Zalman CNPS14X Duo — potężne dwuwieżowe chłodzenie o stonowanym designie
Na początku bieżącego roku firma Zalman zaprezentowała dwuwieżowe chłodzenie o oznaczeniu CNPS14X Duo. W ciągu ostatnich miesięcy produkt ten rozgościł się na rynku i jest dziś ciekawym wyborem dla zapalonych entuzjastów komputerowych.
Zalman CNPS14X Duo to cooler składający się z dwóch aluminiowych radiatorów, sześciu niklowanych ciepłowodów oraz dwóch wentylatorów Zalman AF120 o średnicy 120 mm, które pozwalają na regulację prędkości obrotów (od 600 do 2000 RPM). Omawiany model wyróżnia się także podstawą typu RDTH (Reverse Direct Touch Heatpipes), producent zadbał również o podkładki antywibracyjne.
Wart uwagi jest design omawianego chłodzenia. Podczas gdy wiele zaawansowanych komponentów komputerowych otrzymuje dziś efektowne podświetlenie LED RGB, cooler Zalman CNPS14X Duo wizualnie odznacza się jedynie prostą budową i gustownym wykończeniem w czarnym kolorze. Należy też zaznaczyć, że pomimo pozornie sporych gabarytów całość powinna zmieścić się do większości obudów komputerowych — chłodzenie ma tylko 159 mm wysokości.
W zależności od liczby używanych wentylatorów można liczyć na 44 lub 52 mm odległości od płyty głównej. Użytkownik powinien zatem bez problemu dopasować chłodzenie do posiadanych modułów RAM. Zalman CNPS14X Duo kompatybilny jest z podstawkami Intel LGA1700/1200/115X i AMD AM5/AM4 i przeznaczony jest do procesorów z TDP do 270 W.
Model Zalman CNPS14X Duo jest dostępny w polskich sklepach w cenie już od ok. 180 zł. Do zestawu dołączona jest pasta termoprzewodząca Zalman ZM-STC8.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.