Usługi IT w służbie równych szans na rynku pracy
Usługi IT w służbie równych szans na rynku pracy
Fundacja Aktywizacja już od ponad 30 lat z zaangażowaniem wspiera osoby z niepełnosprawnościami m.in. w realizowaniu celów zawodowych na rynku pracy. Wierzymy, że nasza praca ma sens, bo przyczynia się do poprawy jakości życia naszych klientów z niepełnosprawnościami i wspiera biznes w licznych wyzwaniach związanych z procesem ich zatrudniania i inkluzji w organizacjach. – mówi Przemysław Żydok, Prezes Fundacji Aktywizacja.
Złożone arkusze kalkulacyjne, na których pracowano do tej pory w Fundacji Aktywizacja, zamieniono niedawno na profesjonalne narzędzie CRM, jakim jest Salesforce. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia firmy Britenet, która każdego roku rozpoczyna nieodpłatną współpracę z organizacją pozarządową. W implementację Salesforce w Fundacji Aktywizacja zaangażowani byli pracownicy Britenet np. z Lublina i Kielc, a w system wykorzystywany jest w oddziałach Fundacji w Białymstoku, Bydgoszczy, Łodzi, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie i Warszawie oraz w filiach w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Wrocławiu i Szczecinie.
Głównym celem wdrożenia systemu CRM w Fundacji było usprawnienie procesów związanych z aktywizacją osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy. Współdzielony system wdrożony równocześnie we wszystkich oddziałach Fundacji umożliwił płynną wymianę informacji zarówno na temat partnerów biznesowych, jak i prowadzonych przez organizację działań. – zauważa Izabela Wegner, Marketing Automation Leader w Britenet. Zespół naszych specjalistów miał okazję wykorzystać swoją wiedzę oraz doświadczenie w rozwijaniu działań podjętych na rzecz społeczeństwa – dodaje.
Wdrożenie przez zespół Britenet systemu CRM na platformie Salesforce umożliwiło Fundacji scentralizowanie i usprawnienie procesów związanych z kompletowaniem i analizą danych. Obecnie pracownicy Fundacji mogą tworzyć przejrzystą i łatwą w obsłudze bazę pracodawców za pomocą jednego narzędzia. Wprowadzone rozwiązanie wpłynie także na komunikację wewnętrzną oraz zoptymalizuje wiele codziennych procesów. To natomiast przełoży się na skuteczność podjętych działań i dążenia do realizacji obranych celów.
Zaimplementowane rozwiązania realnie usprawniły codzienne zadania w organizacji, której głównym celem jest podejmowanie działań na rzecz poprawy jakości życia osób z niepełnosprawnościami. – wspomina Mateusz Kotnowski, Dyrektor Pionu Agencji Zatrudnienia Fundacji Aktywizacja.
W przestrzeni społecznej nadal istnieje wiele stereotypów na temat funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy. Ich kompetencje, kwalifikacje czy talenty często nie zostają dostrzeżone m.in. z powodu uprzedzeń czy braku odpowiedniej wiedzy na temat zatrudniania takich osób. Organizacje, takie jak Fundacja Aktywizacja, dokonują jednak wszelkich starań, aby niepełnosprawność nie wykluczała specjalistów z rywalizacji o atrakcyjne miejsca pracy. Britenet natomiast z dumą wspiera Fundację w jej działaniach.
O Britenet
Britenet już od blisko 16 lat funkcjonuje na polskim i zagranicznym rynku IT i zatrudnia obecnie ponad 1000 specjalistów i ekspertów IT. Posiada doświadczenie w budowaniu centrów kompetencyjnych dla międzynarodowych firm i zapewnia szerokie wsparcie w postaci outsourcingu ekspertów, tworzenia systemów informatycznych, rozwoju aplikacji mobilnych, utrzymywania istniejących systemów oraz rozwiązań BI i Salesforce.
Firmie zaufało już ponad 100 klientów z całego świata. Britenet od wielu lat z powodzeniem realizuje także projekty dla sektora publicznego w tym między innymi dla KPRM, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Finansów oraz Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.
Firma Britenet pięciokrotnie zdobyła tytuł „Najlepszego Miejsca Pracy w IT w Polsce" w prestiżowych badaniach AudIT organizowanych wśród pracowników przez magazyn Computerworld Polska. Ponadto znalazła się w pierwszej 10 na liście 100 najlepszych dostawców usług IT w 2021 w Polsce w rankingu Clutch, platformy B2B pomagającej firmom w znalezieniu najlepszych dostawców. Według analiz Clutch opartych między innymi na opiniach klientów Britenet jest także firmą numer 1 w Polsce wśród firm świadczących usługi typu managed services.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.