Zalman P30 — nowoczesna obudowa o niepowtarzalnym designie
Obudowy komputerowe z panelami ze szkła hartowanego nie są dziś czymś nadzwyczajnym. Mimo to niektóre projekty potrafią przyciągnąć wzrok entuzjastów, a Zalman P30 może być tego idealnym przykładem.
Zalman P30 to nowoczesna obudowa typu Micro-ATX Mid-Tower, która pomieści w sobie wyłącznie płyty główne w standardzie mATX i Mini-ITX. Całość wyróżnia się minimalistycznym, aczkolwiek bardzo efektownym designem z dwoma połączonymi ze sobą bezramkowymi panelami ze szkła hartowanego w rolach głównych. Zapewniają one panoramiczny widok na zainstalowane wewnątrz podzespoły i cechują się łatwym, beznarzędziowym systemem montażu.
Producent zadbał nie tylko o niepowtarzalny wygląd swojego nowego produktu, ale również o odpowiedni system wentylacji. W środku znalazły się trzy preinstalowane wentylatory ARGB o średnicy 120 mm. Co więcej, na pokładzie nie zabrakło filtrów przeciwkurzowych. Jeden znalazł się na górze, drugi na dole, a na bocznym panelu umieszczono dwa dodatkowe filtry magnetyczne. Całość powinna zatem przypaść do gustu wymagającym graczom i entuzjastom liczącym na niskie temperatury i niezakłóconą pracę podzespołów.
Zalman P30 wyróżnia się również przemyślanym systemem prowadzenia przewodów. Za sprawą kilku rozmyślnie umieszczonych otworów użytkownik będzie w stanie sprawnie ukryć wszystkie niezbędne kable zasilające. Wart uwagi jest też interfejs I/O, który znajduje się w nietypowym miejscu, tuż pod bocznym panelem ze szkła hartowanego. Na jego wyposażeniu znalazł się przycisk zasilania, gniazdo mini-jack 3,5 mm, port USB-C oraz USB-A 3.0.
Wnętrze omawianego modelu jest niezwykle przestronne jak na ten typ obudowy. W środku można ulokować nawet sześć dodatkowych wentylatorów, dwa radiatory (do 360 mm na górze), do trzech dysków SSD 2,5”, chłodzenie procesora o wysokości do 172 mm, kartę graficzną o długości aż 420 mm oraz zasilacz o długości do 200 mm. Firma Zalman wprost przyznaje, że wewnątrz można zamontować nawet niestandardowy wodny system chłodzenia.
Obudowa Zalman P30 została wyceniona na ok. 320 zł.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.