Wojna na Ukrainie - Vectra AI oferuje bezpłatne usługi cyberbezpieczeństwa
Vectra AI reaguje na rozszerzający się konflikt ukraińsko-rosyjski. W obliczu kryzysu zaoferowała bezpłatnie szereg narzędzi i usług w zakresie cyberbezpieczeństwa. Skierowane są one do organizacji, które uważają, że w wyniku konfliktu mogą stać się celem ataków.
Vectra AI to lider w wykrywaniu zagrożeń w oparciu o sztuczną inteligencję i reagowaniu na zaawansowane ataki w przedsiębiorstwach z infrastrukturą hybrydową i wielochmurową. Firma aktywnie śledzi nowe kierunki ataków związane z konfliktem po inwazji Rosji na Ukrainę, a także innymi konfliktami na całym świecie.
Dopóki kryzys będzie trwał, Vectra AI będzie bezpłatnie świadczyć następujące usługi:
- Skanowanie środowiska Microsoft Azure AD i M365 w poszukiwaniu oznak ataków
- Monitorowanie infrastruktury AWS pod kątem oznak twających ataków, a także udostępnianie narzędzi do wykrywania i reagowania na ataki, zarówno dla sieci, jak i płaszczyzny kontrolnej kont AWS
- Monitorowanie infrastruktury sieciowej zarówno w chmurze, jak i lokalnejw poszukiwaniu ataków, w tym rozmieszczanie czujników Vectra zaprojektowanych specjalnie do wykrywania złośliwych operacji
- Obsługa przechowywania metadanych historycznych w celu ułatwienia dochodzeń dotyczących reakcji na incydenty w oparciu o wskaźniki narażenia (IOC) dla określonych wariantów ataków
Wiadomo, że ataki przypisywane wcześniej rosyjskim hakerom zakłócają działanie Microsoft Enterprise Cloud, w efekcie m.in. uzyskując dostęp do niejawnych ważnych informacji. Dzięki zakupowi Siriux, Vectra AI posiada unikalne narzędzia do natychmiastowego wykrywania niepożądanych operacji w Microsoft Azure Active Directory, które mogą prowadzić do naruszenia bezpieczeństwa skrzynek pocztowych Exchange Online. Vectra AI zapewni również bezpłatny skan Siriux organizacjom, które uważają, że mogą być celem ataków.
– W czasie eskalacji zagrożeń cybernetycznych i wzrostem ryzyka ataków, Vectra AI chce pomóc rozwiązać sytuację – powiedział Hitesh Sheth, prezes i dyrektor generalny Vectra AI. – Wierzymy, że razem możemy znacznie zmniejszyć ryzyko związane z cyberatakami państw narodowych. Mamy nadzieję, że oferując nasze produkty i usługi bezpłatnie w czasie kryzysu, możemy pomóc większej liczbie organizacji w ochronie ich zasobów – zaznaczył.
Platforma Vectra przechwytuje pakiety i logi w sieci, chmurze publicznej, SaaS oraz bada uwierzytelnianie i kontrolę dostępu, stosując opatentowaną sztuczną inteligencję zorientowaną na bezpieczeństwo, aby wykrywać i ustalać priorytety zagrożeń w celu szybkiego reagowania na ataki. Wykrywanie zagrożeń przez Vectra opiera się na dogłębnym zrozumieniu metod wykorzystywanych przez atakujących i zoptymalizowanych algorytmach sztucznej inteligencji. Automatyczne powiadomienia na bieżąco ujawniają metody atakującego, a zebrane dane są korelowane w przekroju środowiska klienta, aby ujawnić prawdziwe źródło ataków.
Więcej informacji na stronie: www.vectra.ai/

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.