W Plenti razem z inStreamly streamerzy zarobią na polecaniu elektroniki na wynaj
Plenti, lider polskiego rynku wynajmu elektroniki użytkowej, łączy siły z inStreamly, polską platformą ułatwiającą współpracę twórców internetowych z markami. Dzięki temu partnerstwu streamerzy mogą w łatwy sposób zarabiać na polecaniu Plenti swoim fanom.
Polska firma Plenti to platforma, która umożliwia dostęp do urządzeń w modelu subskrypcyjnym. Korzysta z niej ponad 160 tys. użytkowników. Mają oni dostęp do ponad 5,6 tys. urządzeń z takich kategorii jak telefony komórkowe, komputery, kamery, drony, ale przede wszystkim konsole do gier, gogle VR oraz inne akcesoria gamingowe, jak kierownice, kontrolery, czy monitory.
Gaming & VR to najpopularniejsza kategoria elektroniki w Plenti, wyprzedzająca smartfony I tablety oraz sprzęt audio. 9 najpopularniejszych urządzeń wynajmowanych w ostatnich miesiącach w Plenti stanowią produkty z kategorii gaming & VR – w tym gogle Meta Quest 3, konsole Sony PlayStation 5, Xbox Series X i Series S, a także kierownice Logitech.
– Gracze to największa grupa użytkowników Plenti, która od początku najbardziej ceni możliwość elastycznego wynajmu bez zobowiązań. Dzięki Plenti mogą przetestować nowy sprzęt przed zakupem, spróbować czegoś innego niż zazwyczaj lub po prostu zagrać okazjonalnie, bez potrzeby zakupu sprzętu na własność. Dla wielu z nich oglądanie streamów to pierwszy krok przed podjęciem decyzji o zaangażowaniu się w nową grę czy całą platformę. Dzięki naszej współpracy z inStreamly będą mogli łatwo wykonać kolejny krok, czyli samodzielnie przetestować przed zakupem – mówi Wojciech Wójtowicz, współzałożyciel Plenti.
Współpraca Plenti i inStreamly odbywa się w ramach programu Plenti Creators, w ramach którego twórcy internetowi mogą zarabiać na polecaniu Plenti swoim fanom i otrzymują wynagrodzenie za każdą rejestrację i pierwsze zamówienie użytkownika z polecenia. Dzięki integracji platform Plenti i inStreamly, streamerzy uczestniczą w programie Plenti Creators w sposób bezobsługowy. W dniu startu programu na taką współpracę zdecydowało się blisko 100 twórców.
– Co drugi polski streamer z najpopularniejszych kategorii korzysta z inStreamly, więc współpraca z Plenti to doskonały sposób, by dać im możliwość zarabiania na polecaniu wysokiej jakości sprzętu elektronicznego swoim fanom. Widzowie wiedzą, że wybierając Plenti wspierają swoich ulubionych twórców, co idealnie pasuje do naszej misji otwierania rynku na rzesze mały i średnich twórców gamingowych – mówi Wiktoria Wójcik, współzałożycielka inStreamly
W najbliższych miesiącach Plenti uruchomi także program barterowy, udostępniając twórcom urządzenia potrzebne im w codziennej pracy, jak aparaty, kamery, ale też sprzęt i akcesoria gamingowe.
Partnerstwo z inStreamly to już kolejna współpraca Plenti z innym polskim scale-upem. Wcześniej firma połączyła siły z Packhelp, największym w Europie marketplace dla spersonalizowanych opakowań, by wspólnie zaprojektować pudełka wielokrotnego użytku. Wytrzymała konstrukcja z polipropylenu obsłużyła już wiele zamówień, a sam materiał może zostać przetworzony aż osiem razy. Pudełka zostały zaprojektowane tak, by klient intuicyjnie wiedział, że jest to integralna część opakowania sprzętu, w którym należy go zwrócić.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.