tesa na IX Międzynarodowych Targach Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack
Targi Warsaw Pack to wydarzenie dla branży opakowań, którego celem jest zgromadzenie czołowych firm, ekspertów i praktyków związanych z tym sektorem w Polsce i w całym regionie środkowo - wschodniej Europy. To doskonała okazja do nawiązania kontaktów biznesowych, wymiany doświadczeń oraz zapoznania się z najnowszymi trendami i innowacjami. Wśród wystawców targów znaleźli się m.in. producenci maszyn pakujących i etykietujących, dostawcy materiałów opakowaniowych i folii, projektanci i producenci opakowań innowacyjnych, a także dystrybutorzy sprzętu do kontroli opakowań. W tej edycji wzięło udział blisko 400 firm z 29 krajów oraz ponad 19 tysięcy zwiedzających, co dodatkowo podkreśla skalę i znaczenie tego wydarzenia.
tesa – profil wystawcy
Firma tesa od blisko 125 lat zajmuje się projektowaniem oraz produkcją technicznych taśm klejących oraz systemowych rozwiązań samoprzylepnych dla klientów przemysłowych i profesjonalnych oraz użytkowników indywidualnych. W swoim portfolio ma łącznie ponad 7000 produktów. Od wielu lat jednym z kluczowych celów strategicznych firmy jest droga ku bardziej zrównoważonemu rozwojowi oraz odpowiedzialność społeczna i środowiskowa. Realizowany jest on poprzez sprawną redukcję emisji, poprawę ekologicznych właściwości produktów i opakowań oraz wypracowywanie odpowiedzialnych praktyk zaopatrzeniowych. Przykładem tych działań jest nowa wersja kultowej taśmy tesa® 4965 Original - tesa® 4965 Original Next Gen. Emisja CO2 przy jej produkcji została zmniejszona o 40%* w porównaniu z jej poprzednią wersją.
Na Targach Warsaw Pack tesa zaprezentowała szeroką gamę swoich taśm pakowych, które zostały wyprodukowane w oparciu o ideę zrównoważonego rozwoju. Firma podkreśla swoje zaangażowanie w tworzenie bardziej zrównoważonych opakowań poprzez:
- Stałe pozyskiwanie surowców w bardziej odpowiedzialny sposób
- Korzystanie z materiałów pochodzenia biologicznego lub z recyklingu
- Produkcję klejów niezawierających rozpuszczalników
- Poprawę końcowego okresu użytkowania ich bardziej zrównoważonych rozwiązań
Obecni na miejscu eksperci tesy, chętnie doradzali zainteresowanym w kwestii wyboru bardziej zrównoważonych rozwiązań z szerokiego asortymentu firmy, które najlepiej odpowiadałby ich potrzebom.
* Redukcja śladu węglowego produktu (PCF) w przypadku nowej taśmy tesa® 4965 Original Next Gen (rolka 50 m × 50 mm, PV0: czerwona folia zabezpieczająca MOPP) w porównaniu z obecną taśmą tesa® 4965 Original (rolka 50 m × 50 mm, PV0: czerwona folia zabezpieczająca MOPP) została obliczona w 2023 r. z uwzględnieniem wartości Cradle-to-Gate, w tym z uwzględnieniem pochłaniania węgla biogennego. Poszczególne wartości PCF dla innych typów pasków zabezpieczających (PV1, PV2, PV4) oraz dodatkowe informacje można znaleźć w naszych obliczeniach porównawczych PCF zgodnych z wymaganiami normy ISO 14067 na stronie tesa.com/4965-report.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.