Komunikaty PR

Vantage Data Centers otwiera swoje kampusy w Warszawie oraz w Berlinie

2022-06-15  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
Artur Kosior
ITBC Communication

Al. Księcia Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
artur_kosior|itbc.pl| |artur_kosior|itbc.pl
+48504327897
www.itbcgroup.pl

Vantage Data Centers otwiera swoje kampusy w Warszawie oraz w Berlinie

Nowe inwestycje stanowią kolejny kamień milowy w projekcie europejskiej ekspansji firmy wartym 2 mld USD

DENVER, USA & LUXEMBURG (Czerwiec 14, 2022) ¬Vantage Data Centers, wiodący globalny dostawca hiperskalowych kampusów centrów danych, poinformował o uruchomieniu dwóch kampusów typu greenfield w Berlinie i Warszawie. Tym samym, świadczone w nich usługi są już dostępne dla klientów. To pierwszy tego typu obiekt firmy w Polsce, w Niemczech zaś drugi. Uruchomienie centrów danych w dwóch nowych lokalizacjach to część projektu europejskiej ekspansji Vantage DC o wartości 2 mld USD. Jej celem jest odpowiedź na dynamicznie wzrastający popyt na usługi DC w tych dwóch krajach, obserwowany zarówno pośród wielkoskalowych dostawców chmury obliczeniowej jak i wśród mniejszych operatorów. Spośród dziewięciu planowanych kampusów Vantage w regionie EMEA, pięć z nich już działa (Berlin I, Warszawa, Frankfurt I, Zurych i Cardiff).

Warsaw Campus
Firma Vantage ukończyła właśnie budowę pierwszego obiektu w swoim warszawskim kampusie o powierzchni 5 hekatrów. Po osiągnięciu pełnej gotowości operacyjnej, kampus z dwoma centrami danych będzie oferował 48MW mocy obliczeniowej o krytycznym znaczeniu dla IT na powierzchni 36 000 metrów kwadratowych.

Kampus ten znajduje się u wrót Europy Zachodniej i Wschodniej i jest strategicznie zlokalizowany w pobliżu głównego polskiego portu lotniczego Warszawa - Lotnisko Chopina. Podobnie jak wszystkie kampusy firmy Vantage w Ameryce Północnej i regionie EMEA, zapewnia on wykorzystanie energii odnawialnej oraz hiperwydajne chłodzenie z ekonomizacją powietrza zewnętrznego z minimalizacją zużycia wody. Klienci mogą korzystać ze stacji ładowania pojazdów elektrycznych, a także z takich udogodnień, jak dostosowane do indywidualnych potrzeb miejsca pracy, bezpieczne przechowywanie cennych przedmiotów czy mnogość przestrzeni konferencyjnej.

"Bardzo się cieszę, że w dzielnicy Bielany powstał kampus z centrami danych. Potrzebujemy nowych technologii, a jako urząd dzielnicy wspieramy ten rozwój" - powiedział Grzegorz Pietruczuk, burmistrz Bielan. "Warto również wspomnieć, że Vantage Data Centers jest otwarte na współpracę z lokalną społecznością i wspiera wiele inicjatyw naszego urzędu od początku swojej obecności w dzielnicy” – uzupełnia Grzegorz Pietruczuk.

"Uruchomienie nowych obiektów w Berlinie i Warszawie jest naturalną odpowiedzią na obserwowany wysoki popyt na usługi centrów danych w tych regionach i potrzebę naszej lokalnej obecności, „tuż obok” klientów z dwóch bardzo perspektywicznych europejskich rynków. Cieszymy się, że możemy powitać klientów w naszych nowo uruchomionych centrach danych i mamy nadzieję nadal zaspokajać ich potrzeby, gdziekolwiek się znajdują" - powiedział Antoine Boniface, prezes EMEA w Vantage Data Centers.

Udane otwarcie kampusów w Berlinie i Warszawie oznacza osiągnięcie kolejnego kamienia milowego firmy w regionie EMEA. Po wejściu na ten kontynent jako na nowy rynek w lutym 2020 roku, firma poczyniła znaczące inwestycje w celu wzmocnienia swojej oferty i sprostania wymaganiom lokalnych firm i instytucji. Oprócz Berlina i Warszawy, Vantage posiada kampusy operacyjne we Frankfurcie, Zurychu i Cardiff, a obecnie buduje drugie kampusy w Berlinie i Frankfurcie, a także nowe obiekty w Mediolanie i Johannesburgu. Firma kontynuuje strategiczne inwestycje w całym regionie, aby sprostać wymaganiom rynku i zapewnić klientom najnowocześniejsze obiekty zaprojektowane z myślą o wysokiej wydajności technologicznej i zrównoważonym rozwoju. Firma Vantage zobowiązała się również do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla do 2030 roku.

Berlin I Campus
Firma Vantage ukończyła także budowę pierwszego centrum danych na swoi pięciohektarowym, dwubudynkowym kampusie, zlokalizowanym w pobliżu nowego lotniska Berlin Brandenburg. W pełni rozwinięty kampus będzie dysponował 32MW na powierzchni 250 000 stóp kwadratowych (24 000 metrów kwadratowych) i będzie siedzibą wielu dużych firm technologicznych z całego świata.  

Oprócz dobrze skomunikowanej lokalizacji i możliwości swobodnej rozbudowy, kampus wyróżnia się zrównoważoną konstrukcją, oferując klientom hiperwydajne chłodzenie dzięki ekonomizacji powietrza zewnętrznego przy minimalnym zużyciu wody. Tzw. obszary niekrytyczne w kampusie, takie jak powierzchnie biurowe, będą częściowo zasilane energią słoneczną, a ciepło odpadowe zostanie ponownie wykorzystane i udostępnione społeczności lokalnej.

"Centra danych są podstawą naszego cyfrowego świata, a tym samym ważnym elementem sukcesu przemysłu zlokalizowanego w Ludwigsfelde" - wyjaśnia Andreas Igel, burmistrz Ludwigsfelde. "Cieszymy się, że firma Vantage wybrała nasze miasto w aglomeracji berlińskiej jako lokalizację dla swojego nowego kampusu i serdecznie ją witamy” – dodaje Andreas Igel.

Berlin jest drugim co do wielkości niemieckim rynkiem centrów danych, zaraz za Frankfurtem. Firma Vantage ogłosiła niedawno otwarcie swojego drugiego frankfurckiego kampusu, zlokalizowanego w Raunheim, który zostanie otwarty jesienią tego roku. Po ukończeniu prac oba frankfurckie kampusy będą oferować klientom łącznie 95 MW mocy IT w regionie Frankfurtu.

Więcej informacji na temat kampusów Vantage w regionie EMEA można znaleźć na stronie: https://vantage-dc.com/data-center-locations/emea/.

O Vantage Data Centers

Vantage Data Centers zasila, chłodzi, chroni i łączy cyfrowe zasoby znanych na całym świecie hiperskalerów, dostawców usług w chmurze i dużych przedsiębiorstw. Rozwijając się i działając na sześciu rynkach w Ameryce Północnej i sześciu w Europie, firma Vantage rozwinęła projektowanie centrów danych w innowacyjny sposób, aby zapewnić znaczny wzrost niezawodności, wydajności i zrównoważonego rozwoju w elastycznych środowiskach, które można skalować zależnie od aktualnych potrzeb klientów.
 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: ITBC Communication
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25 Biuro prasowe
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Telekomunikacja

Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.