Komunikaty PR

Veracomp rozpoczyna współpracę z firmą CrowdStrike

2020-08-26  |  14:30
Biuro prasowe
Kontakt
Joanna Roman
Exclusive Networks Poland

Zawiła 61
30-382 Kraków
joanna.roman|exclusive-networks.pl | |joanna.roman|exclusive-networks.pl
665660291
www.exclusive-networks.com/pl/

Veracomp SA, dystrybutor z wartością dodaną, nazwiązał współpracę z firmą CrowdStrike, liderem w dziedzinie ochrony punktów końcowych dostarczanych w chmurze, by w ten sposób zaoferować klientom i partnerom platformę CrowdStrike Falcon® do kompleksowego zabezpieczenia punktów końcowych w czasie rzeczywistym. 

CrowdStrike Falcon to platforma typu cloud-native, która łączy w sobie oprogramowanie antywirusowe nowej generacji (NGAV), wykrywanie i reagowanie na podejrzane aktywności na punktach końcowych (EDR), analizę cyberzagrożeń i możliwości zarządzania tymi, które zostały już wykryte oraz cyberhigienę i jest dostarczana za pomocą jednego, lekkiego agenta. Korzyści płynące z tego ujednoliconego podejścia opartego chmurze obejmują kompleksową ochronę przed zagrożeniami, przy jednoczesnym uzyskaniu natychmiastowych korzyści, lepszej wydajności, mniejszych kosztów i złożoności.

 

"Cieszymy się, że możemy współpracować z Veracomp i dostarczać organizacjom z regionu Europy Środkowej i Wschodniej wiodące rozwiązanie w zakresie bezpieczeństwa w chmurze, stworzone z myślą o potrzebach nowoczesnej, rozproszonej siły roboczej" - mówi Katrin Schleunes, Director of Central European Alliances w CrowdStrike. ”Cały czas rośnie tempo i aktywności związane z zagrożeniami cybernetycznymi, ataki stają się też bardziej wyrafinowane, co stwarza coraz większe zagrożenie dla firm, ich klientów oraz reputacji. Jest oczywiste, że dotychczasowe podejścia i technologie nie są już wystarczające do ochrony organizacji. Platforma CrowdStrike Falcon została zbudowana w celu zapewnienia widoczności w czasie rzeczywistym i ochrony wszystkich punktów końcowych w organizacji, niezależnie od tego, gdzie znajduje się urządzenie lub zlokalizowane jest obciążenie, dzięki czemu ataki można szybko wykryć i zatrzymać.”

- Przez ostatnie kilka lat z dużym zainteresowaniem przyglądaliśmy się nowatorskiemu podejściu i przez to coraz mocniejszej pozycji CrowdStrike na rynku bezpieczeństwa. Jesteśmy przekonani, że umowa Veracomp – CrowdStrike przyniesie obu stronom wiele korzyści w regionie CEE – wyjaśnia Michał Król, Security Group Manager w Veracomp. 

Platforma Falcon koreluje ponad 3 biliony zdarzeń związanych z punktami końcowymi z całego świata tygodniowo, tworząc jedną z najbardziej zaawansowanych baz danych cyberbezpieczeństwa, która identyfikuje wcześniej niewykrywalne ataki. Inne zalety platformy CrowdStrike Falcon to:

  • zapobieganie wyrafinowanym atakom niezależnie od tego, czy punkt końcowy jest w trybie online, czy offline,
  • poprawa widoczności punktów końcowych w czasie rzeczywistym, zapewniająca organizacjom szczegółowy wgląd w aplikacje i procesy,
  • eliminacja ogromnego wpływu na obciążenie punktów końcowych, który wykorzystuje tradycyjne rozwiązania antywirusowe, zastępując wszystko jednym lekkim agentem,
  • fakt, że obejmuje wszystkie typy punktów końcowych, w tym środowiska Windows, MacOS i Linux, urządzenia mobilne, a także serwery i kontenery w nowoczesnych centrach danych w chmurze hybrydowej.
  • rozwiązanie Managed Threat Hunting, które szybciej i skuteczniej wykrywa złośliwą aktywność.

Za dystrybucję w Polsce odpowiada Michał Król – Security Group Manager oraz Damian Kozłowski – Product Manager Veracomp.


