Komunikaty PR

Technologie jutra

2020-09-07  |  09:35
Biuro prasowe
Kontakt
PROVEMA
Provema Sp. z o.o.

Konduktorska 33
40-155 Katowice
provema|provema.pl| |provema|provema.pl
575282018
www.provema.pl

Autor: Małgorzata Szulik, Business Model Project Manager w Provema

Epoka kiedy innowacyjne były jednofunkcyjne aplikacje bezpowrotnie minęła. Dzisiaj rezerwując bilet na samolot oczekujemy podpowiedzi dotyczącej noclegu a najlepiej w pakiecie wypożyczenia samochodu. Codziennie na rynku pojawiają się narzędzia ułatwiające nam wykonywanie kolejnych nawet podstawowych czynności. Kiedyś do sklepu wystarczała papierowa lista, dzisiaj mamy ze sobą elektroniczny planer budżetu. Takie przykłady można mnożyć. Co to oznacza? Że świat technologii został z nami na stałe i mimo nasyconego rynku wciąż nas będzie zaskakiwał.  

Można debatować, czy nowe funkcjonalności są istotne i potrzebne. Opinie co do zaawansowanego rozwoju są mocno podzielone. Dlaczego? Bo mimo zapotrzebowania na nowe rozwiązania czy modyfikacje część społeczeństwa boi się szeroko pojętej automatyzacji. Mamy lęk przed zastąpieniem czynnika ludzkiego zmechanizowanym procesem. Czy słuszny? Z całą pewnością digitalizacja ma na celu wsparcie ludzi a nie ich zastąpienie. Wiele systemowych konfiguracji można zaprogramować jako “dodatek” do standardowej procedury i ułatwić wykonywane zadania w wielu przedsiębiorstwach.  

Ostatnia dekada to spory skok naprzód i wiele możliwości. Weźmy za przykład założenie sklepu internetowego. Jeszcze kilka lat temu wymagało to integracji wielu systemów i współpracy kilku osób jednocześnie. Dzisiaj wystarczy własna witryna internetowa i konto z LoanByLink. Dla niewtajemniczonych to strona partnera. Założenie konta i zawarcie umowy współpracy jest bezpłatne. Po założeniu profilu otrzymujemy dostęp do panelu i prostego kodu do umieszczenia na swojej stronie. Od tej chwili możemy korzystać z nowych zasięgów naszego sklepu internetowego. Dodatkowo możemy wdrożyć opcję „kup na raty” czyli droższe produkty zyskają finansowanie a my zwiększamy sprzedaż. Nie musimy inwestować nakładów na grafików ponieważ każdy button, który chcemy umieścić w witrynie możemy modyfikować sami tj. kolor, rozmiar, czcionka. Nie ma okresu wypowiedzenia. Umowę można rozwiązać w każdej chwili. Jak widać na tym przykładzie projekt, który składał się z wielu etapów jest możliwy do zamknięcia w ciągu kilku godzin.  

Takich pomysłów będzie przybywało. Zarówno firmy technologiczne jak i start up’y mają niesamowity potencjał i coraz częściej bezpłatnie się nim dzielą. Mimo popytu na techniczne nowinki część softwarów udostępniania jest bezpłatnie. Tu za przykład może posłużyć witryna mambon.pl. Mimo, że pierwsze skojarzenie może doprowadzić do wniosku, że na rynku jest już podobna strona to jednak jest ono mylące. Wspomniana witryna również została udostępniona bezpłatnie. Ma ona za zadanie umożliwiać oferowanie swoich usług w formie voucherów. Założenie konta i dodanie promocji jest bardzo proste. Najważniejsze jest jednak to, że nie są pobierane prowizje za sprzedaż kuponów przez właścicieli strony. W opisie możemy przeczytać, że pomysł został zrealizowany w zaledwie kilka dni żeby wspierać sektor MŚP i nie tylko. Strona cieszy się sporym zainteresowaniem.  

Podobnych inicjatyw wciąż przybywa. Tak będą modernizowane technologie jutra. Dostosowywane do rynkowych wymagań. Fintechy i Lendtechy maja przed sobą sporą szansę.  

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Provema Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc

Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.

Prawo

ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.

Konsument

Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.