Zalman CNPS13X DS — elegancki cooler z wyświetlaczem LED
Nowoczesne chłodzenie procesora powinno zagwarantować rozsądne temperatury, ale i nie tylko. Jak pokazuje przykład modelu CNPS13X DS od firmy Zalman, nic nie stoi dziś na przeszkodzie, by taki produkt pełnił również rolę diagnostyczną.
Zalman CNPS13X DS to chłodzenie procesora bazujące na zeszłorocznym modelu CNPS13X, jednak producent zadbał o kilka nowości.
Całość wyróżnia się wentylatorem Zalman AF12 z diodami LED ARGB oraz nietypowymi łopatkami w kształcie płetwy rekina, które mają zapewnić nie tylko wydajną pracę, ale także bardzo ciche działanie. W tym rotorze zastosowano łożysko typu Hydro Bearing o wysokiej żywotności oraz specjalne gumowe podkładki redukujące wibracje.
Elementem charakterystycznym omawianego produktu jest 7-segmentowy wyświetlacz LED umieszczony na górnej pokrywie coolera. Panel ma pokazywać temperaturę procesora w czasie rzeczywistym (w stopniach Celsjusza). Co istotne, w tym przypadku pomiar pobierany jest z BIOS-u płyty głównej i wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania. Ekran na pewno zostanie doceniony przez overclockerów i entuzjastów, którzy chcą mieć stałą kontrolę nad działaniem CPU.
Nowe chłodzenie firmy Zalman ma 159 mm wysokości, a zatem powinno zmieścić się do wielu popularnych obudów komputerowych. Omawiany model wyróżnia się także podstawą typu RDTH (Reverse Direct Touch Heatpipes) i estetycznymi czarnymi rurkami cieplnymi. Model CNPS13X DS jest kompatybilny z podstawkami Intel LGA1700/1200/115X i AMD AM5/AM4 i przeznaczony jest do procesorów z TDP do 240 W. Do zestawu dołączona jest pasta termoprzewodząca Zalman ZM-STC8.
Model Zalman CNPS13X DS jest już dostępny w polskich sklepach w cenie od ok. 190 zł.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.