Trzy w jednym - Delock prezentuje kabel HDMI 4K z końcówkami USB-C, mini-Display
Jeden przewód, który pozwala na podłączenie monitora HDMI do laptopa, PC, tabletu lub smartfona? Osobom, które nie lubią żonglować przejściówkami firma Delock proponuje kabel wyposażony w komplet nowoczesnych złączy, który pozwala na przesyłanie obrazu w jakości 4K60.
Delock 85974 to kabel o długości 1,75 metra. Tym, co go wyróżnia, jest zestaw nowoczesnych końcówek. Użytkownik ma do dyspozycji złącze USB typu C oraz dwa DisplayPorty - jeden pełnowymiarowy, drugi w wersji mini. Dzięki nim podłączenie zewnętrznego monitora do nowoczesnego laptopa, desktopa czy kompatybilnego tabletu lub smartfona, nie wymaga korzystania z kilku przewodów lub przejściówek.
Każde z dostępnych wejść pozwala na przesyłanie obrazu do monitora HDMI w jakości 4K. Korzystając z USB-C można liczyć na odświeżanie z częstotliwością 30 Hz, podczas gdy interfejsy DisplayPort wspierają 60 Hz. Metalowa obudowa w kolorze antracytowym posiada trzy wskaźniki LED, które sygnalizują aktualny stan pracy każdego z wejść.
Kabel Delock 85974 trafi do sprzedaży w ciągu kilku najbliższych tygodni. Jego cena wyniesie około 250 zł.
Dane techniczne - model 85974:
- Złącza:
- wejścia:
- 1 x DisplayPort (3840 x 2160 @ 60Hz)
- 1 x mini-DisplayPort (3840 x 2160 @ 60Hz)
- 1 x USB-C (3840 x 2160 @ 30Hz)
- wyjścia
- 1 x HDMI
- wejścia:
- Chipset: Realtek RTD2171U
- obudowa: metalowa
- długość: ok. 1,75 m
- Wymagania systemowe:
- Android 8.0 lub nowszy
- Chrome OS
- iPad Pro (2018)
- Linux Kernel 4.3 lub nowszy
- Mac OS 10.15.1 lub nowszy
- Windows 7/8.1/10
- Urządzenie z wolnym portem mini-DP, DP, USB-C z alternatywnym DP lub Thunderbolt 3

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.