Komunikaty PR

Veracomp rozpoczyna współpracę z firmą CrowdStrike

2020-08-26  |  14:30
Biuro prasowe
Kontakt
Joanna Roman
Exclusive Networks Poland

Zawiła 61
30-382 Kraków
joanna.roman|exclusive-networks.pl | |joanna.roman|exclusive-networks.pl
665660291
www.exclusive-networks.com/pl/

Veracomp SA, dystrybutor z wartością dodaną, nazwiązał współpracę z firmą CrowdStrike, liderem w dziedzinie ochrony punktów końcowych dostarczanych w chmurze, by w ten sposób zaoferować klientom i partnerom platformę CrowdStrike Falcon® do kompleksowego zabezpieczenia punktów końcowych w czasie rzeczywistym. 

CrowdStrike Falcon to platforma typu cloud-native, która łączy w sobie oprogramowanie antywirusowe nowej generacji (NGAV), wykrywanie i reagowanie na podejrzane aktywności na punktach końcowych (EDR), analizę cyberzagrożeń i możliwości zarządzania tymi, które zostały już wykryte oraz cyberhigienę i jest dostarczana za pomocą jednego, lekkiego agenta. Korzyści płynące z tego ujednoliconego podejścia opartego chmurze obejmują kompleksową ochronę przed zagrożeniami, przy jednoczesnym uzyskaniu natychmiastowych korzyści, lepszej wydajności, mniejszych kosztów i złożoności.

 

"Cieszymy się, że możemy współpracować z Veracomp i dostarczać organizacjom z regionu Europy Środkowej i Wschodniej wiodące rozwiązanie w zakresie bezpieczeństwa w chmurze, stworzone z myślą o potrzebach nowoczesnej, rozproszonej siły roboczej" - mówi Katrin Schleunes, Director of Central European Alliances w CrowdStrike. ”Cały czas rośnie tempo i aktywności związane z zagrożeniami cybernetycznymi, ataki stają się też bardziej wyrafinowane, co stwarza coraz większe zagrożenie dla firm, ich klientów oraz reputacji. Jest oczywiste, że dotychczasowe podejścia i technologie nie są już wystarczające do ochrony organizacji. Platforma CrowdStrike Falcon została zbudowana w celu zapewnienia widoczności w czasie rzeczywistym i ochrony wszystkich punktów końcowych w organizacji, niezależnie od tego, gdzie znajduje się urządzenie lub zlokalizowane jest obciążenie, dzięki czemu ataki można szybko wykryć i zatrzymać.”

- Przez ostatnie kilka lat z dużym zainteresowaniem przyglądaliśmy się nowatorskiemu podejściu i przez to coraz mocniejszej pozycji CrowdStrike na rynku bezpieczeństwa. Jesteśmy przekonani, że umowa Veracomp – CrowdStrike przyniesie obu stronom wiele korzyści w regionie CEE – wyjaśnia Michał Król, Security Group Manager w Veracomp. 

Platforma Falcon koreluje ponad 3 biliony zdarzeń związanych z punktami końcowymi z całego świata tygodniowo, tworząc jedną z najbardziej zaawansowanych baz danych cyberbezpieczeństwa, która identyfikuje wcześniej niewykrywalne ataki. Inne zalety platformy CrowdStrike Falcon to:

  • zapobieganie wyrafinowanym atakom niezależnie od tego, czy punkt końcowy jest w trybie online, czy offline,
  • poprawa widoczności punktów końcowych w czasie rzeczywistym, zapewniająca organizacjom szczegółowy wgląd w aplikacje i procesy,
  • eliminacja ogromnego wpływu na obciążenie punktów końcowych, który wykorzystuje tradycyjne rozwiązania antywirusowe, zastępując wszystko jednym lekkim agentem,
  • fakt, że obejmuje wszystkie typy punktów końcowych, w tym środowiska Windows, MacOS i Linux, urządzenia mobilne, a także serwery i kontenery w nowoczesnych centrach danych w chmurze hybrydowej.
  • rozwiązanie Managed Threat Hunting, które szybciej i skuteczniej wykrywa złośliwą aktywność.

Za dystrybucję w Polsce odpowiada Michał Król – Security Group Manager oraz Damian Kozłowski – Product Manager Veracomp.


Więcej informacji na temat rozwiązań CrowdStrike znajdziesz na stronie: https://www.crowdstrike.com/.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Exclusive Networks Poland
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.