Technologie wspierające rozwój zainteresowań dzieci
Dzień Dziecka to doskonała okazja, aby przyjrzeć się, jak zmienia się podejście do prezentów - tradycyjne zabawki coraz częściej ustępują miejsca innowacyjnym rozwiązaniom, które nie tylko bawią, ale również edukują i rozwijają umiejętności dzieci. Rodzice coraz częściej szukają upominków, wspierających rozwój intelektualny i kreatywny ich pociech, co widać w statystykach – w maju i czerwcu NEONET odnotowuje znaczący wzrost sprzedaży laptopów dla graczy, z poziomu 30% wśród wszystkich komputerów przenośnych do prawie 50%. Nowoczesne narzędzia i urządzenia mogą znacząco wzbogacić codzienne doświadczenia dzieci, łącząc naukę z zabawą i inspirując do dalszego rozwoju.
Wzrost sprzedaży laptopów gamingowych
Maj oraz czerwiec to okres intensywnych zakupów związanych z komuniami, Dniem Dziecka oraz zakończeniem roku szkolnego. NEONET obserwuje wyraźne różnice m.in. w sprzedaży laptopów gamingowych. Ich popularność wynika z dużego zainteresowania młodzieży grami komputerowymi, które często są oferowane jako całoroczne usługi wraz z sezonami i przepustkami. Czasowe eventy skłaniają graczy do regularnego grania w gry, a posiadanie dobrego laptopa gamingowego pozwala na przemieszczanie się wraz z graczem np. w sezonie wakacyjnym.
Co więcej producenci gier tworzą coraz bardziej angażujące i ciekawe tytuły, które oferują nie tylko rozrywkę, ale również rozwijają umiejętności strategicznego myślenia, refleksu oraz współpracy. Mają one również wartość edukacyjną, uczą programowania, historii (co ciekawe, This War of Mine to pierwsza w historii polskiej edukacji, propozycja materiału edukacyjnego do podstawy programowej w formie gry wideo), języków obcych, a także umożliwiają nawiązywanie nowych znajomości i rozwijanie umiejętności pracy zespołowej. Pozytywne aspekty grania w gry potwierdza raport „Power of Play” stworzony przez The Entertainment Software Association (ESA), w którym aż 67% graczy na całym świecie zgadza się z tym, że gry wideo pozwalają nawiązać im nowe relacje. Trzy czwarte respondentów twierdzi również, że gry mogą poprawiać kreatywność.
Nowości w świecie technologii
Z kolei dla posiadaczy komputerów stacjonarnych, które potrzebują odświeżenia dobrym wyborem może być wymiana karty graficznej. Coroczne premiery nowych modeli procesorów przestają wywoływać większe zamieszanie na rynku, jednak wprowadzenie kart graficznych z serii RTX 40xx w 2023 roku przyciągnęło uwagę wielu użytkowników. Powodem jest mniejsza prądożerność przy utrzymaniu wysokiej wydajności, co przekłada się na niższe rachunki za energię. Dodatkowo, technologie takie jak DLSS 2 i Ray Tracing znacząco poprawiają jakość grafiki, oferując bardziej realistyczne i płynne wrażenia wizualne. Kolejnym plusem jest doskonały stosunek ceny do wydajności, szczególnie w modelu RTX 4050, który oferuje zaawansowane funkcje graficzne w przystępnej cenie. Dzięki tym innowacjom, gracze mogą cieszyć się nie tylko lepszą jakością obrazu, ale także wyższą wydajnością i komfortem użytkowania, co z pewnością docenią młodzi użytkownicy poszukujący najlepszych doświadczeń gamingowych.
Sztuczna inteligencja w codziennym życiu
Sztuczna inteligencja zaczyna odgrywać coraz większą rolę w codziennym życiu, wpływając na różnorodne aspekty pracy i nauki. Znany Chat GPT otrzymał ostatnio rywala w formie Microsoft Copilot, który znacząco ułatwia tworzenie analiz poprzez jedno zapytanie, automatyzując procesy, które wcześniej wymagały wiele czasu i wysiłku. Microsoft Copilot pomaga również przy pisaniu kodów dla programistów, co może przyspieszyć rozwój oprogramowania i zwiększyć efektywność pracy zespołów IT. Te innowacje nie tylko usprawniają pracę dorosłych, ale również mają potencjał zainteresować dzieci i młodzież technologią oraz programowaniem, oferując im narzędzia do nauki i eksploracji w świecie kodowania. Dzięki sztucznej inteligencji młodzi ludzie mogą zdobywać nowe umiejętności, rozwijać swoje talenty i przygotowywać się do przyszłości, w której technologia będzie odgrywać kluczową rolę.
Technologie wspierające rozwój dzieci dostarczają nie tylko rozrywki, ale również edukują i rozwijają różnorodne umiejętności. NEONET wprowadza nowości, które mogą zainteresować młodych pasjonatów technologii i kreatywnej zabawy. Kontakt dzieci z AI i najnowocześniejszymi technologiami to duża szansa na rozwijanie kompetencji przyszłości. Chcemy więc, aby młodzi mieli dostęp do nowoczesnych technologii, które pobudzają ich ciekawość i wspierają rozwój pasji - podsumowuje Alicja Jankowska, Dyrektor Działu Komunikacji Marketingowej w NEONET.
Rozwój poprzez zabawę
NEONET wprowadził do swojej oferty nowość – klocki LEGO, które cieszą się coraz większą popularnością w Polsce. Ostatnie badanie LEGO Play Well z 2022 r. pokazuje, że zabawa to nie tylko rozrywka, ale także integralna część rozwoju dziecka. Według ankietowanych rodziców podczas zabawy najmłodsi wzmacniają swoją kreatywność (93%), umiejętności komunikacyjne (92%), umiejętności rozwiązywania problemów (92%) oraz pewność siebie (91%). Sprzedaż LEGO rośnie w tempie 15-20% rocznie, co potwierdza ich status lidera na rynku zabawek. Wśród najchętniej kupowanych zestawów znajdują się Koci domek Gabi, traktor oraz Biały Królik. Klocki LEGO nie tylko dostarczają wiele radości, ale również rozwijają wyobraźnię i zdolności manualne dzieci, co czyni je doskonałym prezentem z okazji Dnia Dziecka. Dzięki nim dzieci mogą rozwijać kreatywność oraz umiejętności inżynierskie, co pozytywnie wpływa na ich rozwój intelektualny i motoryczny.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.