Twinings Ovaltine sięga po RISE with SAP
Linkleaders
Piotrkowska 148/150
90-631 Łódź
patrycja.kaleta|linkleaders.pl| |patrycja.kaleta|linkleaders.pl
505 223 994
https://www.linkleaders.pl/
Migracja do chmury staje się nieodzownym elementem strategii firm spożywczych, pozwalając im na lepsze zarządzanie zasobami, zwiększenie efektywności operacyjnej i szybsze reagowanie na zmieniające się warunki rynkowe. Przejście do chmury wpisało się zatem także w wieloletni program transformacji cyfrowej Twinings Ovaltine. Globalny lider produkujący napoje, wybrał w tym celu rozwiązania SAP.
Niemal 30 procent liderów biznesowych z regionu CEE i aż 44 procent z USA przyznaje, że technologia chmurowa wdrożona w ich organizacji pozwoliła na zwiększenie elastyczności – wynika z danych PwC („Chmura w biznesie, liderzy widzą wartość 2023”). To tendencja dostrzegana zarówno globalnie, jak i lokalnie. W Polsce już 60 procent firm uważa bowiem, że rozwiązania chmurowe pozwalają lepiej adaptować się do nowych modeli biznesowych, niż oprogramowanie instalowane lokalnie – potwierdza badanie SAP („Biznes napędzany cyfrowo, rozwój w obliczu Przemysłu 5.0”).
Doskonałym przykładem zarówno globalnego, jak i lokalnego dostrzegania atutów podejścia chmurowego jest Twinings Ovaltine, międzynarodowa firma produkująca napoje, która zakończyła pierwszą fazę migracji do chmury RISE with SAP. Celem szeroko zakrojonej transformacji jest poprawa wydajności i odporności globalnych operacji przedsiębiorstwa. Dzięki powszechnemu wykorzystaniu technologii chmurowych firma będzie też w stanie sprostać zmieniającym się potrzebom bazy klientów.
Przenosząc siedem różnych platform ERP do chmury, Twinings Ovaltine ujednolica swoje zasoby, a jednocześnie rozwiązuje problemy z silosowaniem danych, które mogą wpływać na współpracę i podejmowanie decyzji rynkowych . Teraz dysponuje platformą umożliwiającą rozszerzenie mapy dystrybucyjnej produktów, elastyczne reagowanie na trendy i zachowania klientów oraz usprawnienie operacji animujących wzrost biznesowy.
“RISE with SAP to nowoczesny system ERP w chmurze wraz z usługami komplementarnymi, to fundament pozwalający na budowanie doskonałości operacyjnej przedsiębiorstw napędzanych danymi. Ta pewność wynika przede wszystkim z wbudowanych w te rozwiązania możliwości, pozwalających na reagowanie na zmiany. Chmura daje naszym klientom bezpieczeństwo, elastyczność, szybkość i zwinność. Pozwala reagować na zmieniające się oczekiwania konsumentów w czasie, jaki jeszcze do niedawna był wysoce pożądany, ale niemożliwy do zrealizowania. W ten sposób tworzy bufor elastycznych rozwiązań zabezpieczający ich na przyszłość, w obliczu dynamicznego krajobrazu społeczno-gospodarczego. To szczególnie ważne w dzisiejszym otoczeniu biznesowym i w branżach takich jak produkcja spożywcza, które muszą bardzo szybko reagować na trendy, bieżące wydarzenia i zachowania konsumentów” – mówi Marcin Demkiw, Dyrektor do spraw Wsparcia Sprzedaży, SAP Polska.
Twinings Ovaltine współpracuje z SAP od 2011 r. Partnerstwo to już przełożyło się m.in. na obniżenie kosztów ogólnych, zoptymalizowanie procesów ERP (od zaopatrzenia po HR), a także zwiększenie możliwości podejmowania decyzji, dzięki lepszemu dostępowi do danych. Kończąc swoją pierwszą migrację do RISE with SAP S/4HANA, firma wdraża więc obecnie także całe portfolio rozwiązań SAP, w zakresie SAP Digital Supply Chain Management, Business Technology Platform i Ariba, które zapewniają cyfrową transformację całej organizacji.
Wybrane przez Twinings Ovaltine rozwiązania SAP przekładają się na praktyczne korzyści, takie jak uproszczone procesy biznesowe w chmurze, ulepszone doświadczenia użytkowników, możliwości operowania danymi i spostrzeżeniami w czasie rzeczywistym oraz widoczność sprzedaży, zapasów i procesów w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Dzięki temu producent może szybko reagować na potrzeby i zachowania swoich klientów i szerszego rynku.
SAP Digital Supply Chain Management i Ariba, dają także Twinings Ovaltine możliwość zmodernizowania łańcucha dostaw i operacji zakupowych, jednocześnie przekładając się na lepszy wgląd w szersze łańcuchy wartości. Pomaga to chronić firmę przed zakłóceniami w globalnym łańcuchu dostaw i gwarantuje, że firma może współpracować z dostawcami, którzy mają podobne cele.
„Produkty Twinings i Ovaltine są sprzedawane w ponad 100 krajach na całym świecie, ale wiemy, że potrzeby konsumentów stale ewoluują. Potrzebowaliśmy platformy, która mogłaby skalować się razem z nami i pomóc wyprzedzać oczekiwania naszych klientów. Przeniesienie naszego systemu ERP do chmury dzięki RISE with SAP umożliwiło nam realizacje tego celu, tworząc podstawy dla przyszłego wzrostu i ekspansji, umożliwiając podejmowanie szybszych i dokładniejszych decyzji oraz usprawniając nasze globalne operacje” – mówi Sandeep Seeripat, Global Business Transformation i Technology Officer, Twinings Ovaltine.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.