Komunikaty PR

Wzmocnione urządzenia TOUGHBOOK wspierają cyfryzację służb ratowniczych

2021-03-12  |  14:00
Biuro prasowe

Postępująca cyfryzacja ma na celu jak najlepsze wykorzystanie krytycznych informacji przez służby ratownicze, w szczególności pracowników pogotowia. Rozwój aplikacji i oprogramowania idzie w parze z rozwojem urządzeń mobilnych nadających się do użytku w ruchu oraz w sytuacjach ekstremalnych - czy to w terenie, czy w środkach transportu, takich jak karetki i helikoptery. Urządzenia te muszą zapewniać ciągłą łączność i wytrzymałą baterię, która pozwala na nieprzerwaną pracę przez wiele godzin.

Panasonic odpowiada na tę potrzebę oferując najnowocześniejsze rozwiązania sprzętowe i programowe. Linia wytrzymałych urządzeń TOUGHBOOK, składająca się z notebooków, tabletów i urządzeń podręcznych, jest obecnie wykorzystywana w tysiącach pojazdów ratowniczych w całej Europie. Stanowią one część wyposażenia organizacji i służb ratunkowych, takich jak Departament Zdrowia i Pogotowie Ratunkowe West Midlands w Wielkiej Brytanii, pogotowie ratunkowe w Rumunii, Holandii, Szwecji, Irlandii i Czechach, a także regionalne oddziały ratunkowe we Włoszech.

Modele TOUGHBOOK wyposażone są m.in. w dedykowane stacje dokujące i wytrzymałe paski na rękę ułatwiające ich przenoszenie, pozwalające na ergonomiczne użytkowanie urządzenia zarówno w pojazdach, jak i podczas działań w terenie.

Szybka interwencja

Zastosowanie urządzeń mobilnych, w połączeniu z dedykowaną platformą chmurową, pozwala na informatyzację procesów ratowniczych, zapewniając bezpośrednie połączenie pomiędzy centrami operacyjnymi a szpitalnymi oddziałami ratunkowymi. W przeszłości wszystkie dane i czynności były zbierane i rejestrowane za pomocą dokumentów papierowych i telefonu, co wiązało się z wieloma niedogodnościami. Obecnie operator w centrali może natychmiast zarejestrować dane osoby proszącej o interwencję i przesłać je bezpośrednio do oddziału ratunkowego: w ten sposób personel w karetce może natychmiast zobaczyć na swoim urządzeniu mobilnym adres i dane niezbędne do przeprowadzenia interwencji, m.in. kod kolorystyczny kategoryzujący zgłoszenie w zależności od stanu pacjenta.

Informacje dostępne w czasie rzeczywistym

Do tabletu można bezprzewodowo podłączyć sprzęt EKG, monitorujący ciśnienie krwi czy poziom tlenu. Dane są natychmiast przekazywane do elektronicznej dokumentacji medycznej pacjenta oraz do aplikacji, którą można przeglądać na tablecie. W ten sposób dane i historię pacjenta można zebrać i przesłać do szpitala przed jego przybyciem, oszczędzając cenny czas i zasoby. Tak zwana „cyfrowa karta pacjenta” pomaga również pracownikom służby zdrowia w podejmowaniu kluczowych decyzji podczas interwencji, minimalizując jednocześnie ryzyko błędnej diagnozy lub pomyłek w leczeniu. Dostęp do dokumentów w czasie rzeczywistym umożliwia ratownikom i lekarzom poznanie hostorii schorzeń i potencjalnych zagrożeń, takich jak choroby zakaźne czy niebezpieczne zachowania pacjenta. W ten sposób zapewniony jest wyższy poziom bezpieczeństwa zarówno dla pacjentów, jak i pracowników medycznych.

