Windows 11 - niezastąpiony partner do pracy w terenie?
Środowisko IT zmienia się niezwykle szybko, ponieważ nowoczesne firmy coraz częściej wymagają od swoich inwestycji technologicznych zwiększenia łączności, produktywności i wydajności. Pandemia zadziałała jak katalizator, wymuszając na firmach ogromną mobilizację pracowników i zmianę planów praktycznie z dnia na dzień, przy jednoczesnym utrzymaniu produktywności i wydajności poziomu pracy przed COVIDem. Od tego czasu zespoły musiały polegać na swoich urządzeniach, aby obsługiwać coraz większą liczbę zadań i aplikacji niż kiedykolwiek, tworząc zapotrzebowanie na zaawansowany system operacyjny, który idealnie wpasuje się w ich zmieniające się potrzeby.
Na szczęście, najnowszy system operacyjny firmy Microsoft - Windows 11, zapewnia pracownikom terenowym doskonałą moc, solidne zabezpieczenia i ogromną elastyczność. Od czasu premiery, która miała miejsce pod koniec 2021 roku, firma wprowadziła stopniowe aktualizacje systemu operacyjnego, w którym zabezpieczenia znane z wersji Windows 10 zostały udoskonalone. Przejście z poprzedniego systemu oczywiście łączy się z wątpliwościami i obawami, gdyż klienci obawiają się zakłóceń. Jednakże nie można uniknąć tego procesu, ponieważ Microsoft zapowiedział powolne wygaszanie systemu Windows 10, który ostatecznie zniknie z rynku 14 października 2025 r., z tego względu rekomenduje się wybór najnowszego rozwiązania firmy. Aktualizacje i innowacje wprowadzone w najnowszym systemie w dużej mierze koncentrują się na poprawie komfortu użytkowania i zwiększenia bezpieczeństwa, zapewniając swoim klientom zwiększoną wydajność i niezawodność, które mają ich wyróżnić na tle konkurencji.
Niezawodna wydajność i ochrona
Nieudane przejście z Windows 7 na Windows 10 wiązało się z poważnym ryzykiem dla klientów, szczególnie w organizacjach z sektora publicznego, jako że niezaktualizowany system operacyjny może stanowić realne zagrożenie. Na przykład pracownicy policji mogą mieć ograniczony dostęp do baz danych, jeśli korzystają z przestarzałego systemu operacyjnego, posiadającego luki w zabezpieczeniach i brak ważnych aplikacji, które nie są już kompatybilne z poprzednimi systemami. Dobrą wiadomością jest fakt, że Windows 11 jest oparty na kodzie bazowym poprzedniej wersji, dzięki czemu aplikacje działające na jednym z nich będą zazwyczaj działać na drugim, zmniejszając dzięki temu ryzyko przestojów operacyjnych i złożoności administracyjnej. Windows 11 oferuje wiele ulepszeń w zakresie bezpieczeństwa, w tym zwiększoną ochronę przed złośliwymi oprogramowaniami dzięki Secure Boot oraz ulepszonemu systemu zabezpieczeń biometrycznych Microsoft - Windows Hello. Użytkownicy będą mieli także zagwarantowane aktualizacje w zakresie bezpieczeństwa w chmurze, które mają na celu chronić pracowników zdalnych.
Niezawodna elastyczność i nowe funkcje wspierające pracę w terenie
Funkcjonalność i elastyczność urządzeń są kluczowymi cechami systemu Windows 11. Dzięki temu użytkownicy mogą łatwo zarządzać codziennymi operacjami bez konieczności polegania na systemach chmurowych. Najnowsza wersja oprogramowania zawiera także ulepszone funkcje dotykowe, dyktowania i narzędzia pióra, które znacznie zwiększają produktywność pracowników mobilnych, umożliwiając korzystanie z urządzenia bez użycia rąk. Ulepszenie funkcji dyktowania rozszerza rozwiązania kompletacji głosowej, które TOUGHBOOK oferuje użytkownikom łańcucha dostaw, magazynów i handlu detalicznego. W międzyczasie, bardziej intuicyjne i responsywne funkcje dotykowe obsługują tablety i laptopy 2 w 1 TOUGHBOOK, których ekrany działają świetnie w deszczu i można je obsługiwać nawet w rękawiczkach.
Urządzenia z systemem Windows oferują wiele interfejsów i funkcji umożliwiających bezpośrednie połączenie z szeroką gamą urządzeń kompatybilnych ze starszymi sprzętami - od pomp wodnych, po podstacje elektryczne. Płynna migracja między urządzeniami jest możliwa dzięki synchronizacji systemów, a dzięki kompatybilności TOUGHBOOK i Windows 11 będzie to proces niezwykle szybki i bezproblemowy.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.