Komunikaty PR

Zalman CNPS13X DS — elegancki cooler z wyświetlaczem LED

2024-08-23  |  09:00
Biuro prasowe

Nowoczesne chłodzenie procesora powinno zagwarantować rozsądne temperatury, ale i nie tylko. Jak pokazuje przykład modelu CNPS13X DS od firmy Zalman, nic nie stoi dziś na przeszkodzie, by taki produkt pełnił również rolę diagnostyczną.

Zalman CNPS13X DS to chłodzenie procesora bazujące na zeszłorocznym modelu CNPS13X, jednak producent zadbał o kilka nowości.

Całość wyróżnia się wentylatorem Zalman AF12 z diodami LED ARGB oraz nietypowymi łopatkami w kształcie płetwy rekina, które mają zapewnić nie tylko wydajną pracę, ale także bardzo ciche działanie. W tym rotorze zastosowano łożysko typu Hydro Bearing o wysokiej żywotności oraz specjalne gumowe podkładki redukujące wibracje.

 

Elementem charakterystycznym omawianego produktu jest 7-segmentowy wyświetlacz LED umieszczony na górnej pokrywie coolera. Panel ma pokazywać temperaturę procesora w czasie rzeczywistym (w stopniach Celsjusza). Co istotne, w tym przypadku pomiar pobierany jest z BIOS-u płyty głównej i wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania. Ekran na pewno zostanie doceniony przez overclockerów i entuzjastów, którzy chcą mieć stałą kontrolę nad działaniem CPU.

 

Nowe chłodzenie firmy Zalman ma 159 mm wysokości, a zatem powinno zmieścić się do wielu popularnych obudów komputerowych. Omawiany model wyróżnia się także podstawą typu RDTH (Reverse Direct Touch Heatpipes) i estetycznymi czarnymi rurkami cieplnymi. Model CNPS13X DS jest kompatybilny z podstawkami Intel LGA1700/1200/115X i AMD AM5/AM4 i przeznaczony jest do procesorów z TDP do 240 W. Do zestawu dołączona jest pasta termoprzewodząca Zalman ZM-STC8.

 

Model Zalman CNPS13X DS jest już dostępny w polskich sklepach w cenie od ok. 190 zł.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Przygotuj się na powrót do szkoły z KFA2. Karty z rodziny GeForce RTX 40 dostępn Biuro prasowe
2024-08-23 | 13:00

Przygotuj się na powrót do szkoły z KFA2. Karty z rodziny GeForce RTX 40 dostępn

Powrót do szkoły to idealna okazja do modernizacji PC przed zalewem jesiennych hitów i nowych obowiązków. Tym bardziej, że nowoczesne karty graficzne są niezbędne dla
IT i technologie Kobiety przebijają szklany sufit – start programu Jump to IT
2024-08-22 | 13:30

Kobiety przebijają szklany sufit – start programu Jump to IT

Fundacja Symfonia i Fundacja IT Girls uruchomiły kolejną wspólną inicjatywę, której celem jest wsparcie kobiet w branży IT. Program Jump to IT wystartował z misją
IT i technologie Play2Chill razem z Toplitz Productions tworzą EmpireCraft Studios
2024-08-22 | 11:18

Play2Chill razem z Toplitz Productions tworzą EmpireCraft Studios

Play2Chill – notowany na NewConnect producent i wydawca gier z segmentu Indie Premium na PC, konsole i urządzenia mobilne – utworzył razem z Toplitz Productions GmbH nową

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Kosmiczne śmieci są coraz większym problemem. Ich obecność na orbicie generuje znaczne koszty

Liczba kosmicznych odpadów stale rośnie. Ich źródłem są obiekty, które zostały wysłane w kosmos, zakończyły misję lub uległy rozpadowi. Krążące w przestrzeni kosmicznej fragmenty tych obiektów stwarzają ryzyko kolizji z tymi, które są obecnie eksploatowane. Unikanie takich zdarzeń wiąże się z koniecznością ponoszenia wydatków na monitoring zagrożeń czy zwiększeniem zużycia paliwa poprzez obieranie niekolizyjnych kursów. Jednym ze sposobów na zmniejszenie tego problemu jest wydłużenie eksploatacji obiektów poprzez ich tankowanie na orbicie. Polacy pracują nad taką technologią.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.