Komunikaty PR

Sztuczna inteligencja zadba o bezpieczeństwo kierowców

2021-03-17  |  06:00
Biuro prasowe
Kontakt
Justyna Laskowska
WATCHOUTAI LTD

Office 444b 182-184 High Street North
E6 2JA London
hello|watchoutai.com| |hello|watchoutai.com
888038062
watchoutai.com

Technologia rodem z autonomicznych samochodów Googla czy Tesli, jest teraz dostępna za darmo za sprawą aplikacji mobilnej polskiego startupu. WatchOUT! to dodatkowa para oczu dla każdego kierowcy. Dzięki sztucznej inteligencji aplikacja interpretuje obraz otoczenia i drogi przed samochodem, a następnie przetwarza go tak, aby dostarczyć kierującemu precyzyjnych i aktualnych informacji o zagrożeniach oraz wesprzeć go w codziennych wyzwaniach. 

Na naszych drogach z roku na rok przybywa samochodów. Jest coraz tłoczniej, a kierowcy, aby bezpiecznie dotrzeć do celu, muszą jeszcze bardziej uważać. Statystyki pokazują, że choć liczba wypadków maleje, niezmienne wysoka pozostaje liczba kolizji. W Polsce straty z tytułu wypadków i kolizji wynoszą rocznie 2,7% PKB, co przekłada się na niebagatelną kwotę ponad 44 mld PLN. Nie bez znaczenia w tym kontekście jest kondycja polskich dróg. Użytkowa ocena stanu technicznego nawierzchni sieci dróg krajowych zarządzanych przez GDDKiA na koniec 2019 roku wykazała, że aż jedna trzecia dróg w Polsce kwalifikuje się jako stan ostrzegawczy lub krytyczny. To aż 7 900 km tras. Kierowcy skarżą się na remonty oraz częste zmiany w organizacji ruchu. Trudno nadążyć za drogowcami...

Technologia AI w każdym smartfonie 

Tworząc WatchOUT! chcieliśmy przede wszystkim wyposażyć kierowców w zaawansowaną technologię AI, jednocześnie podając ją w przyjazny dla każdego sposób. Sam jestem kierowcą i wiem, że wszyscy tracimy pieniądze przez niezabezpieczone dziury, marnujemy czas na korki, remonty i stresujemy się przez stłuczki i kradzieże. Dzięki dodatkowej parze oczu oraz sztucznej inteligencji możemy uniknąć tych nieprzyjemności.” mówi Oliwer Kotecki, CEO WatchOUT!. 

WatchOUT! to rozwiązanie, które pomoże kierowcom w bezpiecznym i sprawnym poruszaniu się po drogach. Aplikacja w czasie rzeczywistym rejestruje trasę, jednocześnie analizując dane przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji (AI). Dzięki temu skutecznie rozpoznaje i informuje kierowców o zagrożeniach, korkach, ograniczeniach prędkości. Już wkrótce ułatwi także znalezienie miejsca parkingowego, doskonalenie jazdy czy… ochroni nasze auto przed złodziejami. 

Aplikacja mobilna, która jest dzisiaj dostępna w sklepie iOS (wkrótce również Android - warto zapisać się na premierę na naszej stronie watchoutai.com), jest niezbędnym narzędziem dla każdego kierowcy. To jednak zaledwie przedsmak tego, co potrafimy zrobić w zakresie technologii mobilnej i rozwiązań wykorzystujących AI - rozpoznających i weryfikujących zagrożenia oraz analizujących ruch drogowy.” - kontynuuje Oliwer Kotecki. 

Smart city i zarządzanie flotą

WatchOUT! to nie tylko aplikacja dla kierowców, ale również wsparcie dla firm i samorządów. Aplikacja umożliwi monitorowanie pojazdów flotowych oraz podejmowanie lepszych decyzji dotyczących zarządzania procesami logistycznymi i spedycją. Na podstawie analiz ruchu drogowego i zachowań kierowców, WatchOUT! dostarczy również cennych danych samorządom, co pozwoli na optymalizację wykorzystania infrastruktury drogowej oraz przyczyni się do urzeczywistnienia wizji inteligentnego miasta. 

