Komunikaty PR

Talent Alpha ma już 1000 partnerów w 55 krajach

2024-04-23  |  10:15
Biuro prasowe
Kontakt
Joanna Robaszkiewicz
Talent Alpha

Armii Krajowej 25
30-150 Kraków
joanna.robaszkiewicz|talent-alpha.com| |joanna.robaszkiewicz|talent-alpha.com
+48 602 648 223
www.talent-alpha.com
Do pobrania docx ( 0.22 MB )

Talent Alpha, krakowski scale up, który na jesieni świętował swoje pięciolecie, łączy już firmy z prawie całego świata. Mimo, że wciąż 80% wszystkich specjalistów na platformie pochodzi z Europy Środkowo-Wschodniej to rozwiązanie przyciąga także partnerów z odległych regionów, takich jak Indie, Kanada, Afganistan, Argentyna, Meksyk, Australia czy Republika Południowej Afryki. 

„Talent Alpha bardzo dynamicznie rośnie, co oznacza więcej korzyści dla klientów – zarówno w obszarze outsourcingu IT, jak i rekrutacji. Przede wszystkim jedna umowa otwiera drzwi do współpracy ze sprawdzonymi, wyspecjalizowanymi partnerami z całego świata. Mamy dostęp do ich niewykorzystanych zasobów w czasie rzeczywistym. Szacujemy, że codziennie w naszym ekosystemie jest nawet do 8 tys. specjalistów, którzy mogą zacząć pracę od zaraz. Mówimy głównie o ekspertach, za którymi stoi konkretna firma, a nie o freelancerach. To ogromna siła, którą często wykorzystują nasi klienci, by swobodnie planować nawet bardzo ambitne projekty IT, nie bojąc się, że zabraknie im zasobów – mówi Agnieszka Porębska, prezes Talent Alpha.

Pomoc Talent Alpha jest szczególnie cenna w sytuacjach wymagających natychmiastowej interwencji, takich jak szybkie wdrożenie projektu czy zapotrzebowanie na niszowe kompetencje. 

„Jesteśmy w stanie zapewnić pojedynczych specjalistów nawet w 24h a całe zespoły w kilka dni” – podkreśla Agnieszka Porębska, prezes Talent Alpha.

Talent Alpha sprawdza się także, gdy klient chce zmniejszyć koszty przez współpracę ze sprawdzonymi dostawcami z efektywnych kosztowo lokalizacji. TA pomaga także w przenoszeniu części działalności do innego kraju w modelu offshoringowym. 

Mniejsi usługodawcy połączeni z dużymi graczami

Misją Talent Alpha jest wspieranie małych i średnich dostawców usług IT, by dać im szanse na projekty, do których zazwyczaj nie mieliby dostępu. Z badań firmy wynika, że najczęstszymi trudnościami stojącymi przed małymi i średnimi przedsiębiorstwami IT są: brak nowych możliwości biznesowych, niesprzyjające czynniki ekonomiczne oraz niepewność rynku. Jak wynika z badania Tech Talent Business Survey Report przeprowadzonego przez Talent Alpha w 2023, w zeszłym roku po raz pierwszy od lat mieliśmy do czynienia z zachwianiem stabilności małych i średnich firm IT. Około połowa z nich nie widziała jasnych perspektyw rozwoju, a 9% wręcz spodziewało się redukcji biznesu. 

„Zależy nam, by wspierać naszych partnerów i otwierać przed nimi nowe szanse. Ostatnio obliczyliśmy wspólnie z jednym ze stałych partnerów, że dzięki Talent Alpha wygenerował on około 9 mln PLN dodatkowego obrotu. To dla nas wielka satysfakcja” – komentuje Julita Iks, szefowa działu delivery w Talent Alpha.

Z myślą o małych dostawcach borykających się z trudnościami na rynku Talent Alpha uruchomiło darmową aplikację SME Cloud – miejsce, w którym za pomocą kilku kliknięć można opublikować swoje potrzeby, znaleźć specjalistów czy podzielić się ich dostępnym czasem z innymi małymi firmami. 

***

Z tej okazji firma przygotowała kampanię promocyjną wraz z obecnością na Times Square: https://www.youtube.com/watch?v=A53ocFyMayM

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Talent Alpha
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Panasonic TOUGHBOOK G2 nominowany do konkursu branżowego Biuro prasowe
2024-07-22 | 14:00

Panasonic TOUGHBOOK G2 nominowany do konkursu branżowego

TOUGHBOOK G2 firmy Panasonic został wyróżniony w konkursie Best of Industry Award – MM Poland, którego nominacje ogłoszono 8 lipca przez MM Magazyn Przemysłowy. Konkurs
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.