TP-Link EX220 – router WiFi 6 z TR-069 i Aginet Config
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom małych i średnich operatorów Internetu, TP-Link wprowadza do swojej oferty router WiFi 6 EX220. Oprogramowanie urządzenia zawiera szereg przydatnych,
z punktu widzenia operatorów, funkcji, takich jak zdalne zarządzanie za pomocą protokołu TR-069 czy też możliwość wgrania domyślnej konfiguracji operatora przy wykorzystaniu narzędzia Aginet. Takie rozwiązanie pozwala operatorom znacząco zredukować koszty obsługi na miejscu, poprzez zdalne przeprowadzanie aktualizacji ustawień, diagnostyki, czy też rozwiązywania problemów oraz, dzięki rozbudowanej automatyzacji, ułatwia samo wdrażanie urządzeń do sieci.
Router EX220 pracuje w standardzie 802.11ax (WiFi 6) i oferuje użytkownikom do 1800 Mb/s łącznej przepustowości w dwóch pasmach transmisji: do 1201 Mb/s w paśmie 5 GHz i do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz. Użytkownicy mogą wykorzystywać szybkie pasmo 5GHz do bardziej wrażliwych na opóźnienia zastosowań, np. streamingu multimediów w jakości Full HD czy rozgrywek online, natomiast pasmo 2,4GHz idealnie sprawdzi się do obsługi urządzeń smart home, takich jak asystenci głosowi, kamery do monitoringu, inteligentne oświetlenie czy ogrzewanie. Za bezpieczeństwo transmisji odpowiada najnowszy protokół WPA3.
W routerze zastosowano wiele rozwiązań poprawiających zasięg i wydajność sieci bezprzewodowej. Technologia OFDMA zwiększa wydajność routera i umożliwia podłączenie do sieci bezprzewodowej większej liczby urządzeń, widocznie zmniejszając opóźnienia w transmisji. Z kolei dzięki funkcji Airtime Fairness starsze urządzenia podłączone do sieci nie powodują spadku jej prędkości. Doskonały zasięg
i stałą siłę sygnału w całym domu zapewniają cztery anteny o wysokim zysku, wspierane przez technologię Beamforming (kształtowania wiązki), umożliwiającą zlokalizowanie łączących się z routerem urządzeń,
a następnie zwiększanie siły sygnału nadawanego w ich kierunku.
EX220 obsługuje także technologię EasyMesh, dzięki czemu może utworzyć jednolitą sieć WiFi Mesh, pokrywającą cały dom za pomocą dodatkowego routera EX220 lub innego modelu zgodnego z TP-Link EasyMesh. Technologia EasyMesh, dzięki płynnemu roamingowi, zapewnia nieprzerwaną transmisję danych podczas przemieszczania się użytkownika po domu. Urządzenia znajdujące się w sieci WiFi automatycznie łączą się z routerem lub wzmacniaczem o najsilniejszej w danym momencie sile sygnału. Proces ten jest niezauważalny dla użytkownika, dzięki czemu korzystanie z Internetu jest niebywale swobodne i bardzo wygodne.
TP-Link EX220 oferuje również budowę szybkiej i wydajnej sieci kablowej dzięki czterem gigabitowym portom LAN oraz gigabitowemu portowi WAN.
Jedną z kluczowych funkcji modelu EX220 jest możliwość zdalnego zarządzania routerem poprzez protokół TR-069 (oraz protokoły TR-181, TR-111 i TR-143). Rozwiązanie to pozwala operatorom na zdalną konfigurację i zarządzanie urządzeniami poprzez ACS (Auto-Configuration Sever). Dzięki temu mogą oni zredukować do minimum ilość kosztownych wizyt serwisowych u klientów. Ponadto narzędzie Aginet Config umożliwia wgranie domyślnej konfiguracji ISP dla wszystkich urządzeń w sieci. Co istotne, ustawienia te zostaną zachowane nawet wtedy, gdy klienci końcowi zresetują swoje urządzenia do ustawień fabrycznych.
Pełna specyfikacja urządzenia znajduje się na stronie TP-Link. Router EX220 jest już dostępny
u dystrybutorów AB S.A. oraz Exclusive Networks Poland. Objęty został 3-letnią gwarancją producenta.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Firmy dzierżawiące grunty od Skarbu Państwa muszą zwrócić majątek rolny. Zagrożony jest też wspierany przez nich ośrodek rehabilitacyjny
Działalność ośrodka rehabilitacji dla dzieci z niepełnosprawnościami w Głubczycach, w województwie opolskim, jest zagrożona, o czym alarmuje Stowarzyszenie „Tacy Sami”. Zagrożenie jest konsekwencją restrukturyzacji spółki Top Farms Głubczyce, która jest jednym z największych pracodawców w okolicy i od lat wspiera działalność stowarzyszenia. Rolnicza spółka nie wie, jakie będą dalsze losy dzierżawionych do tej pory przez nią ziem, które w listopadzie br. muszą wrócić do Zasobu Skarbu Państwa. Zarząd spółki od wielu miesięcy apeluje do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa o wiążące decyzje w sprawie powołania Ośrodków Produkcji Rolniczej, które miałyby powstać na zwróconych gruntach, oraz kryteriów wyboru ich nowych dzierżawców.
Bankowość
Polskie kredyty hipoteczne wciąż jednymi z najdroższych w Europie. Zdaniem członka RPP odgórne ograniczanie marż banków się nie sprawdzi

Hipoteki w Polsce, co podkreśla też wielu polityków, należą do najdroższych w Europie. To nie tylko kwestia wysokości stóp procentowych, ale też marży banku. Zdaniem członka RPP prof. Ireneusza Dąbrowskiego jest tylko możliwość wpływania na ten pierwszy czynnik, bo regulacyjne ograniczenie wysokości marży byłoby trudne do wdrożenia.
Ochrona środowiska
Budowa morskich farm wiatrowych w Polsce szansą na kilkadziesiąt tysięcy nowych miejsc pracy. Wciąż brakuje jednak wykwalifikowanych pracowników

W Krajowym Planie w dziedzinie Energii i Klimatu rząd przewiduje zainstalowanie do 2030 roku około 5,9 GW w morskich farmach wiatrowych i kolejnych 12 GW w ciągu następnej dekady. Offshore ma być istotnym filarem dekarbonizacji krajowej gospodarki. Realizowane przez polskie spółki wraz z partnerami zagranicznymi projekty tzw. fazy I nabierają tempa i wkraczają w etap budowy infrastruktury na lądzie. Wśród wyzwań, które czekają wykonawców, jest m.in. brak pracowników z branży offshore. Pomocne może być ściąganie do kraju Polaków, którzy pracują na zagranicznych projektach morskich.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.