Inteligentna kamera 

Jakie są dalsze plany twórców aplikacji? Po pierwsze rozszerzenie dostępnych funkcjonalności o system informacji o wolnych miejscach parkingowych. Dzięki WatchOUT! już niedługo zarówno szybko wyszukamy miejsce do zaparkowania, jak i wygodnie zapłacimy za postój aplikacją na naszym telefonie. Zapowiada się również gratka dla fanów motoryzacji, ponieważ WatchOUT! planuje dodanie opcji analizy i doskonalenia stylu jazdy. Z pomocą systemu wykorzystującego sztuczną inteligencję, kierowca dowie się, jakie błędy popełnia, jak je ograniczyć, a także otrzyma wskazówki dotyczące na przykład pokonywania zakrętów. 

Prawdziwą rewolucją będzie jednak wszechstronna kamera, która pomieści w sobie dużo więcej niż dostępne na rynku wideo rejestratory. “Przygotowujemy urządzenie w postaci kamery samochodowej, która działa w każdych warunkach i przez całą dobę. Z jednej strony ograniczy ona zużycie baterii telefonu i pozwoli na szybkie uruchomienie WatchOUT!, z drugiej umożliwi zabezpieczenie pojazdu, gdy nie ma nas w pobliżu. Aplikacja wykryje i powiadomi właściciela za każdym razem, gdy ktoś będzie kręcił się wokół samochodu lub gdy auto ruszy z miejsca. Cena takiej kamerki, będzie oscylować w okolicach 1200 złotych. Już teraz można dołączyć do grona oczekujących na urządzenie na naszej stronie”. - opisuje pomysł kamery CEO WatchOUT!. 

Inwestorzy 

Aplikacja WatchOUT! na urządzenia z systemem iOS jest już dostępna w sklepie App Store. W przygotowaniu jest także apka dla Androida. Do jej powstania twórcy chcą wykorzystać feedback posiadaczy telefonów z jabłuszkiem. Dotychczas projekt był finansowany ze środków ICEO Ventures, funduszu, który wspiera technologiczne startupy i który na swoim ma koncie ma już 21 zrealizowanych projektów, m.in. dla GPW, Link4 czy Wolters Kluwer. Po publikacji aplikacji WatchOUT!’em zainteresowali się potencjalni inwestorzy, z którymi trwają już rozmowy dotyczące dalszego finansowania. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: WATCHOUTAI LTD
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu Biuro prasowe
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządowe budżety będą niezależne od rządowych zmian w podatkach. Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać od 2025 roku

Obniżenie podatków, zwłaszcza PIT-u, zubożyło w ostatnich latach budżety polskich samorządów, szczególnie dużych miast. Nowy rząd po konsultacjach z jednostkami samorządu terytorialnego przedstawił w połowie lipca projekt nowej ustawy, zgodnie z którą dochody miast, gmin, powiatów i województw miałyby się opierać na udziale w dochodzie osób mieszkających i pracujących na danym obszarze, a nie w samych podatkach od osób fizycznych i prawnych. W ten sposób zmiany w opodatkowaniu nie będą się przekładać na wysokość wpływów do lokalnych budżetów i ułatwią planowanie inwestycji.

Finanse

Investors TFI: Hossa na giełdach nie skończy się przed 2026 rokiem. Wszystko będzie zależeć od trendu na Wall Street

Polska gospodarka w tym roku urośnie o 3–4 proc. po minimalnym wzroście w 2023 roku. To powinno się przełożyć na dobre wyniki polskich spółek, czyli również ich pozytywne notowania na giełdzie. Trend może zmienić jedynie wolta na Wall Street. Na nią jednak na razie się nie zanosi. Jednak za mniej więcej półtora roku amerykańscy przedsiębiorcy zaczną odczuwać skutki wysokich stóp procentowych, nawet jeśli Fed do tego czasu zdecyduje się na ich obniżki. Wtedy nastroje inwestorów mogą się odwrócić.

Konsument

Nie tylko Zielony, ale też Niebieski Ład. UE intensyfikuje wysiłki na rzecz ochrony zasobów wodnych

Europejski Komitet Regionów wezwał niedawno tworzącą się nową Komisję Europejską do prac nad Europejska Strategią Wodną i powołania komisarza odpowiedzialnego za zasoby wodne w UE. Impulsem do planowania zmian w tym obszarze ma być Blue Deal, czyli Niebieski Ład – inicjatywa stworzona w ubiegłym roku na wzór Zielonego Ładu. Przyspieszenie działań na rzecz ochrony zasobów wodnych to zdaniem ekspertów konieczność w obliczu coraz częstszych i poważniejszych susz, powodzi i problemów z dostępem do wody pitnej. Niebieski Ład ma być istotnym elementem dostosowywania się do zmian klimatu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.