Monitorowanie podczas opieki domowej

Oprócz połączeń alarmowych, urządzenia mobilne mogą być również wykorzystywane w opiece domowej, na przykład do monitorowania starszych pacjentów. Pracownicy służby zdrowia sprawdzają dzięki nim parametry życiowe, a w przypadku osiągnięcia poziomów alarmowych automatyczne powiadomienia wysyłane są do lekarzy specjalistów. Można też organizować wideorozmowy między lekarzem, pracownikiem pogotowia a pacjentem. Pozwala to na szybsze reagowanie i udzielanie specjalistycznych porad w razie potrzeby.

Korzyści długoterminowe

W miarę jak służby ratunkowe pracują z rozwiązaniami mobilnymi, podkreśla się również inne długoterminowe korzyści. Zebrane dane można wykorzystać na przykład do prognozowania, tworzenia map pokazujących, gdzie i kiedy najprawdopodobniej dojdzie do wypadku drogowego, a następnie umieszczania w pobliżu zespołów ratowniczych.

Ponadto podkreśla się korzyści ekonomiczne: o wiele więcej pacjentów może być leczonych na miejscu, z możliwością dwustronnej komunikacji pomiędzy ratownikami medycznymi a specjalistami w szpitalu, co w niektórych przypadkach całkowicie eliminuje konieczność transportu pacjenta do szpitala.

Co ważne, urządzenia z serii TOUGHBOOK zostały poddane w ostatnim czasie testom związanym z ich dezynfekcją. Panasonic zastosował, a następnie ocenił 5 różnych środków dezynfekujących, sprawdzając wytrzymałość 9 różnych modeli, w tym najnowszego modelu TOUGHBOOK 55 oraz najpopularniejszych tabletów i urządzeń przenośnych G1 i N1.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu Biuro prasowe
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządowe budżety będą niezależne od rządowych zmian w podatkach. Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać od 2025 roku

Obniżenie podatków, zwłaszcza PIT-u, zubożyło w ostatnich latach budżety polskich samorządów, szczególnie dużych miast. Nowy rząd po konsultacjach z jednostkami samorządu terytorialnego przedstawił w połowie lipca projekt nowej ustawy, zgodnie z którą dochody miast, gmin, powiatów i województw miałyby się opierać na udziale w dochodzie osób mieszkających i pracujących na danym obszarze, a nie w samych podatkach od osób fizycznych i prawnych. W ten sposób zmiany w opodatkowaniu nie będą się przekładać na wysokość wpływów do lokalnych budżetów i ułatwią planowanie inwestycji.

Finanse

Investors TFI: Hossa na giełdach nie skończy się przed 2026 rokiem. Wszystko będzie zależeć od trendu na Wall Street

Polska gospodarka w tym roku urośnie o 3–4 proc. po minimalnym wzroście w 2023 roku. To powinno się przełożyć na dobre wyniki polskich spółek, czyli również ich pozytywne notowania na giełdzie. Trend może zmienić jedynie wolta na Wall Street. Na nią jednak na razie się nie zanosi. Jednak za mniej więcej półtora roku amerykańscy przedsiębiorcy zaczną odczuwać skutki wysokich stóp procentowych, nawet jeśli Fed do tego czasu zdecyduje się na ich obniżki. Wtedy nastroje inwestorów mogą się odwrócić.

Konsument

Nie tylko Zielony, ale też Niebieski Ład. UE intensyfikuje wysiłki na rzecz ochrony zasobów wodnych

Europejski Komitet Regionów wezwał niedawno tworzącą się nową Komisję Europejską do prac nad Europejska Strategią Wodną i powołania komisarza odpowiedzialnego za zasoby wodne w UE. Impulsem do planowania zmian w tym obszarze ma być Blue Deal, czyli Niebieski Ład – inicjatywa stworzona w ubiegłym roku na wzór Zielonego Ładu. Przyspieszenie działań na rzecz ochrony zasobów wodnych to zdaniem ekspertów konieczność w obliczu coraz częstszych i poważniejszych susz, powodzi i problemów z dostępem do wody pitnej. Niebieski Ład ma być istotnym elementem dostosowywania się do zmian klimatu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.