Wojna na Ukrainie - Vectra AI oferuje bezpłatne usługi cyberbezpieczeństwa
Vectra AI reaguje na rozszerzający się konflikt ukraińsko-rosyjski. W obliczu kryzysu zaoferowała bezpłatnie szereg narzędzi i usług w zakresie cyberbezpieczeństwa. Skierowane są one do organizacji, które uważają, że w wyniku konfliktu mogą stać się celem ataków.
Vectra AI to lider w wykrywaniu zagrożeń w oparciu o sztuczną inteligencję i reagowaniu na zaawansowane ataki w przedsiębiorstwach z infrastrukturą hybrydową i wielochmurową. Firma aktywnie śledzi nowe kierunki ataków związane z konfliktem po inwazji Rosji na Ukrainę, a także innymi konfliktami na całym świecie.
Dopóki kryzys będzie trwał, Vectra AI będzie bezpłatnie świadczyć następujące usługi:
- Skanowanie środowiska Microsoft Azure AD i M365 w poszukiwaniu oznak ataków
- Monitorowanie infrastruktury AWS pod kątem oznak twających ataków, a także udostępnianie narzędzi do wykrywania i reagowania na ataki, zarówno dla sieci, jak i płaszczyzny kontrolnej kont AWS
- Monitorowanie infrastruktury sieciowej zarówno w chmurze, jak i lokalnejw poszukiwaniu ataków, w tym rozmieszczanie czujników Vectra zaprojektowanych specjalnie do wykrywania złośliwych operacji
- Obsługa przechowywania metadanych historycznych w celu ułatwienia dochodzeń dotyczących reakcji na incydenty w oparciu o wskaźniki narażenia (IOC) dla określonych wariantów ataków
Wiadomo, że ataki przypisywane wcześniej rosyjskim hakerom zakłócają działanie Microsoft Enterprise Cloud, w efekcie m.in. uzyskując dostęp do niejawnych ważnych informacji. Dzięki zakupowi Siriux, Vectra AI posiada unikalne narzędzia do natychmiastowego wykrywania niepożądanych operacji w Microsoft Azure Active Directory, które mogą prowadzić do naruszenia bezpieczeństwa skrzynek pocztowych Exchange Online. Vectra AI zapewni również bezpłatny skan Siriux organizacjom, które uważają, że mogą być celem ataków.
– W czasie eskalacji zagrożeń cybernetycznych i wzrostem ryzyka ataków, Vectra AI chce pomóc rozwiązać sytuację – powiedział Hitesh Sheth, prezes i dyrektor generalny Vectra AI. – Wierzymy, że razem możemy znacznie zmniejszyć ryzyko związane z cyberatakami państw narodowych. Mamy nadzieję, że oferując nasze produkty i usługi bezpłatnie w czasie kryzysu, możemy pomóc większej liczbie organizacji w ochronie ich zasobów – zaznaczył.
Platforma Vectra przechwytuje pakiety i logi w sieci, chmurze publicznej, SaaS oraz bada uwierzytelnianie i kontrolę dostępu, stosując opatentowaną sztuczną inteligencję zorientowaną na bezpieczeństwo, aby wykrywać i ustalać priorytety zagrożeń w celu szybkiego reagowania na ataki. Wykrywanie zagrożeń przez Vectra opiera się na dogłębnym zrozumieniu metod wykorzystywanych przez atakujących i zoptymalizowanych algorytmach sztucznej inteligencji. Automatyczne powiadomienia na bieżąco ujawniają metody atakującego, a zebrane dane są korelowane w przekroju środowiska klienta, aby ujawnić prawdziwe źródło ataków.
Więcej informacji na stronie: www.vectra.ai/

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.