Talent Alpha ma już 1000 partnerów w 55 krajach
Talent Alpha
Armii Krajowej 25
30-150 Kraków
joanna.robaszkiewicz|talent-alpha.com| |joanna.robaszkiewicz|talent-alpha.com
+48 602 648 223
www.talent-alpha.com
Talent Alpha, krakowski scale up, który na jesieni świętował swoje pięciolecie, łączy już firmy z prawie całego świata. Mimo, że wciąż 80% wszystkich specjalistów na platformie pochodzi z Europy Środkowo-Wschodniej to rozwiązanie przyciąga także partnerów z odległych regionów, takich jak Indie, Kanada, Afganistan, Argentyna, Meksyk, Australia czy Republika Południowej Afryki.
„Talent Alpha bardzo dynamicznie rośnie, co oznacza więcej korzyści dla klientów – zarówno w obszarze outsourcingu IT, jak i rekrutacji. Przede wszystkim jedna umowa otwiera drzwi do współpracy ze sprawdzonymi, wyspecjalizowanymi partnerami z całego świata. Mamy dostęp do ich niewykorzystanych zasobów w czasie rzeczywistym. Szacujemy, że codziennie w naszym ekosystemie jest nawet do 8 tys. specjalistów, którzy mogą zacząć pracę od zaraz. Mówimy głównie o ekspertach, za którymi stoi konkretna firma, a nie o freelancerach. To ogromna siła, którą często wykorzystują nasi klienci, by swobodnie planować nawet bardzo ambitne projekty IT, nie bojąc się, że zabraknie im zasobów – mówi Agnieszka Porębska, prezes Talent Alpha.
Pomoc Talent Alpha jest szczególnie cenna w sytuacjach wymagających natychmiastowej interwencji, takich jak szybkie wdrożenie projektu czy zapotrzebowanie na niszowe kompetencje.
„Jesteśmy w stanie zapewnić pojedynczych specjalistów nawet w 24h a całe zespoły w kilka dni” – podkreśla Agnieszka Porębska, prezes Talent Alpha.
Talent Alpha sprawdza się także, gdy klient chce zmniejszyć koszty przez współpracę ze sprawdzonymi dostawcami z efektywnych kosztowo lokalizacji. TA pomaga także w przenoszeniu części działalności do innego kraju w modelu offshoringowym.
Mniejsi usługodawcy połączeni z dużymi graczami
Misją Talent Alpha jest wspieranie małych i średnich dostawców usług IT, by dać im szanse na projekty, do których zazwyczaj nie mieliby dostępu. Z badań firmy wynika, że najczęstszymi trudnościami stojącymi przed małymi i średnimi przedsiębiorstwami IT są: brak nowych możliwości biznesowych, niesprzyjające czynniki ekonomiczne oraz niepewność rynku. Jak wynika z badania Tech Talent Business Survey Report przeprowadzonego przez Talent Alpha w 2023, w zeszłym roku po raz pierwszy od lat mieliśmy do czynienia z zachwianiem stabilności małych i średnich firm IT. Około połowa z nich nie widziała jasnych perspektyw rozwoju, a 9% wręcz spodziewało się redukcji biznesu.
„Zależy nam, by wspierać naszych partnerów i otwierać przed nimi nowe szanse. Ostatnio obliczyliśmy wspólnie z jednym ze stałych partnerów, że dzięki Talent Alpha wygenerował on około 9 mln PLN dodatkowego obrotu. To dla nas wielka satysfakcja” – komentuje Julita Iks, szefowa działu delivery w Talent Alpha.
Z myślą o małych dostawcach borykających się z trudnościami na rynku Talent Alpha uruchomiło darmową aplikację SME Cloud – miejsce, w którym za pomocą kilku kliknięć można opublikować swoje potrzeby, znaleźć specjalistów czy podzielić się ich dostępnym czasem z innymi małymi firmami.
***
Z tej okazji firma przygotowała kampanię promocyjną wraz z obecnością na Times Square: https://www.youtube.com/watch?v=A53ocFyMayM
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.