Strategiczne podejście do cyfryzacji Grupy Roca
Linkleaders
Piotrkowska 148/150
90-631 Łódź
patrycja.kaleta|linkleaders.pl| |patrycja.kaleta|linkleaders.pl
505 223 994
https://www.linkleaders.pl/
Świadomość tego, że strategicznie przeprowadzona transformacja cyfrowa przynosi znaczące korzyści finansowe i operacyjne firmom produkcyjnym, jest coraz powszechniejsza. Doskonałym przykładem przemyślanego podejścia do cyfrowych zmian jest Grupa Roca, która konsekwentnie rozwija swoją strategię transformacji w poparciu o rozwiązania SAP.
Z danych KPMG (Monitor Cyfrowej Transformacji Biznesu 2024) wynika, że jedna trzecia firm planuje zwiększyć wydatki na realizację transformacji cyfrowej w ciągu najbliższego roku, a o 6 punktów procentowych w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrósł odsetek przedsiębiorstw, posiadających formalny dokument, który określa strategię transformacji cyfrowej. Firmy produkcyjne są więc coraz bardziej świadome tego, że strategicznie prowadzone procesy cyfryzacyjne nie tylko poprawiają efektywność operacyjną, ale również zwiększają elastyczność i konkurencyjność na rynku.
Grupa Roca, jedna z wiodących na świecie firm, zajmujących się wyposażeniem i projektowaniem łazienek, wybrała SAP S/4HANA i RISE with SAP, rozpoczynając kolejną fazę cyfrowej transformacji, w ramach której koncentrować się będzie na integracji i standaryzacji swoich systemów informatycznych.
Roca Group to rodzinna firma z ponad 100-letnią tradycją, obecna na 170 rynkach, zatrudniająca ponad 21 500 pracowników i posiadająca prawie 80 fabryk na całym świecie, w tym także w Polsce. Przedsiębiorstwo postawiło na cyfryzację, aby pozostać konkurencyjnym w dynamicznej branży sanitarnej. Na przestrzeni lat, Grupa Roca dokonała kliku znaczących przejęć, więc uznała RISE with SAP za idealne rozwiązanie, służące konsolidacji różnych systemów informatycznych w jednym środowisku IT. Decyzja Roca o wyborze SAP S/4HANA Cloud była podyktowana chęcią zwiększenia wydajności i możliwości podejmowania świadomych decyzji biznesowych opartych na danych, w czasie rzeczywistym.
„Strategia Grupy Roca opiera się na długoterminowej wizji przyszłości, wspieranej przez innowacje, technologię i zrównoważony rozwój. Przejście na SAP S/4HANA umożliwia Roca wykorzystanie najnowszych technologii i innowacji SAP w celu przyspieszenia cyfrowej transformacji. Jesteśmy podekscytowani perspektywami takimi jak coraz szybsze tempo realizacji zadań, rozszerzenie funkcjonalności o Joule copilot, analitykę w czasie rzeczywistym i dalsze innowacje w ramach ekosystemu SAP ” – mówi Albert Magrans, CEO Grupy Roca.
Wybierając SAP S/4HANA Cloud i różne rozwiązania chmurowe SAP, takie jak SAP Customer Experience, SAP Ariba i SAP SuccessFactors, Grupa Roca jest bardzo dobrze przygotowana do wykorzystania zintegrowanego pakietu rozwiązań SAP, które poprawią doświadczenie klienta i mają potencjał otwierania nowych możliwości biznesowych. Dzięki tzw. podejściu „clean core”, będzie mogła korzystać z jednej platformy dla swoich centrów produkcyjnych i platform logistycznych, wykorzystując rozwiązanie SAP Integrated Business Planning for Supply Chain do planowania popytu i produkcji oraz aplikację SAP Transportation Management do zarządzania transportem. Dzięki wdrożeniu tych rozwiązań, operacje już z nich korzystające odnotowały wzrost możliwości swoich transportów o 10%.
Ponadto Roca planuje wykorzystać SAP SuccessFactors do ulepszenia programów szkoleniowych, zarządzania globalną listą płac i ulepszenia portalu samoobsługowego dla pracowników za pośrednictwem pakietu rozwiązań SAP, a także do zarządzania wydatkami na podróże za pomocą rozwiązań SAP Concur.
“Transformacja cyfrowa rozpoczynająca się od głębokiego rozpoznania potrzeb i budowy kompleksowej strategii procesów to najlepsza ścieżka wzmacniania możliwości operacyjnych w branży przemysłowej. W ostatnich latach firmy produkcyjne mierzą się z szeregiem wyzwań, które uwydatniają potrzebę kompleksowego podejścia do procesów cyfryzacyjnych. Klienci SAP to organizacje, które konsekwentnie budują i modelują swoją długoterminową wizję biznesową. Partnerska współpraca w tego typu projektach sprawia, że kolejne rozwiązania SAP stają się ważną częścią ich strategii rynkowych, płynnie integrując się z celami, wytyczanymi na drodze biznesowego rozwoju” – podkreśla Piotr Ferszka, prezes zarządu SAP Polska.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.