Talent Alpha ma już 1000 partnerów w 55 krajach
Talent Alpha
Armii Krajowej 25
30-150 Kraków
joanna.robaszkiewicz|talent-alpha.com| |joanna.robaszkiewicz|talent-alpha.com
+48 602 648 223
www.talent-alpha.com
Talent Alpha, krakowski scale up, który na jesieni świętował swoje pięciolecie, łączy już firmy z prawie całego świata. Mimo, że wciąż 80% wszystkich specjalistów na platformie pochodzi z Europy Środkowo-Wschodniej to rozwiązanie przyciąga także partnerów z odległych regionów, takich jak Indie, Kanada, Afganistan, Argentyna, Meksyk, Australia czy Republika Południowej Afryki.
„Talent Alpha bardzo dynamicznie rośnie, co oznacza więcej korzyści dla klientów – zarówno w obszarze outsourcingu IT, jak i rekrutacji. Przede wszystkim jedna umowa otwiera drzwi do współpracy ze sprawdzonymi, wyspecjalizowanymi partnerami z całego świata. Mamy dostęp do ich niewykorzystanych zasobów w czasie rzeczywistym. Szacujemy, że codziennie w naszym ekosystemie jest nawet do 8 tys. specjalistów, którzy mogą zacząć pracę od zaraz. Mówimy głównie o ekspertach, za którymi stoi konkretna firma, a nie o freelancerach. To ogromna siła, którą często wykorzystują nasi klienci, by swobodnie planować nawet bardzo ambitne projekty IT, nie bojąc się, że zabraknie im zasobów – mówi Agnieszka Porębska, prezes Talent Alpha.
Pomoc Talent Alpha jest szczególnie cenna w sytuacjach wymagających natychmiastowej interwencji, takich jak szybkie wdrożenie projektu czy zapotrzebowanie na niszowe kompetencje.
„Jesteśmy w stanie zapewnić pojedynczych specjalistów nawet w 24h a całe zespoły w kilka dni” – podkreśla Agnieszka Porębska, prezes Talent Alpha.
Talent Alpha sprawdza się także, gdy klient chce zmniejszyć koszty przez współpracę ze sprawdzonymi dostawcami z efektywnych kosztowo lokalizacji. TA pomaga także w przenoszeniu części działalności do innego kraju w modelu offshoringowym.
Mniejsi usługodawcy połączeni z dużymi graczami
Misją Talent Alpha jest wspieranie małych i średnich dostawców usług IT, by dać im szanse na projekty, do których zazwyczaj nie mieliby dostępu. Z badań firmy wynika, że najczęstszymi trudnościami stojącymi przed małymi i średnimi przedsiębiorstwami IT są: brak nowych możliwości biznesowych, niesprzyjające czynniki ekonomiczne oraz niepewność rynku. Jak wynika z badania Tech Talent Business Survey Report przeprowadzonego przez Talent Alpha w 2023, w zeszłym roku po raz pierwszy od lat mieliśmy do czynienia z zachwianiem stabilności małych i średnich firm IT. Około połowa z nich nie widziała jasnych perspektyw rozwoju, a 9% wręcz spodziewało się redukcji biznesu.
„Zależy nam, by wspierać naszych partnerów i otwierać przed nimi nowe szanse. Ostatnio obliczyliśmy wspólnie z jednym ze stałych partnerów, że dzięki Talent Alpha wygenerował on około 9 mln PLN dodatkowego obrotu. To dla nas wielka satysfakcja” – komentuje Julita Iks, szefowa działu delivery w Talent Alpha.
Z myślą o małych dostawcach borykających się z trudnościami na rynku Talent Alpha uruchomiło darmową aplikację SME Cloud – miejsce, w którym za pomocą kilku kliknięć można opublikować swoje potrzeby, znaleźć specjalistów czy podzielić się ich dostępnym czasem z innymi małymi firmami.
***
Z tej okazji firma przygotowała kampanię promocyjną wraz z obecnością na Times Square: https://www.youtube.com/watch?v=A53ocFyMayM

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.