Komunikaty PR

Windows 11 - niezastąpiony partner do pracy w terenie?

2023-08-08  |  13:30
Biuro prasowe

Środowisko IT zmienia się niezwykle szybko, ponieważ nowoczesne firmy coraz częściej wymagają od swoich inwestycji technologicznych zwiększenia łączności, produktywności i wydajności. Pandemia zadziałała jak katalizator, wymuszając na firmach ogromną mobilizację pracowników i zmianę planów praktycznie z dnia na dzień, przy jednoczesnym utrzymaniu produktywności i wydajności poziomu pracy przed COVIDem. Od tego czasu zespoły musiały polegać na swoich urządzeniach, aby obsługiwać coraz większą liczbę zadań i aplikacji niż kiedykolwiek, tworząc zapotrzebowanie na zaawansowany system operacyjny, który idealnie wpasuje się w ich zmieniające się potrzeby.

Na szczęście, najnowszy system operacyjny firmy Microsoft - Windows 11, zapewnia pracownikom terenowym doskonałą moc, solidne zabezpieczenia i ogromną elastyczność. Od czasu premiery, która miała miejsce pod koniec 2021 roku, firma wprowadziła stopniowe aktualizacje systemu operacyjnego, w którym zabezpieczenia znane z wersji Windows 10 zostały udoskonalone. Przejście z poprzedniego systemu oczywiście łączy się z wątpliwościami i obawami, gdyż klienci obawiają się zakłóceń. Jednakże nie można uniknąć tego procesu, ponieważ Microsoft zapowiedział powolne wygaszanie systemu Windows 10, który ostatecznie zniknie z rynku 14 października 2025 r., z tego względu rekomenduje się wybór najnowszego rozwiązania firmy. Aktualizacje i innowacje wprowadzone w najnowszym systemie w dużej mierze koncentrują się na poprawie komfortu użytkowania i zwiększenia bezpieczeństwa, zapewniając swoim klientom zwiększoną wydajność i niezawodność, które mają ich wyróżnić na tle konkurencji. 

Niezawodna wydajność i ochrona

Nieudane przejście z Windows 7 na Windows 10 wiązało się z poważnym ryzykiem dla klientów, szczególnie w organizacjach z sektora publicznego, jako że niezaktualizowany system operacyjny może stanowić realne zagrożenie. Na przykład pracownicy policji mogą mieć ograniczony dostęp do baz danych, jeśli korzystają z przestarzałego systemu operacyjnego, posiadającego luki w zabezpieczeniach i brak ważnych aplikacji, które nie są już kompatybilne z poprzednimi systemami. Dobrą wiadomością jest fakt, że Windows 11 jest oparty na kodzie bazowym poprzedniej wersji, dzięki czemu aplikacje działające na jednym z nich będą zazwyczaj działać na drugim, zmniejszając dzięki temu ryzyko przestojów operacyjnych i złożoności administracyjnej. Windows 11 oferuje wiele ulepszeń w zakresie bezpieczeństwa, w tym zwiększoną ochronę przed złośliwymi oprogramowaniami dzięki Secure Boot oraz ulepszonemu systemu zabezpieczeń biometrycznych Microsoft - Windows Hello. Użytkownicy będą mieli także zagwarantowane aktualizacje w zakresie bezpieczeństwa w chmurze, które mają na celu chronić pracowników zdalnych.

Niezawodna elastyczność i nowe funkcje wspierające pracę w terenie

Funkcjonalność i elastyczność urządzeń są kluczowymi cechami systemu Windows 11. Dzięki temu użytkownicy mogą łatwo zarządzać codziennymi operacjami bez konieczności polegania na systemach chmurowych. Najnowsza wersja oprogramowania zawiera także ulepszone funkcje dotykowe, dyktowania i narzędzia pióra, które znacznie zwiększają produktywność pracowników mobilnych, umożliwiając korzystanie z urządzenia bez użycia rąk. Ulepszenie funkcji dyktowania rozszerza rozwiązania kompletacji głosowej, które TOUGHBOOK oferuje użytkownikom łańcucha dostaw, magazynów i handlu detalicznego. W międzyczasie, bardziej intuicyjne i responsywne funkcje dotykowe obsługują tablety i laptopy 2 w 1 TOUGHBOOK, których ekrany działają świetnie w deszczu i można je obsługiwać nawet w rękawiczkach.

Urządzenia z systemem Windows oferują wiele interfejsów i funkcji umożliwiających bezpośrednie połączenie z szeroką gamą urządzeń kompatybilnych ze starszymi sprzętami - od pomp wodnych, po podstacje elektryczne. Płynna migracja między urządzeniami jest możliwa dzięki synchronizacji systemów, a dzięki kompatybilności TOUGHBOOK i Windows 11 będzie to proces niezwykle szybki i bezproblemowy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic Biuro prasowe
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że
IT i technologie SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie
2024-07-23 | 10:00

SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie

SOFTSWISS, międzynarodowa firma IT z biurami rozwoju w Warszawie i Poznaniu, obchodzi 21 lipca 15-lecie swojej działalności. Na przestrzeni tych lat firma osiągnęła znaczące sukcesy i nadal
IT i technologie realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży
2024-07-23 | 06:00

realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży

Główny aparat realme 12 o rozdzielczości 50MP oraz matryca SONY LYT-600 z optyczną stabilizacją obrazu (OIS) zapewnia doskonałą jakość zdjęć, zwłaszcza w warunkach słabego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.