marca 2021 – IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że firma SPLAST, specjalizująca się w przetwórstwie tworzyw sztucznych, wybrała nowoczesne i elastyczne rozwiązanie ERP firmy IFS w celu usprawnienia działań i wsparcia dalszego rozwoju.
SPLAST, rodzinna firma z polskim kapitałem założona w roku 1989, specjalizuje się w przetwórstwie technicznych tworzyw sztucznych. Firma dysponuje trzema nowoczesnymi zakładami produkcyjnymi: w Jedliczu, Krośnie i Miskolcu na Węgrzech, w których zatrudnia ponad 600 pracowników. Produkty SPLAST znajdują odbiorców w branży motoryzacyjnej, elektronicznej, AGD, kosmetycznej i meblarskiej. Ponad 70% produkcji trafia na eksport. SPLAST to firma innowacyjna, inwestująca 3% rocznych dochodów w badania i rozwój produktów.
Aby zapewnić dalszy rozwój działalności, firma SPLAST podjęła decyzję o wymianie dotychczasowego, niewspieranego przez producenta systemu ERP na rozwiązanie nowoczesne, elastyczne i łatwe w rozbudowie. O wyborze rozwiązania IFS zdecydowała przede wszystkim funkcjonalność ściśle dopasowana do potrzeb branży, łatwość samodzielnej kastomizacji i integracji oprogramowania przez klienta oraz jego zaawansowanie technologiczne.
Wdrożenie roziązania IFS pozwoli na usprawnienie procesów biznesowych w kluczowych obszarach działania firmy SPLAST, takich jak produkcja, utrzymanie ruchu, zarządzanie magazynem i zarządzanie jakością. Z systemu będzie korzystać 240 pracowników.
„Firma SPLAST miała bardzo wysokie wymagania wobec nowego rozwiązania, wynikające z wysokiego stopnia informatyzacji i automatyzacji przedsiębiorstwa oraz dużych kompetencji informatycznych własnego zespołu. Na podkreślenie zasługuje ogromne zaangażowanie zarówno zespołów biznesowych, jak i samego zarządu firmy, w proces weryfikacji naszej propozycji” – komentuje Jaromir Paszek, sales manager w IFS Poland.
„Nasza firma stale stawia sobie nowe wyzwania mające na celu utrzymanie wysokiej pozycji na rynku. Każdy kolejny rok jest dla Grupy SPLAST lepszy od poprzedniego pod względem wzrostu produkcji i sprzedaży. Naszym celem jest utrzymanie tej tendencji. Jestem przekonany, że wdrożenie rozwiązania firmy IFS ułatwi nam dalszy rozwój i pozwoli na zwiększanie konkurencyjności naszych produktów zarówno na lokalnym, jak i europejskim rynku” – mówi Tadeusz Sanocki, prezes zarządu grupy SPLAST.
Marek Głazowski, prezes IFS Poland & Europe East, dodaje: „Cieszymy się, że firma SPLAST wybrała nasze rozwiązanie w celu wsparcia dalszego rozwoju działalności. Nowoczesna i elastyczna technologia IFS wychodzi naprzeciw potrzebom przedsiębiorstw branży produkcyjnej, ułatwiając im skuteczne konkurowanie na wymagających rynkach”.
Więcej informacji o firmie IFS można znaleźć na stronie ifs.com lub obserwując nas na Twitterze: @IFSPoland.
Kontakt
Anna Machol
PR for IFS in Poland
Email: anna.machol@ifs.com
Phone: +48 512 134 493

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.