Więcej informacji na temat rozwiązań CrowdStrike znajdziesz na stronie: https://www.crowdstrike.com/.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie InsERT ustanawia absolutny rekord – milion sprzedanych licencji systemów dla MŚP Biuro prasowe
2024-05-13 | 13:00

InsERT ustanawia absolutny rekord – milion sprzedanych licencji systemów dla MŚP

InsERT sprzedał łącznie milion licencji własnych programów. To największy producent oprogramowania dla MŚP w Polsce. Na zakup i korzystanie z tworzonych od 32 lat systemów
IT i technologie MITTZON – nowa seria mebli biurowych od IKEA, która wspiera dobre samopoczucie
2024-05-13 | 01:00

MITTZON – nowa seria mebli biurowych od IKEA, która wspiera dobre samopoczucie

Rodzina 85 produktów stawia na pierwszym miejscu komfort poprzez projektowanie osadzone w holistycznej ergonomii, obejmującej akustykę i elementy inspirowane naturą. 52%
IT i technologie Technics i Automobili Lamborghini przedstawiają system gramofonowy SL-1200M7B
2024-05-09 | 10:00

Technics i Automobili Lamborghini przedstawiają system gramofonowy SL-1200M7B

SL-1200M7B sprzedawany będzie w zestawie z płytą winylową zawierającą dźwięki silnika V12 sześciu super sports cars Lamborghini, a także z matą antypoślizgową i naklejkami z

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Samorządowy Kongres Finansowy

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Francuskie firmy z potężnym wkładem w polską gospodarkę. Reinwestują tu połowę wypracowywanych zysków i zatrudniają prawie 230 tys. osób

Polska jest dziś dla Francji kluczowym partnerem gospodarczym w Europie Środkowo-Wschodniej. Na naszym rynku francuskie firmy ulokowały blisko połowę wszystkich swoich inwestycji w regionie CEE – obecnie działa ich tu 1,2 tys., tworzą łącznie 227 tys. bezpośrednich miejsc pracy i co najmniej drugie tyle pośrednich, u swoich dostawców i partnerów. Skumulowana wartość bezpośrednich inwestycji francuskich firm w Polsce wyniosła dotąd 108 mld zł. Szybko jednak rośnie, ponieważ przedsiębiorstwa znad Sekwany reinwestują 50 proc. wypracowanych przez siebie zysków, głównie w automatyzację i innowacje środowiskowe – wynika z nowego raportu, opublikowanego przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą we współpracy z Instytutem Debaty Eksperckiej i Analiz Quant Tank.

Transport

Europejski Bank Inwestycyjny stawia na projekty niskoemisyjnej energetyki i bezpieczeństwa. Finansowanie dla Polski to 5 mld euro rocznie

Ponad 85 mld  euro w ciągu ostatnich 20 lat zainwestował w Polsce Europejski Bank Inwestycyjny. Środki te przeznaczono przede wszystkim na budowę infrastruktury: dróg czy kolei. Obecnie najwyższy priorytet mają energetyka oraz bezpieczeństwo. Kolejnym etapem powinna być cyfryzacja oraz inwestycje w nowoczesne technologie i podniesienie innowacyjności. Cel to zwiększenie liczby patentów i licencji powstających w Polsce, a w konsekwencji – wzrost konkurencyjności naszego kraju.

Transport

Przed polskimi firmami transportowymi piętrzą się problemy. Obok konkurencji z Ukrainy są nim także liczni pośrednicy działający na unijnym rynku

Jednym z najpoważniejszych problemów firm transportowych jest dziś udział ogromnej liczby pośredników na unijnym rynku. – W sprytny sposób podkupują zlecenia, przetrzymując je do ostatniej chwili, kiedy mogą je dobrze, za niską cenę sprzedać. W efekcie przewoźnik wykonuje fracht o wartości niepokrywającej kosztów takiego transportu – mówi Jan Buczek, prezes Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce. Jak ocenia, polska branża transportowa jest w tej chwili w kryzysie, wywołanym przez cały szereg nakładających się na siebie czynników, w tym także m.in. spowolnienie w europejskiej gospodarce i wyzwania związane z redukcją emisji. Zakłócenia powodowane ostatnimi protestami i blokowaniem polsko-ukraińskiej granicy tylko te problemy potęgują.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.