Symfonia uruchomiła program Symfonia Lab
Monday
Górskiego 9
00-033 Warszawa
marta.trzepla|mondaygroup.pl| |marta.trzepla|mondaygroup.pl
609051919
mondaycomms.pl
Symfonia, producent i dostawca rozwiązań wspierających cyfryzację i procesy biznesowe małych i średnich przedsiębiorstw, uruchomiła program Symfonia Lab. Jego celem jest tworzenie nowych i udoskonalanie istniejących rozwiązań dla firm, z aktywnym udziałem użytkowników na każdym etapie procesu. Włączenie odbiorców w obszar produkcyjny jest jednym z elementów prowadzonej przez Symfonię polityki skoncentrowanej na kliencie, w której rozwiązania tworzone są zgodnie z potrzebami użytkowników.
Rozwiązania Symfonii opierają się na innowacjach w cyfryzacji, zapewniając MŚP dostęp do nowoczesnych technologii, także chmurowych i wykorzystujących AI. Program Symfonia Lab standaryzuje prace nad tworzeniem oprogramowania w odpowiedzi na zgłaszane przez klientów potrzeby funkcjonalne, które są ustalane podczas konsultacji lub testów. Te działania mają doprowadzić do dostarczania przez Symfonię rozwiązań, z których korzystanie daje użytkownikom satysfakcję i przyjemność oraz poprawia ogólne doświadczenia z pracy z programami informatycznymi. Kluczowe jest zatem nie tylko poznanie potrzeb użytkowników, ale również dogłębne ich zrozumienie i na podstawie tej wiedzy opracowywanie rozwiązań dla MŚP. Zaproszenie przez Symfonię klientów do udziału w procesach wytwórczych i konsultowanie z nimi rozwiązań, przyniesie wymierne korzyści użytkownikom, a Symfonii pozwoli na optymalizację procesu opracowywania produktów i usług.
Użytkownicy oczekują rozwiązań, które realnie wspierają ich w codziennej pracy. A kto lepiej niż oni sami o tym opowie i podzieli się swoimi oczekiwaniami – zauważa Karolina Sielska-Bielska, Customer Experience Manager w Symfonii, odpowiedzialna za wprowadzenie i rozwój programu Symfonia Lab. – Opinie użytkowników w procesie wytwórczym są dla nas bardzo ważne. Wierzymy, że stała praca, oparta o wypracowane w Symfonii standardy, pomoże nam dostarczać produkty i usługi nie tylko wykorzystujące najnowsze technologie chmurowe, sztuczną inteligencję, ale także niosące wartość dla użytkowników – komentuje Karolina Sielska-Bielska.
Przyjęta strategia obejmuje usystematyzowanie metod i procesów pracy z użytkownikami. Na potrzeby Symfonia Lab przeprowadzone zostały szkolenia zespołu projektowego w zakresie obowiązujących standardów i metodologii. Użytkownicy współpracujący przy Symfonia Lab, w trakcie badań proponują modyfikacje w wytwarzanych przez Symfonię programach i ich funkcjonalnościach.
W pierwszej fazie działania Symfonia Lab do procesu badawczo-rozwojowego zostali zaproszeni aktualni użytkownicy rozwiązań Symfonii. W dalszej perspektywie projekt zostanie otwarty również na potencjalnych odbiorców oprogramowania.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.